TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

“LSI opingë nga të dyja palët”

LajmiFundit - parë: 10 orë

Analisti Fatos Lubonja, në një koment të tij për News24, ka komentuar protestën e paralajmëruar nga opozita. Ai e ka quajtur LSI-në si opingë nga të dyja anët, e cila deri dje ishte në qeveri, e sot ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet stacioni i trenit në Tiranë

LajmiFundit - parë: 11 orë

Stacioni i Trenit në Tiranë më në fund do të rikthehet. Komisioni Parlamentar i Ekonomisë miratoi shtesën e grantit në masën prej 112 mijë eurosh me qëllim financimin e projektit konceptual për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviç/ Berisha: Akt kriminal i organizatave terroriste

LajmiFundit - parë: 11 orë

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviç, ka reaguar dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha teksa i ka shprehur ngushëllimet familjarëve, ka dënuar këtë akt kriminal dhe ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Studimi/ Seksi oral parandalon kancerin tek femrat dhe meshkujt

LajmiFundit - parë: 11 orë

Ky lajm i mirë, i cili thotë se seksi oral mund të parandalojë kancerin dhe mund të na shpëtojë jetët, vlen si për meshkujt, ashtu edhe për femrat. Një hulumtim online i Daily Star ka zbuluar se ...

Elita e policisë gjermane: GSG 9, reparti kundër krimit e terrorit

LajmiFundit - parë: 11 orë

Ajo lufton kriminalitetin më të rëndë e terrorizmin, mbështet bastisjet, zgjidh pengmarrjet brenda dhe jashtë vendit dhe është specializuar për çaktivizimin e bombave: GSG 9 është njësia elitë e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Detaje të reja nga vrasja e Oliver Ivanovic

LajmiFundit - parë: 11 orë

Lideri i Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanoviq, nuk u ka mbijetuar plagëve, pas sulmit ndaj tij me armë zjarri, në mëngjesin e së martës.

601 artikuj të ndërlidhur »

Kanibali që planifikoi të hante një 14-vjeçare, del nga burgu

LajmiFundit - parë: 11 orë

Një burrë amerikan i dënuar për komplot për të vrarë dhe për të ngrënë një vajzë 14-vjeçare në Angli u kthye të jetojë në Nebraska duke e bërë vendasit të ndihen të shqetësuar.

3 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Vucic: Serbia do ta hetojë vrasjen e Ivanovicit

LajmiFundit - parë: 11 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vrasja e politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, është “akt terrorist”. “Ky akt për shtetin e Serbisë është terrorist dhe si të tillë do ta ...

601 artikuj të ndërlidhur »

E akuzuan për “photoshop”, ja si përgjigjet moderatorja shqiptare

LajmiFundit - parë: 11 orë

Ajo është një ndër moderatoret më të simpatike vend. Elita së fundmi ndodhet me pushime me të dashurin e zemrës, reperin e njohur Gjiko. Dyshja këtë herë kanë vendosur t’i qëndrojnë larg të ftohtit ...

16 artikuj të ndërlidhur »

4 gabimet personale të higjienës që njerëzit bëjnë çdo ditë

LajmiFundit - parë: 11 orë

Kush do të kishte menduar se detajet e vogla që nuk i kushtojmë vëmendje, mund të na pengojnë nga shëndeti ideal? Ju do të befasoheni kur tëshihnirezultatet e këtyre gabimeve të zakonshme, transmeton ...

Soros e pranon që ka ndërhyrë në politikën e brendshme të disa vendeve

LajmiFundit - parë: 11 orë

Në një intervistë për Financial Times, George Soros, ndër të tjera ka pranuar se jo gjithnjë ka marrë vendime të drejta. Ai ka pranuar se ka bërë gabime, duke “ndërhyrë në politikën e brendshme të ...

Doli me doping, trajneri i Romela Begajt bën deklaratën e rëndë

LajmiFundit - parë: 11 orë

Trajneri dhe njëkohësisht bashkëshorti i peshëngritëses Romela Begaj, Gazmend Hakcani ka reaguar pas lajmit se kampionia e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive në doping.

37 artikuj të ndërlidhur »

Tabaku: Rama hoqi shpërblimin për 13 mijë ish të përndjekur politikë

LajmiFundit - parë: 11 orë

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar ndaj një vendimi të qeverisë Rama mbi heqjen e shpërblimit për ish-të përndjekurit politikë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tabaku shkruan se ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Me kapuç dhe armë në dorë, ja pamjet si u realizua grabitja në mes të njerëzve

LajmiFundit - parë: 11 orë

Këto janë pamjet e grabitjes së ndodhur një ditë më parë në sportelet e Hipotekës së Tiranë. Personi i veshur me të zeza, futet brenda ambienteve të katit të parë të ndërtesës dhe ka grabitur dy ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Kjo gjë i mungon trurit tuaj kur ju ikën kujtesa

LajmiFundit - parë: 11 orë

Truri ka nevojë për glukozë për energji, dhe dietat kufizuese mund të kenë pasoja negative në kujtesë dhe mësim. Kjo është një nga arsyet pse femrat që kanë dietë të ulët të karbohidrateve kanë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“E turpshme heshtja e Bashës ndaj vendimit të Ramës për ish-të përndjekurit”

LajmiFundit - parë: 11 orë

Tomor Alizoti, ish-drejtues i Departamentit të ish-të përndjekurve politikë në Partinë Demokratike, ka reaguar ndaj një vendimi të qeverisë Rama, sipas të cilit dëmshpërblimin për këtë kategori do e ...

Dyshoi se ishte pedofil, babai denoncon të birin në polici

LajmiFundit - parë: 11 orë

Një baba ka denoncuar djalin e tij në rajonin e policisë pasi ka gjetur një fotografi të një vajzë 2-vjecare të zhveshur në telefonin e adoleshentit. Paul Spensberger raportoi djalin e tij 17-vjeçar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Vendi ku lypësit fitojnë mbi 70 mijë dollarë në muaj, rritet ndjeshëm numri i tyre

LajmiFundit - parë: 12 orë

Me një ekonomi të ringritur në pak vite, sot Dubai është një nga vendet më të pasura në botë. Megjithatë as në Dubai me sa duket nuk mungojnë njerëzit që kërkojnë lëmoshë, lypësit.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kjo foto e Robert Berishës të Norës nuk ju ka shpëtuar vajzave!

LajmiFundit - parë: 12 orë

Robert Berisha dhe Nora Istrefi janë një nga çiftet më të njohur të showbiz-it shqiptar, por me foton e fundit të postuar në Instastory, këngëtari duket se i ka hapur telashe vetes.

19 artikuj të ndërlidhur »

Mjekët japin alarmin: Mos e mbani teshtimën, dikush e bëri dhe desh vdiq

LajmiFundit - parë: 12 orë

Mjekët gjithmonë kanë këshilluar që nuk duhet ta bllokoni teshtimën pasi rrezikoni seriozisht shëndetin tuaj. Një 34-vjeçar britanik është shembulli i duhur se përse nuk duhet bërë kjo.

5 artikuj të ndërlidhur »