TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Elita e policisë gjermane: GSG 9, reparti kundër krimit e terrorit

LajmiFundit - 16.01.2018

Ajo lufton kriminalitetin më të rëndë e terrorizmin, mbështet bastisjet, zgjidh pengmarrjet brenda dhe jashtë vendit dhe është specializuar për çaktivizimin e bombave: GSG 9 është njësia elitë e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Detaje të reja nga vrasja e Oliver Ivanovic

LajmiFundit - 16.01.2018

Lideri i Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanoviq, nuk u ka mbijetuar plagëve, pas sulmit ndaj tij me armë zjarri, në mëngjesin e së martës.

837 artikuj të ndërlidhur »

Kanibali që planifikoi të hante një 14-vjeçare, del nga burgu

LajmiFundit - 16.01.2018

Një burrë amerikan i dënuar për komplot për të vrarë dhe për të ngrënë një vajzë 14-vjeçare në Angli u kthye të jetojë në Nebraska duke e bërë vendasit të ndihen të shqetësuar.

3 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Vucic: Serbia do ta hetojë vrasjen e Ivanovicit

LajmiFundit - 16.01.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vrasja e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, është “akt terrorist”. “Ky akt për shtetin e Serbisë është terrorist dhe si të tillë do ta ...

837 artikuj të ndërlidhur »

E akuzuan për “photoshop”, ja si përgjigjet moderatorja shqiptare

LajmiFundit - 16.01.2018

Ajo është një ndër moderatoret më të simpatike vend. Elita së fundmi ndodhet me pushime me të dashurin e zemrës, reperin e njohur Gjiko. Dyshja këtë herë kanë vendosur t’i qëndrojnë larg të ftohtit ...

15 artikuj të ndërlidhur »

4 gabimet personale të higjienës që njerëzit bëjnë çdo ditë

LajmiFundit - 16.01.2018

Kush do të kishte menduar se detajet e vogla që nuk i kushtojmë vëmendje, mund të na pengojnë nga shëndeti ideal? Ju do të befasoheni kur tëshihnirezultatet e këtyre gabimeve të zakonshme, transmeton ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Soros e pranon që ka ndërhyrë në politikën e brendshme të disa vendeve

LajmiFundit - 16.01.2018

Në një intervistë për Financial Times, George Soros, ndër të tjera ka pranuar se jo gjithnjë ka marrë vendime të drejta. Ai ka pranuar se ka bërë gabime, duke “ndërhyrë në politikën e brendshme të ...

Doli me doping, trajneri i Romela Begajt bën deklaratën e rëndë

LajmiFundit - 16.01.2018

Trajneri dhe njëkohësisht bashkëshorti i peshëngritëses Romela Begaj, Gazmend Hakcani ka reaguar pas lajmit se kampionia e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive në doping.

43 artikuj të ndërlidhur »

Tabaku: Rama hoqi shpërblimin për 13 mijë ish të përndjekur politikë

LajmiFundit - 16.01.2018

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar ndaj një vendimi të qeverisë Rama mbi heqjen e shpërblimit për ish-të përndjekurit politikë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Me kapuç dhe armë në dorë, ja pamjet si u realizua grabitja në mes të njerëzve

LajmiFundit - 16.01.2018

Këto janë pamjet e grabitjes së ndodhur një ditë më parë në sportelet e Hipotekës së Tiranë. Personi i veshur me të zeza, futet brenda ambienteve të katit të parë të ndërtesës dhe ka grabitur dy ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Kjo gjë i mungon trurit tuaj kur ju ikën kujtesa

LajmiFundit - 16.01.2018

Truri ka nevojë për glukozë për energji, dhe dietat kufizuese mund të kenë pasoja negative në kujtesë dhe mësim. Kjo është një nga arsyet pse femrat që kanë dietë të ulët të karbohidrateve kanë ...

“E turpshme heshtja e Bashës ndaj vendimit të Ramës për ish-të përndjekurit”

LajmiFundit - 16.01.2018

Tomor Alizoti, ish-drejtues i Departamentit të ish-të përndjekurve politikë në Partinë Demokratike, ka reaguar ndaj një vendimi të qeverisë Rama, sipas të cilit dëmshpërblimin për këtë kategori do e ...

Dyshoi se ishte pedofil, babai denoncon të birin në polici

LajmiFundit - 16.01.2018

Një baba ka denoncuar djalin e tij në rajonin e policisë pasi ka gjetur një fotografi të një vajzë 2-vjecare të zhveshur në telefonin e adoleshentit. Paul Spensberger raportoi djalin e tij 17-vjeçar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Vendi ku lypësit fitojnë mbi 70 mijë dollarë në muaj, rritet ndjeshëm numri i tyre

LajmiFundit - 16.01.2018

Me një ekonomi të ringritur në pak vite, sot Dubai është një nga vendet më të pasura në botë. Megjithatë as në Dubai me sa duket nuk mungojnë njerëzit që kërkojnë lëmoshë, lypësit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kjo foto e Robert Berishës të Norës nuk ju ka shpëtuar vajzave!

LajmiFundit - 16.01.2018

Robert Berisha dhe Nora Istrefi janë një nga çiftet më të njohur të showbiz-it shqiptar, por me foton e fundit të postuar në Instastory, këngëtari duket se i ka hapur telashe vetes.

Mjekët japin alarmin: Mos e mbani teshtimën, dikush e bëri dhe desh vdiq

LajmiFundit - 16.01.2018

Mjekët gjithmonë kanë këshilluar që nuk duhet ta bllokoni teshtimën pasi rrezikoni seriozisht shëndetin tuaj. Një 34-vjeçar britanik është shembulli i duhur se përse nuk duhet bërë kjo.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shembet ura/ Humbin jetën 10 punëtorë, plagosen 8 të tjerë

LajmiFundit - 16.01.2018

Dhjetë punëtorë kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur pas shembjes së një ure e cila ishte në ndërtim në Kolumbi. Sikurse raportojnë mediet vendase ngjarja ka ndodhur, jo shumë larg nga ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Itali/ Arrestohet çifti shqiptar me 5 kg heroinë

LajmiFundit - 16.01.2018

Policia doganore e Barit në Itali, ka vënë në pranga dy shtetas shqiptar, të cilëve u ka gjetur 5 kilogramë të fshehur në makinë. Sipas autoriteteve italiane, shqiptarët e ndaluar ishin bashkëshortë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Shikoni sa janë rritur dy çunat “yll” të Valbona Selimllarit!

LajmiFundit - 16.01.2018

“Mëmësia është ndjesia më magjike e një femre, ndjesi që shkon në harmoni me frikën se nga çasti në çast fëmijës mund t’i ndodhë ndonjë gjë e keqe…”. Kështu ka thënë dikur ish-Miss Shqipëria.

Vasili: Reforma në drejtësi ka vdekur

LajmiFundit - 16.01.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, e konsideron të vdekur reformën në drejtësi, ndërsa e krahason Komisionin e Ligjeve si ISIS-in kundër Kushtetutës.

4 artikuj të ndërlidhur »