TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Braçe shpërthen me akuza ndaj prokurorit të shkarkuar nga Arta Marku: Nxorri policët në tentativë vrasjeje

LajmiFundit - parë: 14 orë

Mbedhja e sotme e Komisionit të Ekonomisë eshte perfshire nga debate per ceshtjen e kryeprokurores, drejtesise dhe levizjeve te fundit qe po ndodhin ne organin e akuzes ne vend.

23 artikuj të ndërlidhur »

Serbia i bën kërkesë zyrtare Kosovës: Duam të përfshihemi në hetimet për vrasjen e Ivanoviç

LajmiFundit - parë: 14 orë

Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Burime të “Express” bëjnë me dije se Ministria e ...

837 artikuj të ndërlidhur »

E para gjenerale që i besohet një detyrë e lartë në ushtrinë shqiptare

LajmiFundit - parë: 14 orë

Gjeneral brigade Manushaqe Shehu emërohet zëvendësshefe e Shtabit të Përgjithshëm, duke u bërë kështu gruaja e parë që shërben në një detyrë kaq të lartë në Forcat e Armatosura Shqiptare.

3 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Kërkesë zyrtare për investimin në aeroportin e Vlorës

LajmiFundit - parë: 15 orë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar me anë të një statusi në Twitter se ka ardhur kërkesa zyrtare për investimin në aeroportin e Vlorës. “Kemi kërkesën zyrtare për investimin e madh të aeroportit të ri ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Moderatori e pëson keq, i grisen pantallonat në emision live

LajmiFundit - parë: 15 orë

Një incident aspak i këndshëm i ka ndodhur moderatorit Mark Heyes. Teksa ishte duke folur me kolegen, Lorraine Kelly, Heyes zbuloi se çfarë kishte ndodhur me pantallonat e tij.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vettingu, flet gjykatësi amerikan: Shumë prokurorë e gjyqtarë shqiptarë do humbasin punën

LajmiFundit - parë: 15 orë

Gjykatesi John Leonardo është i vetmi amerikan mes këshilltarëve ndërkombëtarë që po punojnë për reformën në drejtësi në Shqipëri. Ai është 71 vjeç dhe ka punuar për 19 vjet si gjyqtar i Gjykatës së ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Pronari i makinës që u përdor për vrasjen e politikanit Ivanoviç, është i vdekur

LajmiFundit - parë: 15 orë

Autoritetet kosovare kanë zbuluar pronarin e makinës që dyshohet se u përdor në vrasjen e politikanit serb në Mitrovicë, Oliver Ivanoviç. Pronari i makinës është i vdekur.

837 artikuj të ndërlidhur »

Itali, kapen 800 kg drogë dhe mijëra euro, në pranga dy shqiptarë

LajmiFundit - parë: 15 orë

Një sasi e konsiderueshme droge prej 800 kg është kapur nga guardia di financa italiane në rajonin e Puglias, ku janë arrestuar dy shqiptarëdhe nje italian.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldo: 40 mln euro? Kjo është një mungesë respekti

LajmiFundit - parë: 15 orë

“Nuk është një çështje parash, por statusi”. Real Madrid është në krizë dhe, përveç problemeve në fushë, tani po i shtohen edhe ato që kanë lidhje me të ardhmen e Cristiano Ronaldo.

41 artikuj të ndërlidhur »

Apeli i mjekut të QSUT: Kujdes! Kini parasysh këtë sëmundje, s’duhen nënvlerësuar pasojat e saj

LajmiFundit - parë: 15 orë

Mjeku i QSUT Tritan Kalo i këshillon të gjithë të kenë kujdes nga sëmundjet infektive, midis të cilave është edhe Fruthi. Kalo u bën të gjithëve apel mos nënvlerësojnë pasojat e mundshme të kësaj ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Prifti rus dënohet me 14 vite burgim për ngacmim fëmijësh

LajmiFundit - parë: 15 orë

Prifti ortodoks rus, Gleb Grozovsky, është dënuar me 14 vite burgim në qytetin Priozersk, pas akuzave për ngacmim fëmijësh. Gjykata në veriperëndim të qytetit rus, ka njoftuar sot për vendimin kundër ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Aeroporti i ri në Vlorë, vijnë ofertat e para nga tre kompani të huaja

LajmiFundit - parë: 15 orë

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama informoi se puna për hapjen e kantierit për ndërtimin e aeroportit të ri në Vlorë do të nisë në qershor të këtij viti.

21 artikuj të ndërlidhur »

Publikohen fotot e Samsungut me palosje

LajmiFundit - parë: 15 orë

Është publikuar një imazh nga LetsGoDigital i cili përfaqëson një patentë të dërguar në World Intellectual Property Organization. Telefoni është Galaxy X dhe do të debutojë në fund të vitit.

4 artikuj të ndërlidhur »

U vranë në Zvicër, mbërrijnë në Lezhë trupat e dy motrave

LajmiFundit - parë: 15 orë

Kanë mbërritur në Lezhë trupat e pajetë të dy motrave të cilat u vranë nga bashkëshorti i njërës prej tyre në Zvicër. Familjarët nuk kanë pranuar të flasin për ngjarjen, ndërsa ceremonia e varrimit ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanovicit është e filmuar, prokurorët po i presin ekzaminimet

LajmiFundit - parë: 15 orë

24 orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, autoritetet kosovare ende nuk kanë identifikuar asnjë të dyshuar për vrasjen e ish-deputetit serb të Kosovës.

837 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni i Ligjeve miraton ngritjen e KLP dhe KLGJ

LajmiFundit - parë: 15 orë

Komisioni i Ligjeve ka miratuar ngritjen e Këshillit e Lartë të Prokurorisë dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor. Raporti për kandidatët u prezantua nga sekretari i përgjithshëm i Kuvendit Genc Gjonçaj, i ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Fruthi prek 11 fëmijë, ankohen familjarët: Shërbim mizerje, mjekët duan lekë

LajmiFundit - parë: 15 orë

Sëmundja e fruthit është rikthyer sërish në vendin tonë pas shumë vitesh. Në pavionin e Pediatrisë Infektive në QSUT janë shtruar deri më tani 11 vogëlushë të prekur, ndërkohë që ende nuk ka një ...

14 artikuj të ndërlidhur »

EMRAT/ Kontrolli në automjetin tip “Benz” u bën “gjëmën”, dy në pranga në Shijak

LajmiFundit - parë: 16 orë

Dy persona kanë rënë në pranga në Shijak pasi në makinën tip “Benz” me të cilën po udhëtonin Policia ka gjetur një armë zjarri me fishekë. Policia bën me dije se në pranga kanë rënë shtetasit Astrit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Oliver Ivanoviç u vra me armë “Made in Serbia”

LajmiFundit - parë: 16 orë

Autopsia ka konkluduar se Oliver Ivanoviç, i ekzekutuar pranë zyrave të partisë që drejtonte “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, është qëlluar me 6 plumba.

837 artikuj të ndërlidhur »

Moti i keq pezullon lundrimet në portin e Vlorës, vonohet trageti i nisur nga Brindisi

LajmiFundit - parë: 16 orë

Moti i keq me reshje dhe erëra të forta ka sjellë pezullimin e lundrimit detar në portin e qytetit të Vlorës. Mësohet se pezullimi i lundrimit është bërë për shkak të detit të trazuar dhe me shumë ...

3 artikuj të ndërlidhur »