TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Ledina Çelo 10 vite e martuar dhe e lumtur

LajmiFundit - parë: 11 orë

Nëse vizitoni profilin e Instagramit të Ledinës do të shihni se këngëtarja është aq e dashuruar me jetën e saj sa nuk ka ndër mend t’i rikthehet karrierës muzikore.

10 artikuj të ndërlidhur »

Italia hap dyert në janar për 30 mijë punonjës sezonalë

LajmiFundit - parë: 11 orë

Është botuar në Gazetën Zyrtare Itali, Dekreti i Flukseve për vitin 2018, hyrja e punonjësve jokomunitarë në këtë shtet për vitin 2018. Pothuajse të gjitha kuotat janë për punonjës sezonalë dhe ata ...

Partitë dorëzojnë emrat/ Ja cilët deputetë do përzgjedhin anëtarët e KLP dhe KLGJ

LajmiFundit - parë: 11 orë

PS, PD dhe LSI kanë përcaktuar emrat e deputetëve që do të zënë vendet në komisionin ad-hoc për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

21 artikuj të ndërlidhur »

Shtatëzanë dhe me barkun e fryrë, Ami na suprizon me fotot nga pushimet

LajmiFundit - parë: 12 orë

Amarda Toska menjëherë pas publikimit të lajmit se është në pritje të fëmijës së dytë ëshët treguar mjaft e rrezervuar me jeten e saj. Por këtë herë ka publikuar disa foto të saj nga pushimet e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Aktori i “Portokallisë” flet për të dashurën e re: Do të jetë nusja ime

LajmiFundit - parë: 12 orë

Rezart Veleshnja e nisi në formën e një quiz-i prezantimin e së dashurës nga profili i tij, por dalëngadalë nisi ta zbulojë edhe portretin e saj të plotë, madje edhe duke i dedikuar mesazhe dashurie.

5 artikuj të ndërlidhur »

Ndalimi i dëmshpërblimeve të ish-të përndjekurve/ Këlliçi-Ramës: Dardha nën dardhë bie

LajmiFundit - parë: 12 orë

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të ndaluar kompensimet e ish-të përndjekurve. Sipas Këlliçit, pasi shpiku mënyra të ndryshme, tani ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Arben Ahmetaj: Naftëtarët e Ballshit të aplikojnë për statusin e papunësisë

LajmiFundit - parë: 12 orë

Qeveria premton pagesën e papunësisë për naftëtarët e rafinerive të Ballshit e Fierit. Në një deklaratë për mediat, ministri i Financave Arben Ahmetaj ftoi të gjithë naftëtarët e papunë që të ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Tatimet sqarojnë biznesin për skemën e TVSH-së

LajmiFundit - parë: 12 orë

Rreth 10 mijë biznese parashikohet të bëhen pjesë e skemës së TVSH-së, si pasojë e uljes së kufirit nga Qeveria. Administrata tatimore iu bën apel tatimpaguesve që në 2017-ën kishin xhiro vjetore mbi ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Bes Kallaku zbulon se si i propozoi Xhensilës për martesë

LajmiFundit - parë: 12 orë

Xhenisla Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një ndër çiftet më të dashura të publikut shqiptar. Më 1 shtator 2017 ata i dhanë fund beqarisë duke e kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë.

23 artikuj të ndërlidhur »

Plagoset i riu me armë gjahu

LajmiFundit - parë: 12 orë

Një sherr për motive të dobëta ka bërë që një person të përdorë armën e tij të gjahut dhe të plagosë një 28-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gjinaj, Has.

6 artikuj të ndërlidhur »

Reagon Mimi Kodheli, thotë se vrasja e Ivanovicit ishte e paralajmëruar

LajmiFundit - parë: 13 orë

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, Mimi Kodheli bëri sot për mediat shqiptare një deklaratë lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç, njërit prej udhëheqësve ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Dukesha Kate sapo “zbuloi” gjininë e fëmijës së tretë

LajmiFundit - parë: 13 orë

Dukesha Kate Middelton është në muajin e pestë të shtatzënisë. Kësaj radhe ajo është treguar shumë e fshehtë përsa i përket gjinisë së bebit që po pret.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarja le nam në Itali, urinon një person në publik

LajmiFundit - parë: 13 orë

Një shqiptare është vënë në pranga ditën e djeshme nga policia italiane. Siç bëhet e ditur nga mediat e vendit fqinj, shqiptarja, emri i të cilës ende nuk është bërë e ditur, është futur në një sallë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria nis hetimet ndaj dy zyrtarëve në Gjirokastër

LajmiFundit - parë: 13 orë

Prokuroia në Gjirokaster ka nxjerrë një procedim penal për dy zyrtarë të Bashkisë së Gjirokastër në lidhje me pallatin që rrezikon të shembet nga rëeshqitjet e dherave në këtë qytet.

13 artikuj të ndërlidhur »

Ledion Liço rrëfen momentin më të vështirë si gazetar

LajmiFundit - parë: 14 orë

Moderatori Ledion Liço ka qenë një ndër gazetarët që ka intervistuar Dolores në vitin 2010, kur ajo ndodhej në Shqipëri për një koncert. Me një dedikim të veçantë Ledioni ka rrëfyer se si ndihej para ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Emiljano Boçit në Tiranë, flet shoku i plagosur: Na qëlluan sapo u futëm në makinë

LajmiFundit - parë: 14 orë

Melvi Disha, shoku i Emiljano Boçit që mbeti i plagosur pas antenatit ka dhënë dëshminë e tij. 27-vjeçari është marrë në pyetje nga Policia në ambientet e spitalit të Traumës në Tiranë ku po merr ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Çasti delikat! Noizy, mik apo i dashuri i të famshmes?

LajmiFundit - parë: 14 orë

Një fotografi shpesh mund të të tregojë shumë, por edhe mund të bëjë të mendoni gjënë e gabuar. Reperi Noizy ka një shoqëri të madhe dhe miqtë e tij të famshëm i kemi njohur përmes fotove apo ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Plumba për “dashurinë e ndaluar”, pendohet i riu nga Divjaka: Nuk e dija që ishim kushërinj

LajmiFundit - parë: 14 orë

I riu që tentoi të vriste me kallashnikov kushërirën e tij që dashuronte, ka ngelur pas hekurave. Ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në Babunjë të Divjakës.

7 artikuj të ndërlidhur »

Urimi special i Rita Orës për nënën e saj në ditën e lindjes

LajmiFundit - parë: 14 orë

Nëna e Rita Orës feston sot ditën e lindjes, ajo ka bërë një dedikim ku edhe ka publikuar një foto nga fëmijëria e saj me nënën. “Për gruan që më bëri kjo që jam sot!! Nënë!! Urime ditëlindjen dhe ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Tragjike/ Kryefamiljari i jep fund jetës te varri i babait, la pas tre fëmijë

LajmiFundit - parë: 14 orë

Zgjodhi varrin e babait që t’i jap fund jetës. Kolë Marku 45 vjeç nga fshati Dol në Komunën e Gjakovës, mëngjesin e së shtunës, vrau vetën duke pirë acid.

6 artikuj të ndërlidhur »