TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

A e dini çfarë ndodh nëse e shkruani këtë numër në Google?

LajmiFundit - parë: 7 orë

Google është motori i kërkimit më i shpejtë dhe më i përdorur në botë. Teknologjia prapa këtij motori mundëson që brenda pak sekondave të shfaqen miliona të dhëna me një kërkim të thjeshtë.

4 artikuj të ndërlidhur »

“S’ma ndjen fare”! Dua Lipa na tregon si t’i sillemi ish-it pas ndarjes

LajmiFundit - parë: 8 orë

Nga këngët jo vetëm që argëtohesh, por edhe mund të marrësh këshilla për lidhjet apo jetën. Të gjithë i kujtojmë 4 rregullat e Dua Lipës si të mos biem pre e ish-it dhe kënga e saj më e re IDGAF ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Kjo gjë fshihet pas fotos 20-vjeçare të “The Dreams”

LajmiFundit - parë: 8 orë

Pak kohë më parë qarkulloi në media një foto 20-vjeçare. Ishte baritoni Gëzim Myshketa, një prej shokëve të ngushtë të Flori Mumajesit dhe “The Dreams”, ai i cili e nxori nga arkivat këtë foto.

Habia/ Gruaja përfundon në spital pasi u sulmua në klub, doktori e rreh përsëri, ja arsyeja (VIDEO)

LajmiFundit - parë: 8 orë

Një grua e re u sulmua me dhunë në një klub nate dhe më pas shkoi në spital për t’u trajtuar për plagët e saj – ku dhe mbeti e habitur kur zbuloi se doktori ishte i njëjti njeri që ajo pretendonte se ...

Kandidatja e LSI: Edi Rama, i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të armëve

LajmiFundit - parë: 8 orë

Anëtarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëkohësisht dhe kandidatja për deputete, Silva Caka, e ftuar në studion e lajmeve në Report TV, teksa ka komentuar protestat e paralajmëruara nga opozita ...

Ami dhe Ermali më të dashuruar se kurrë

LajmiFundit - parë: 8 orë

Komediani dhe moderatori i njohur Ermal Mamaqi, duket se është i dashuruar si ditën e parë me Amin. Ai ka publikuar në rrjete sociale një foto ku janë së bashku dhe krahas saj ka ...

8 artikuj të ndërlidhur »

550 vjetori i vdekjes së Skënderbeut/ Berisha pret në zyrë një grup arbëreshësh

LajmiFundit - parë: 8 orë

Ish-kryeministrii vendit Sali Berisha, ka pritur në zyrën e tij një grup arbëreshës, me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbej.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pasi Marina i tha të qepte gojën, vjen reagimi i Big Mama-s

LajmiFundit - parë: 8 orë

Të dielën mbrëma në televizionin “Klan” u transmetua puntata e fundit e “C’est la Vie”. Një nga momentet më të diskutuara të kësaj mbrëmje gala ishte ai kur Marina i tha Big Mamës “qepe gojën”.

19 artikuj të ndërlidhur »

Tragjike, gruaja 8-muajshe shtatzënë shtypet nga treni

LajmiFundit - parë: 8 orë

Një grua shtatzënë, nene e dy fëmijëve të tjerë, u vra nga një tren pasi bleu një biletë dhe zbriti në shina. Zdenka Yabani, 39 vjeçe, vdiq së bashku me fëmijën e saj të palindur në tragjedinë në një ...

“Nuk rri dot pa e tradhëtuar burrin! Ai mban bebin tonë, unë bëj seks me burra të ndryshëm. Si t’ia bëj?”

LajmiFundit - parë: 8 orë

Tabloidi The Sun” ndan me lexuesit një histori të fortë tradhëtie në rubrikën “E dashur Deidre”. Gruaja shkruan: Unë jam kaq e fiksuar me seksin, sa vazhdimisht e tradhëtoj burrin tim, ndërsa jam ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Alketa Vejsiu me pantallona në vlerë prej më shumë se 500 euro

LajmiFundit - parë: 9 orë

Edhe Alketa Vejsiu shpenzon shumë për garderobë. Në njërën prej faqeve në Instagram ku po dalin çmimet marramendëse të blerjeve të yjeve shqiptarë u përmend së fundmi edhe emri i saj.

5 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa paguhen ushtarakët shqiptarë në raport me ato të Kosovës dhe Serbisë

LajmiFundit - parë: 9 orë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka dhenë ditën e sotme një deklaratë për mediat, ku vlerëson vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviç, si dhe përsërit thirrjen për të mos ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata e plotë e ambasadorit amerikan për Gjykatën Speciale: Vrasja e Ivanoviçit tragjedi për Kosovën

LajmiFundit - parë: 9 orë

Gjykata Speciale është thellësisht e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo gjykatë na intereson sepse ndërhyrja jonë në vitin 1999 ishte bazuar në idenë se krimet e luftës kundër ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Noizy i rikthehet ‘’dashurisë së vjetër”

LajmiFundit - parë: 9 orë

Noizy është një nga reperët më të dashur për publikun aktualisht. Shpesh ai tërheq vëmendjen e medias për shkak të blerjeve të tij luksoze ora apo makina.

21 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti maqedonas Ivanov, nuk dekreton ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe

LajmiFundit - parë: 9 orë

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov, deklaroi për opinionin se ai ka vendosur të mos e dekretojë miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve, nder te cilat edhe ajo shqipe, ndersa parlamenti vendosi ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Dëbohen pronarët e ligjshëm/ Veliaj zapton qendrën e Tiranës për klientelën e tij

LajmiFundit - parë: 9 orë

Deputetja e Tiranës Orjola Pampuri denoncoi kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj, i cili u mohon pronarëve të tokës tek Pallati i Kulturës të drejtën e fituar që në 95-ën për të shitur libra në pronën e ...

Ambasadori hungarez i paraqet letrat kredenciale Presidentit Meta

LajmiFundit - parë: 9 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi Letrat Kredenciale të Ambasadorit të Hungarisë, Lóránt Balla, rezident në Tiranë. Diplomati hungarez është njohës i shkëlqyer i shqipes dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vip-at shqiptarë ‘’të dashuruar’’ pas Sulltaneshës Kosem !

LajmiFundit - parë: 9 orë

Seriali turk “Sulltanesha Kosem” e cila po transmetohet në ekranin e TV KLAN ka rrëmbyer masivisht zemrat e shqiptarëve duke arritur suksese me nivelet e larta të audiencës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohen 300 shpendë të egër do të tregtoheshin në Greqi

LajmiFundit - parë: 9 orë

Vetëm pak ditë pasi Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Z. Blendi Klosi paralajmëroi nga laguna e Kune- Vainit, ku kryhej Censusin Kombëtar i Shpendëve, për ndëshkim të subjekteve që kapin, tregtojnë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dhunohet barbarisht shefi i regjimit të burgut 313, autorët e qëllojnë me shkop bejsbolli

LajmiFundit - parë: 9 orë

Dhunohet me mjete të forta Shefi i Regjimit të Burgut 313 në Tiranë. Shefi i regjimit te Burgu 313, Bledar Pura, është dhunuar me shkop bejsbolli. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të detyrës ...

10 artikuj të ndërlidhur »