TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Policia italiane shkatërron bandën e shqiptarëve që vranë adoleshentin për pazare droge

LajmiFundit - parë: 4 orë

Policia ne Itali ka shkatërruar një bandë kriminale e përbërë nga 6 shqiptarë, ku 6 prej tyre janë vënë në pranga. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane sipas të cilave, në pranga kanë rënë M.

“Mafiozë me reputacion”! Kush janë 11 shqiptarët e arrestuar nga DEA në SHBA

LajmiFundit - parë: 4 orë

Së paku 11 shqiptarë janë arrestuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një operacion të gjerë anti-drogë. Identitetet e tyre nuk bëhet të ditur, ndërsa sipas mediave lokale, në operacion janë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

23 vjeç dhe aksioner në dy biznese, djali i Vangjush Dakos ‘tërbon’ rrjetin

LajmiFundit - parë: 4 orë

I riu Xhulio Dako është djali 23-vjeçar i kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos. Edhe pse i ri në moshë ai është aksioner në dy kompani të rëndësishme, njëra në fushën e lavanderisë dhe tjetra në ...

Gjashtë të vdekur në një aksident masiv rrugor

LajmiFundit - parë: 4 orë

Gjashte persona kanë gjetur vdekjen dhe një tjetër ndodhet në gjendje kritike për jetën, pas një aksidenti masiv mes disa automjeteve, të ndodhur orët e para të mëngjesit të së dielës, në Birmingham ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për gjuhën shqipe, qeveria maqedonase: Keqardhje për vendimin e Ivanovit

LajmiFundit - parë: 5 orë

Qeveria maqedonase shpreh keqardhje për vendimin e kryetarit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov për të mos e nënshkruar Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Me këtë rast duam që edhe njëherë të theksojmë se ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Athinë, ekzekutohet me 15 plumba organizatori i arratisjeve të Alket Rizait

LajmiFundit - parë: 5 orë

Persona të panjohur kanë ekzekutuar me 15 plumba një prej emrave më të lakuar të botës së krimit në Greqi. Vasilis Stefanakos ka humbur jetën mbrëmjen e së mërkurës, kur është qëlluar në makinën e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rreziku “tek dera” për luftë, Suedia përgatit popullin

LajmiFundit - parë: 5 orë

Suedia po përgatitet për të shpërndarë një manual me informacione për publikun e gjerë se çfarë duhet të bëjnë në rast lufte, teksa debati në vend po vjen gjithnjë në rritje, për mënyrën sesi duhet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohen 11 mafiozë shqiptarë në SHBA

LajmiFundit - parë: 5 orë

Një operacion i madh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka çuar në pranga 11 shqiptarë të cilësuar si “mafiozë me reputacion”. Shqiptarët, mes tyre edhe një femër janë arrestuar në Staten ku kishin ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët socialistë propozojnë ndryshime të Rregullores së Kuvendit

LajmiFundit - parë: 6 orë

Grupi parlamentar socialist i ka paraqitur kryetarit socialist të Parlamentit, Gramoz Ruçi, disa propozime për ndryshimin e rregullores. Ajo që bie në sy janë ndryshimet në rastin e një kërkesë të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Policia bastis një shtëpi, gjen 10 milion dollarë brenda mureve (FOTO)

LajmiFundit - parë: 6 orë

Në kuadër të hetimeve për mashtrim dhe korrupsion, policia kineze ka bastisur një shtëpi brenda mureve të së cilës gjeti 60 milionë juanë kinezë, me vlerën e 10 milionë dollarëve.

Arrestohen dy shqiptarë në Angli, jetonin ilegalë

LajmiFundit - parë: 6 orë

Oficerë të Zyrës Qendrore të Emigracionit në Angli kanë arrestuar dy shqiptarë që punonin në një lavazh në Ebley Road, të martën në mëngjes. Oficerët, të cilët ishin të shoqëruar nga policia lokale, ...

Julian Balliu, polici trafikant që çoi në Itali 2.5 tonë hashash

LajmiFundit - parë: 6 orë

Top Channel në emisionin e tij investigativ Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal në radhët e policisë së shtetit. Një shef policie bën pazar për një marrëveshje prej 30 mijë eurosh me ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“U zgjova me një burrë me të cilin kisha bërë seks, por nuk e mbaj mend”/Trondit blogerja, nënë e 4 fëmijëve

LajmiFundit - parë: 6 orë

Blogerja australiane Constance Hall ka zbuluar një eksperiencë seksuale të pikëlluar, për të cilën ajo tha se u ndje ‘shumë të turpëruar’ për t’ia treguar të gjithëve.

2 artikuj të ndërlidhur »

Itali, kapen 4 shqiptarë me 10 mijë euro, tentuan të qëllojnë policin

LajmiFundit - parë: 7 orë

Policia arrestuar 4 shqiptarë të akuzuar për disa vjedhje të banesave. Të arrestuarjanë Kasem Stafa 42 vjeç, Krenar Xheli 23 vjeç, Andi Xhiveshi 21 vjeç dhe Renato Bajraktari 28 vjeç.

6 artikuj të ndërlidhur »

Brazil, vrasje e frikshme, e qëllon me tre plumba në kokë dhe largohet

LajmiFundit - parë: 7 orë

Geovane Lima Freitas, 37-vjeç, ka mbetur i vdekur në vend pasi u qëllua me tre plumba në kokë në Campo Magro, afër qytetit brazilian Curitiba. Vrasësi me pagesë, shihet në videon e publikuar më ...

Rënie gurësh dhe inertesh në aksin Xibrakë-Pishkash, ja çfarë kërkon policia nga drejtuesit e automjeteve

LajmiFundit - parë: 7 orë

Si pasojë e motit të keq me rreshje shiu, në aksin rrugor Xibrakë-Pishkash, në segmente të ndryshme ka pasur rënie gurësh dhe inertesh. Shërbimet e Policisë Rrugore të Elbasanit dhe Librazhdit janë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

42-vjeçari vetëhelmohet me fotoksinë

LajmiFundit - parë: 7 orë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Mamurras, ditën e djeshme pasi një 42-vjeçar është vetëhelmuar me fotoksinë dhe më pas ka shkuar në poliklinikë. Pasi ka marrë mjekimin e nevojshëm, ai është ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shihni si e quan Enca veten e saj

LajmiFundit - parë: 7 orë

Është e ndjekur nga 1.6 milionë njerëz. Prandaj, Enca Haxhia, këngëtarja shqiptare është shumë aktive në rrjetet sociale, duke publikuar shumë fotografi dhe video nga më të ndryshmet.

10 artikuj të ndërlidhur »

Skandal me pilotët ushtarakë të Vladimir Putin, kërcim erotik gjysëm lakuriq (VIDEO)

LajmiFundit - parë: 7 orë

Kadetët në kolegjin e lartë të trajnimit të pilotëve Vladimir Putin kanë shkaktuar skandal pasi pamjet e tyre të veshur me kostume striptizmi dhe duke kërcyer me muzikë u bënë publike.

Ky është fshati ku njerëzit jetojnë bashkë me familjarët e vdekur

LajmiFundit - parë: 7 orë

Në Tana Toradza, në gadishullin South Sulawesi vërtetë ka shumë familje që nuk do të heqin dorë nga trupat e tyre të të afërmve të vdekur. Për ta ka shtëpi të veçanta të quajtura tangkonan të cilat ...

2 artikuj të ndërlidhur »