TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Gjuriç: S’ka vazhdim të dialogut me Kosovën pa marrë përgjigje për vrasjen e Ivanoviçit

LajmiFundit - parë: 16 orë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanovic, ka detyruar delegacionin serb të ndërpres takimin e radhës me palën kosovare në Bruksel. Ndërsa, Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Elisa Spiropali flet për Saimir Tahirin: Nuk e kam patur asnjëherë mik

LajmiFundit - parë: 16 orë

Deputetja e PS Elisa Spiropali ka folur për ish-ministrin Saimir Tahiri. E ftuar në emisionin “Vila 24” ajo është shprehur se Tahirin nuk e ka patur asnjëherë mik, por gëzon respekt për punën që e ka ...

3 artikuj të ndërlidhur »

EMRI/ Arrestohet 26-vjeçari i rrezikshëm, ja çfarë iu gjet brenda “Benz-it” luksoz dhe në banesë

LajmiFundit - parë: 16 orë

Një i ri nga Vlora është vënë në prangat e policisë, pasi në makinën e tij luksozë, “Benz ML” iu gjetën dy mina me sahat. Në pranga ra Roberto Hodaj, 26 vjeç, pasi në makinën e tij iu gjetën dy mina ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Aktori i njohur: Nëse të shqetëson droga, rritja e ujit, energjisë dhe taksave dil në protestë dhe bërtit fort!

LajmiFundit - parë: 17 orë

Aktori i njohur i humorit Juljan Deda ka parashtruar disa arsye se pse shqiptarët duhet të dalin në protestën e opozitës më 27 janar. Reagimi i plotë i Dedës: Per 27 Janarin….

3 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e politikanit Oliver Ivanoviç në Mitrovicë, policia gjen një provë të fortë

LajmiFundit - parë: 17 orë

Policia e Kosovës duket se ka gjetur një provë të fortë pas vrasjes së liderit të serbëve të Veriut, Oliver Ivanoviç. Drejtori i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, deklaron se është zbuluar pronari ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e Oliver Ivanoviç: Rri në paqe i dashuri im, ata që e bënë këtë nuk do kenë më siguri!!

LajmiFundit - parë: 17 orë

Gruaja e të ndjerit, Oliver Ivanoviç, ka ndarë me miqtë e saj në rrjetet sociale një mesazh prekës. “Kurir” shkruan se postimi është bërë vonë pas mesnate, ndërkohë që edhe autopsia e viktimës ishte ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Dy shqiptarë kapen “mat” gjatë shkëmbimit të drogës në Itali, sekuestrohet 800 kg lëndë narkotike

LajmiFundit - parë: 17 orë

Policia e Barit ka sekuestruar sot rreth 800 kg drogë të llojit marijuanë e hashash dhe ka vënë në pranga dy shqiptarë dhe një italian. Gjithashtu gjatë kontrollit policia ka sekuestruar në cilësinë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rama njofton nisjen e punimeve në qershor për aeroportin e Vlorës

LajmiFundit - parë: 17 orë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm të mirë në faqen e tij në “Facebook”. Ai shprehet se ka mbërritur kërkesa zyrtare për investimin e madh të aeroportit kombëtar në Vlorë.

21 artikuj të ndërlidhur »

‘Alarmi’ për shëndetin mendor, dalin përgjigjet e analizave për Donald Trump

LajmiFundit - parë: 17 orë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka përfunduar “jashtëzakonisht mirë”, testimin për harresën, i cili ishte kryer javën e kaluar, pas kërkesës së Shtëpisë së Bardhë, për të vërtetuar shëndetin e tij ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet në Rinas kosovari i dënuar për “Vjedhje me dhunë”, si e kishte falsifikuar pasaportën

LajmiFundit - parë: 17 orë

Policia Kufitare në Rinas ka ndaluar një person të shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës për “Vjedhje me dhunë”. Në pranga ka rënë shtetasi Astrit Th.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shi e dëborë në gjithë vendin, ja kur përmirësohet moti

LajmiFundit - parë: 18 orë

Dita e sotme do të jetë me reshje, që do të jenë mesatare deri intensive në shumicën e qarqeve, bën me dije IGJEUM. Reshjet mund të shoqërohen edhe me shtrëngata, më të mundshme në terrenet malore.

29 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet në Elbasan i shumëkërkuari me 3 emra, ja krimet e rënda që ka bërë në Itali

LajmiFundit - parë: 18 orë

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga mëngjesin e sotëm nga Policia e Elbasanit. Në pranga ka përfunduar shtetasi Artur Llupa, i njohur edhe me emrat Luan Tabaku, alias ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata e fortë e Ristanit: Vendi është kanabizuar nga veriu në jug. Policia ka degraduar

LajmiFundit - parë: 18 orë

Ish-deputeti i PD Arben Ristani ka reaguar, duke hedhur akuza në drejtim të Policisë së Shtetit, teksa ka theksuar se policia ka degraduar dhe se në këtë periudhë vendi është kanabizuar nga veriu në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pas vrasjes së Ivanoviç, Vuçiç bën lëvizjen surprizë: Shumë shpejt do vij në Kosovë

LajmiFundit - parë: 18 orë

Pas vrasjes së liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanovic, Presidenti serb, Aleksandar Vuçic pritet të vizitojë të shtunën dhe të dielën Kosovën. Lajmin për vizitën e Vuçiqit në Kosovë e ka bërë e ditur ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Qëlloi shokun me dyshimin se e spiunoi?! 33-vjeçari u vetëvra në kushte depresioni

LajmiFundit - parë: 19 orë

Një ditë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmë në fshatin Gjorm të Vlorës, “dalin detaje të reja mbi lëvizjet e fundit të autorit të krimit Artion Shenaj që vrau me armë zjarri mikun dhe fqinjin e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 17 janar, priten reshje shiu e bore

LajmiFundit - parë: 19 orë

Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira dhe reshje të dobëta në zonat qendrore dhe veri të vendit, ku priten edhe reshje dëbore por me vranësira të shpeshta e kthjellime të shkurtra mbeten zonat ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Në vendin dhe kohën e gabuar, 15-vjeçari qëllohet për vdekje në makinë

LajmiFundit - 16.01.2018

Së paku 50 oficerë policie janë angazhuar në hetimet për zbardhjen e një ngjarjeje të rëndë, ku humbi jetën një 15-vjeçar, të cilin e kapi plumbi ndërkohë që po kalonte me makinë bashkë me familjen e ...

Çmenduria! Si mund të tradhtohet modelja më e paguar në botë?!

LajmiFundit - 16.01.2018

Sportisti i famshem u nda nga bashkëshortja me të cilën kishte edhe dy fëmijë në verën e kaluar për t’u lidhur me Kendall Jenner, ndërsa tashmë situata mes basketbollistit Blake Griffin dhe modeles ...

Babai i Ryan Giggsit: Më vjen turp prej tij!

LajmiFundit - 16.01.2018

Babai i Ryan Giggs ka thënë se ndihet i turpëruar nga i biri i tij dhe se nuk mund t’ia përmendë as emrin. Giggs është konfirmuar ditën e hënë si trajneri i ri i Uellsit, një ditë që duhet të mbushte ...

Tmerr në Durrës, shkon për lindje normale, mjekja lë 25-vjeçaren me pasoja për gjithë jetën

LajmiFundit - 16.01.2018

Një histori e tmerrshme i ka ndodhur nje 25-vjeçareje e cila ka denoncuar në emisionin “Stop” përvojën e tmerrshme, me të cilën po përballet që nga lindja e saj e dytë në maternitetin e Durrësit.

6 artikuj të ndërlidhur »