TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Padia në Gjykatë, kryeprokurorja Arta Marku fiton betejën me Rovena Gashin

LajmiFundit - 16.01.2018

Gjykata Administrative ne Tirane ka rrëzuar padinë e Rovena Gashit kundër kryeprokurores Arta Marku. Prokurorja Gashi paditi Markun, pasi kjo e fundit e shkarkoi nga detyra e drejtores së njësisë së ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Kapet shqiptari në Britani, drejtonte një rrjet të “skllavërisë moderne”

LajmiFundit - 16.01.2018

Një shqiptar u arrestua në Londër javën e kaluar në një operacion mbi trafikimin e shtetasve rumunë në Britani të Madhe, për shfrytëzim të fuqisë punëtore.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kërkon të vazhdojë studimet, nxjerr në shitje virgjërinë për 1 milion euro

LajmiFundit - 16.01.2018

Një vajze adoleshente ka nxjerrë në shitje virgjërinë e saj në mënyrë që të paguajë studimet e larta për biznes. Sipas mediave, 18-vjeçarja italiane me pseudonimin Nicole thotë se ka marrë një ofertë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Femra njihuni me bimën ‘’magjike’’ që ua rrit gjoksin

LajmiFundit - 16.01.2018

Natyra jo gjithmonë është bujare, por për fat të mirë ne kemi një zgjidhje krejtësisht të natyrshme për ato që ëndërrojnë të kenë gjoksin më të madh. Me këtë farë të veçantë mund të rrisni madhësinë ...

E bukura e Shqipërisë tregon idhullin që e frymëzon

LajmiFundit - 16.01.2018

Ajo ka disa kohë që është larguar nga Shqipëria dhe jeton në Amerikë bashkë me djalin e saj ku dhe ushtron edhe karrierën e saj si modele. Bëhet fjalë pë Adrola Dushi e cila njihet si një nga modelet ...

Luana Vjollca kapet ”mat” me Krenar Çoçaj

LajmiFundit - 16.01.2018

Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj janë njëri ndër çiftet më të komentuara në media. Ndonëse lidhjen e tyre kanë provuar ta mbajnë të fshehtë dhe akoma nuk e kanë zyrtarizuar, përveç fotove që mediat i ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Modelja humb njërën këmbë, përdori tampon kur ishte me menstruacione

LajmiFundit - 16.01.2018

Ishte viti 2012, kur Lauren Wasser përdori një tampon pasi ishte me menstruacione. Si rrjedhojë ajo u prek nga Toxin Shock Syndrome. Kjo sëmundje e rrallë shkaktohet nga toksinat e bakterit ...

Ju pëlqeu Elhaida bionde? Nuk do e njihni me flokë të shkurtra

LajmiFundit - 16.01.2018

Elhaida Dani duket se nuk po gjen rehat me flokët e saj. Javën e kaluar këngëtarja u shfaq me flokë bjonde që i shkonin shumë dhe fansat e komplimentuan për këtë ndryshim.

Rrëfehet gruaja: Seksi me punëtorin po më çmend

LajmiFundit - 16.01.2018

Një femër 25-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun” historinë e saj erotike me një punëtor, i cili kishte ardhur për të rregulluar banesën e saj. Ajo ka thënë se ka bërë seks disa herë me punëtorin, por ai ...

Pas 35 vitesh, qytetarët e Arabisë Saudite shohin filmin e parë në kinema

LajmiFundit - 16.01.2018

Arabia Saudite hoqi një ndalim 35-vjeçar të shkuarjes në teatro komerciale, dhe këtë fundjavë shfaqjet e para të filmit u hapën për publikun. “The Emoji Movie”, është filmi që qytetarët e Arabisë do ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari serb: Amerika e vrau Oliver Ivanovicin!

LajmiFundit - 16.01.2018

Gazetari i `Sputnik“ut të Serbisë, Boris Malagruski, në mënyrë të tërthortë e ka fajësuar SHBA’në për vrasjen e ish- udhëheqësit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviq.

837 artikuj të ndërlidhur »

Kryhet autopsia, në trupin e Ivanovic u gjetën 6 predha pistolete

LajmiFundit - 16.01.2018

Autopsia për kryetarin e Iniciativës Qytetare SPD, Oliver Ivanoviq, i vrarë sot në Mitrovicën e Veriut, ka përfunduar para pak çastesh. Kallxo.com mëson se në trupin e tij ekspertët mjekoligjorë kanë ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Adelina Tahiri sërish me pushime

LajmiFundit - 16.01.2018

Këngëtarja Adelina Tahiri pas kurorëzimit ka udhëtuar në muajin e mjaltit. Destinacioni i parë i çiftit ka qenë Vjena, për të vazhduar në Bullgari. Ajo po qëndron në resortin Borovets, dhe këtë gjë e ...

U habitëm me çizmet, kaq ka kushtuar varësja e Norës në dasmën e saj

LajmiFundit - 16.01.2018

Çfarëdo që ata bëjnë janë në qendër të vëmendjes. Bujë të madhe në medie bëri edhe martesa e tyre disa vite më parë, që dukej përrallore. Dasma e tyre vazhdon të mbahet ende në mend, si një nga më të ...

Hetimet për atentatin në Tiranë, si u qëllua Emiljano Boci nga vrasës me pagesë

LajmiFundit - 16.01.2018

Vrasja e Emiljano Boçit pranë ish-parkut të autobuzave në Tiranës, dyshohet se është kryer nga vrasës me pagesë. 32-vjeçari u qëllua me 5 plumb, 3 prej të cilëve e kapën në shpatull dhe pranë zemrës.

16 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfen vajza nga Kukësi: Sa herë ngjis shkallët komshiu më kap nga c***

LajmiFundit - 16.01.2018

Një vajzë ka rrëfyer ngacmimet seksuale që i bën vazhdimisht fqinji i saj. Vajza thotë se nuk guxon të kalojë pranë banesës së fqinjit, pasi ky i fundit e kap në vende intime.

2 artikuj të ndërlidhur »

“LSI opingë nga të dyja palët”

LajmiFundit - 16.01.2018

Analisti Fatos Lubonja, në një koment të tij për News24, ka komentuar protestën e paralajmëruar nga opozita. Ai e ka quajtur LSI-në si opingë nga të dyja anët, e cila deri dje ishte në qeveri, e sot ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet stacioni i trenit në Tiranë

LajmiFundit - 16.01.2018

Stacioni i Trenit në Tiranë më në fund do të rikthehet. Komisioni Parlamentar i Ekonomisë miratoi shtesën e grantit në masën prej 112 mijë eurosh me qëllim financimin e projektit konceptual për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç/ Berisha: Akt kriminal i organizatave terroriste

LajmiFundit - 16.01.2018

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviç, ka reaguar dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha teksa i ka shprehur ngushëllimet familjarëve, ka dënuar këtë akt kriminal dhe ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Studimi/ Seksi oral parandalon kancerin tek femrat dhe meshkujt

LajmiFundit - 16.01.2018

Ky lajm i mirë, i cili thotë se seksi oral mund të parandalojë kancerin dhe mund të na shpëtojë jetët, vlen si për meshkujt, ashtu edhe për femrat. Një hulumtim online i Daily Star ka zbuluar se ...