TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Itali, shqiptari me ekspuls për vrasje, kapet në Vicenza

LajmiFundit - 16.01.2018

Një shqiptar 33-vjeç shqiptar, Saimir Gripshi, u arrestua nga policia e qytetit të Vicencit të Italisë, në rrugën IV Nëntori në Vicenza. Saimiri ishte në bordin e një Mercedesi me targa shqiptare së ...

Aeroplani spiun që arrin 6000 km/h shpejtësi (Foto)

LajmiFundit - 16.01.2018

Kompania Boeing ka zbuluar aeroplanin spiun që mund të udhëtojë me një shpejtësi 5 herë më të mëdha sesa shpejtësia e zërit. Shpejtësia prej më shumë se 6000 km/h do të bëjë që në luftë kundërshtarët ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanovicit mund të jetë kapur nga kamerat e sigurisë

LajmiFundit - 16.01.2018

Mediat serbe vazhdojnë të shkruajnë për vrasjen e sotme të Oliver Ivanoviqit, të cilat kanë paraqitur edhe trajektoren e qarkullimit të veturës së dyshuar, që mund të jetë përdorur në vrasje.

837 artikuj të ndërlidhur »

Ivanovic katër ditë para vrasjes: Do krijoj parti, por kjo i prish punë dikujt

LajmiFundit - 16.01.2018

Lideri i SDP-së, i vrarë sot në veri të Mitrovicës ,Oliver Ivanoviq, kishte deklaruar para katër ditësh se ishte i frikësuar nga një vrasje e mundshme e inicuar ndaj tij.

837 artikuj të ndërlidhur »

U denoncua në “Fiks Fare” duke bërë pazare droge, zhduket polici i kokainës

LajmiFundit - 16.01.2018

Menjëherë pas transmetimit në “Fiks Fare” të materialit ku oficeri i policisë Julian Balliu shfaqej teksa bënte pazare për shitje kokaine, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave shpalli në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Itali, cifti shqiptar kapet me 5 kg heroinë në gomën e automjetit

LajmiFundit - 16.01.2018

Një çift shqiptar u arrestua në Bari me 5 kg heroinë. Sipas “Guarda di Finanza”-s, droga u gjet në një automjet që erdhi me traget nga Shqipëria. Heroina ishte fshehur në brendësi të gomave të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Trump: Në SHBA dua emigrantë nga çdo vend i botës

LajmiFundit - 16.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se dëshiron që në Shtetet e Bashkuara të ketë imigrantë nga kombet e gjithë botës, transmeton Reuters. Ai i ka bërë këto deklarata, pasi është pyetur nëse ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Temperatura të pazakonta pushtojnë Shqipërinë, ja parashikimi i motit

LajmiFundit - 16.01.2018

Sinoptikanët kanë lajmëruar se duke nisur nga dita e merkure në mbrëmje do të rikthehen temperaturat e ulëta, tipike për stinën e dimrit. Instituti i Gjeoshkencave në Shqipëri bën me dije se ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Niveli më i lartë i këmbimit në 8 muaj, çfarë po ndodh me euron?

LajmiFundit - 16.01.2018

Pas nje renie te pashpjegueshme vitin qe shkoi, monedha e përbashkët evropiane ka vijuar forcimin e lehtë ndaj lekut edhe këtë të martë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, 1 euro këmbehej ...

Shuhet legjenda e Formula 1

LajmiFundit - 16.01.2018

Formula 1 ditën e sotme është në zi, pasi është ndarë nga jeta një nga pilotët më të mirë të të gjitha kohërave në këtë sport. Mediat amerikane raportojnë ndarjen nga jeta të pilotit të viteve ’60-të ...

Jozefina Topalli `trondit` ujërat e PD-së: Ka video për Bashën

LajmiFundit - 16.01.2018

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli komenton zhvillimet në kampin opozitar, ndërsa zbulon edhe projektet e saj. Topalli, një nga firgurat krysore të së djathtës, thotë se vendi është pa ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Merr fund arratia e të dënuarit me 10 vjet burg për mashtrim

LajmiFundit - 16.01.2018

Policia Kufitare, Borsh, kap një shtetas të dënuar me 10 vite burg, për veprën penale ”Mashtrimi” . Strukturat Policore të Stacionit të Policisë Kufitare Borsh në bashkëpunim me Seksionin e Hetimit, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Thjeshtësia e Kate Middleton prej 4 vitesh vesh të njëjtën pallto!

LajmiFundit - 16.01.2018

Ajo mund të jetë Dukeshë por nëse një pallto, apo çfarë do lloj rrobe tjetër mund t’i pëlqejë, ajo nuk nguron ta veshë sërish. Kate nuk ka fare komplekse për të veshur të njëjtat rroba sërish.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rekord botëror/ Në një muaj vetëm 6 minuta diell në Moskë

LajmiFundit - 16.01.2018

Sipas shërbimit meteoreologjik Meteonovski, gjatë dhjetorit, dielli nuk doli as edhe një herë mbi qytet. Megjithatë, agjencia kryesore ruse e parashikimit të motit nuk ishte dakord dhe tha se për ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Noizy humbet bastin! Blerim Destani zbulon më në fund datën e publikimit të këngës

LajmiFundit - 16.01.2018

Blerim Destani zbulon më në fund datën e publikimit të këngës së re të Noizyt. Aktori i njohr ka zgjedhur llogarinë e tij në Instagram për t’i njoftuar fansat se kënga e re e Noizyt me titull ‘’Gjuha ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Dhuna në familje, ja kush ju vjen në ndihmë dhe çfarë duhet të bëni para se të shkoni në polici

LajmiFundit - 16.01.2018

Dhuna në familje cënon çdo shqiptar, godet komunitetin tonë, cënon shtetin dhe i bën keq njerëzve që duam më shume. Është një përballje frontale me aktet e dhunës fizike, psikologjike, monetare etj.

Kura natyrale per sherimin e kancerit dhe tumoreve

LajmiFundit - 16.01.2018

Bëhet fjalë për lëngun nga panxhari dhe karota. U preferohet atyre që shkojnë në kimioterapi, sepse me sukses lufton pasojat e kancerit. Për të thuhet se ngre nga të vdekurit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkon për jetë më të mirë në Britani, shqiptari përfundon kopshtar kanabisi

LajmiFundit - 16.01.2018

Shqiptari 22-vjeçar Gerald Hazizaj, si shumë bashkëkombas të tjerë shkoi në Britaninë e Madhe ilegalisht. Ai besonte se do të punonte në një lavazh, por shumë shpejt e gjeti veten duke bërë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Luana Vjollca nuk përmbahet, pas flokëve lyen edhe paruket

LajmiFundit - 16.01.2018

Luana Vjollca është shfaqur në puntatën e së shtunës së kaluar me flokët ngjyrë çokollatë. Moderatorja ngjante vërtet bukur, pasi edhe paruket që kishtë vënë ishin të gjata dhe voluminoze.

13 artikuj të ndërlidhur »

Nëntë zakonet që kanë njerëzit e mençur

LajmiFundit - 16.01.2018

Ndërsa ne praktikojmë në palestër për të qëndruar në formë dhe për të fuqizuar muskujt, ka edhe ushtrime për të forcuar aftësitë mendore. Ju shkoni në palestër dhe trajnoni muskujt tuaj, shkoni ose ...

5 artikuj të ndërlidhur »