TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Vlorë/ Plas sherri në familje, motra godet vëllanë me thikë

LajmiFundit - 16.01.2018

Një sherr në familje mes vëllait dhe motrës ka përfunduar me një të plagosur me thikë. Ngjarja është shënuar dje në Orikum të Vlorës, ku në debat e sipër me vëllanë, motra e ka qëlluar me thikë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Xhensila Myrtezaj mahnitëse pa make up

LajmiFundit - 16.01.2018

Përveç zërit të saj të veçantë, këngëtarja është e komentuar edhe për bukurinë natyrale. Së fundi, Xhensila ka postuar një foto në llogarinë e saj në Instagram, në të cilën shfaqet pa pikë grimi.

23 artikuj të ndërlidhur »

Po ikin jashtë Shqipërisë, hapet konkurs online për infermierë

LajmiFundit - 16.01.2018

Ata që dëshirojnë të nisin punë si infermierë, fizioterapistë dhe teknikë imazherie në qendrat shëndetësore dhe spitalet publike kanë 15 ditë kohë për të aplikuar.

8 artikuj të ndërlidhur »

Pse Marina Vjollca i tha Big Mamës: Ty do të pushoj nga puna, qepe gojën

LajmiFundit - 16.01.2018

Ajo njihet për temperamentin e saj të qetë dhe është shumë e komunikueshme. Por e vetmja femër që ka arritur ta ngacmojë Marina Vjollcën dhe të bëjë që ajo të humbasë durimin, ka qenë Big Mama.

19 artikuj të ndërlidhur »

Kjo zonë e Shqipërisë ‘’noton’’ mbi ar

LajmiFundit - 16.01.2018

Kjo tregon që mineralet janë një aktivitet fitimprurës. Sipas një analize të fundit të Ministrisë së Industrisë dhe Energjetikës, në 1 ton bakër gjenden 4 gramë ar.

T’i japësh fëmijës këtë gjë është si t’i japësh 1 gr kokainë

LajmiFundit - 16.01.2018

Koha e shpenzuar në rrjetet sociale mund të jetë e rrezikshme, pasi krijon varësi te adoleshentët njësoj si droga dhe alkooli. “T’i japësh fëmijës tënd një “smartphone” është si t’i japësh 1 gram ...

Fyeu Meghan Markle, modelen e njohur e lë i dashuri

LajmiFundit - 16.01.2018

Modelja Jo Marney, është vënë në qendër të mediave botërore pas disa mesazheve negative që ka dërguar për të fejurën e Princ Harry. Ajo ishte e dashura e një deputeti të njohur britanik, Henry Bolton.

Vrasja e liderit serb në Mitrovicë/ Vendosen 10 mijë euro shpërblim për informatorët

LajmiFundit - 16.01.2018

Presidenti serb Aleksander Vuçic, ka dalë në konferencë për media pas vrasjes së Oliver Ivanovicit mëngjesin e sotëm në Veri të Mitrovicës. Ai kërkon që edhe Serbia të përfshihet në hetimin e vrasjes.

837 artikuj të ndërlidhur »

Era Istrefi paska bashkëpunuar me Sia-n, por ne s’do ta dëgjojmë kurrë këngën

LajmiFundit - 16.01.2018

Ndarja nga menaxheri Faton Shoshi dhe dhënia fund e kontratës me kompaninë e tij, duket se do t’i kushtojë këngëtares Era Istrefi. Edhe pse Shoshi është treguar i butë, duke qenë njëkohësisht edhe ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e politikanit serb, Basha: Atentat ndaj dialogut Kosovë-Serbi

LajmiFundit - 16.01.2018

Vrasja e Oliver Ivanoviç në Mitrovicë solli dhe reagimin e shumë politikanëve shqiptarë. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilësoi vrasjen e politikasnit serb si një akt të hapur ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Majlinda Bregu habit motrat, por nxjerr pa dashje sekretin e saj!

LajmiFundit - 16.01.2018

Ish deputetja demokrate pas largimit nga politika duket se i është përkushtuar jetës së saj private. Ajo është parë në udhëtime, dalje me motrat, vajzën e po ashtu nuk ka nguruar të postojë foto nga ...

Sherr mes dy ish-banoreve të “Big Brother”

LajmiFundit - 16.01.2018

Dy ish-banoret e “Big Brother”, Ambra dhe Dona nga mikesha të ngushta janë kthyer në armike. Dy vajzat e kanë zhvendosur sherrin e tyre në rrjetet sociale.

Shpërthim tritoli në rrugën nacionale, hidhet në erë makina e biznesmenit

LajmiFundit - 16.01.2018

Hidhet në erë, pas një shpërthimi me lëndë eksplozivi makina e një biznesmeni në rrugën nacionale Bulqizë –Peshkopi. Shpërthimi ka ndodhur në vendin e quajtur Pishat, pranë lokalit të biznesmenit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Deputetja e PD-s rrëzohet nga shkallët e Kuvendit, Noizy e vë në lojë

LajmiFundit - 16.01.2018

Rrëzimi nga shkallët i deputetets së PD-së, Lindita Metaliaj po bën xhiron e rrjetit. Njëri nga ata që e kanë publikuar këtë video është edhe reperi Noizy.

21 artikuj të ndërlidhur »

Deklarata e fortë e Topallit/ S’ka opozitë, Basha qeveris me Ramën

LajmiFundit - 16.01.2018

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ndërsa ka komentuar zhvillimet aktuale në vend, përfshirë edhe protestën e opozitës, ka thënë se vendi s’ka as Qeveri dhe as opozitë.

15 artikuj të ndërlidhur »

Riselda Sejdiu mbështet publikisht Klaudian me fjalët e çuditshme

LajmiFundit - 16.01.2018

Ajo shkaktoi shumë rrëmujë dhe zhurmë në rrjete sociale pasi u nda nga koreografi i njohur Albi nako. Por balerina Klaudia Pepa u vë edhe në shënjestër të sharjeve dhe ofendimeve nga fansat për shkak ...

Durrës/ Gjendet i varur në garazhin e makinës një person, ja pistat e para të policisë

LajmiFundit - 16.01.2018

Gjendet i varur një person në në garazhin e makinës në Durrës. Viktima 52-vjeç me inicialet Xh.M u gjet i varur në garazhin pranë banesës në lagjen nr .13 dhe paraprakisht sipas policisë vuante nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kapet me drogë, arrestohet para koncertit këngëtari shqiptar në Itali

LajmiFundit - 16.01.2018

Këngëtari shqiptar që jeton dhe performon në Itali, Engjëll Krifa, i njohur me pseudonimin Krijel Flexy është arrestuar nga karabinierët në Itali, pasi është kapur me lëndë narkotike, njoftojnë ...

Sokol Balla bën njoftimin e rendësishëm në rrjetet sociale

LajmiFundit - 16.01.2018

Sokol Balla ka kaluar tashmë zyrtarisht tek Vizion Plus. Pas prezantimit me stafin dhe detyrën, ai ka filluar edhe promovimin e emisionit të quajtur “Real Story”.

Shpërthen Spartak Ngjela: Kur u bë ministër kishte vetëm dy këmisha fanellate dhe një palë pantallona teritali

LajmiFundit - 16.01.2018

Korrupsioni shtetëror Rama; dhe paratë e pallatit të Lulzim Bashës, janë vetë perdja që hap skenën ku do të luhet drama dhe komedia e korrupsionit shqiptar.

5 artikuj të ndërlidhur »