TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

E rëndë, përplasen tre automjete në aksin Gjirokastër-Kakavijë

LajmiFundit - parë: 25 min

Një aksident ka ndodhur në aksin Gjirokastër-Kakavijë paraditen e sotme, ku tre automjete janë përfshirë. Mësohet se nga ky aksident kanë mbetur të plagosur tre persona.

4 artikuj të ndërlidhur »

U dënua për drogë dhe ekzekutimin e vrasësit të vëllait, pas 17 vitesh rrëfehet Arben Grori

LajmiFundit - parë: 29 min

Një rrëfim vjen nga 46-vjeçari, Arben Grori, I cili vuan dënimin për dy vepra penale. Shtetasi është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane për vrasjen e Naim Zyberit në 6 gusht 1997 në spitalin San ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Prishtina ‘’revoltohet’’, përdhos flamurin grek (Foto)

LajmiFundit - parë: 35 min

Në një restorant në Prishtinë mëngjesin e së hënës është gjetur i përdhosur flamuri grek dhe dy letra të cilat shkruajnë: Ky flamur nuk ka vend në trojet e Shqipes” dhe “Çamëria është Shqipëri”.

4 artikuj të ndërlidhur »

Protesta kundër qeverisë, Basha: Rama, mbaje “kokën” e Tahirit, liro karrigen

LajmiFundit - parë: 55 min

Në fjalimin e sotëm para të gjithë mbështetësve të PD para kryeministrisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi edhe sot vendosmërinë për ti shkuar deri në fund kauzës për zgjedhje të ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Kida vjen ndryshe, poza provokuese dhe ‘’seksi’’ (Foto)

LajmiFundit - parë: 1 orë

Kida nuk është më e vogël. Të paktën kështu tregojnë fotot e saj të fundit. Këngëtarja e cila këto ditë është duke qëndruar në Austri, publikon një foto që është ndryshe nga herët e tjera.

15 artikuj të ndërlidhur »

Aksidenti tragjik në Cerrik ku vdiq 19- vjeçarja, prangoset një nga drejtuesit e mjeteve

LajmiFundit - parë: 1 orë

Policia e Elbasanit arrestoi njëri nga drejtuesit e mjeteve të mjeteve të aksidentuara një ditë më parë në Cërrik, ku humbi jetën një 20 vjeçare dhe u plagosën katër persona të tjerë.

40 artikuj të ndërlidhur »

Enca ‘’godet’’ sërish, shkruan disa fjalë në ‘’Snapchat’’, por kujt ia dedikon? (Foto)

LajmiFundit - parë: 1 orë

Enca dhe Noizy padyshim janë tema më e përfolur ditët e fundit. Sherri mes tyre duket se ka prekur shumë persona nga publiku. Ndonëse u bën një javë nga kjo situatë, thumbat nuk kanë ndaluar nga ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Dita e tretë e protestës dhe 26 vjetori i rrëzimit të bustit, flet Zogaj: Të rrëzojmë monumentin e zgjedhjeve të blera ...

LajmiFundit - parë: 1 orë

Një reagim për protestën e PD-së para kryeministrisë për rrëzimin e qeverisë Rama, vjen nga Preç Zogaj. Ai iu bashkua çadrës së protestës së opozitës, nga ku ndanë kujtimet e 26 viteve më parë të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Plagosi me armë shitësen, prangat autorit në Shkodër, ja dyshimet e policisë mbi ngjarjen

LajmiFundit - parë: 2 orë

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga autorin e plagosjes së shitëses së një dyqani në Shkodër dy ditë më parë. Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi Shkelzen Xhenja, 25-vjeç.

23 artikuj të ndërlidhur »

Më ‘’seksi’’ se kurrë, Greta Koçi publikon projektin e fundit (Video)

LajmiFundit - parë: 2 orë

Një tjetër videolkip muzikor vjen nga e mirënjohura e skenës shqiptare, Greta Koci. Këtë herë, ajo vjen ndryshe. Kënga mban titullin “Atij”. Për teksin e kësaj kënge është kujdesur Fifi e me muzikë ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Protesta para kryeministrisë, flet Noka: Të gatshëm për një dialog me partitë, përfshirë PS dhe LSI

LajmiFundit - parë: 2 orë

Protesta në Tiranë, para kryeministrisë ku synohet rrëzimi i qeverisë Rama, po vazhdon, tre ditë sot. Për këtë protest dhe qëllimin e saj, ka folur deputeti i PD-së, Flamur Noka, tha se PD është e ...

343 artikuj të ndërlidhur »

Sajoi një sulm terrorist në Suedi, ambasada suedeze në Uashington kërkon një përgjigje nga Trump

LajmiFundit - parë: 2 orë

Donald Trump gjatë një takimi i është referuar një sulmi terrorist në Suedi. Ambasada suedeze në Uashington i ka kërkuar Departamentit Amerikan të Shtetit shpjegime mbi deklaratat e presidentit.

61 artikuj të ndërlidhur »

Ankesat e perdoruesve bindin Youtube-n te marre vendimin drastik

LajmiFundit - parë: 2 orë

Uebfaqja më e madhe e videove, YouTube, ka paralajmëruar disa ndryshime, përfshirë edhe largimin e reklamave 30-sekondëshe që më parë nuk mund të hiqeshin manualisht.

8 artikuj të ndërlidhur »

Mbush makinën me karburant në Lushnje dhe nuk paguan, prangat 40-vjeçarit nga Skrapari

LajmiFundit - parë: 2 orë

Policia e Lushnjës ka vënë në pranga një 40-vjeçar, pasi akuzohet për mashtrim. Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi Elidon Kaçi nga Skrapari.

5 artikuj të ndërlidhur »

Aksidenti tragjik/ 19-vjeçarja ishte shtatëzënë, ja çfarë e priste atë më pas

LajmiFundit - parë: 3 orë

Kamela Hamiti, 19-vjeçarja e cila mbeti e vdekur pas një asksidenti automobilistik, e priste një jetë plot plane. Mësohet se djali i cili ishte me të në makinë, ksihte vetëm pak ditë që ishte bërë ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Aksidenti në Itali, identifikohen dy shqiptarët që mbetën të vdekur

LajmiFundit - parë: 3 orë

Identifikohen dy shtetasit shqiptarë që mbetën të vdekur një ditë më parë në aksidentin tragjik të ndodhur në autostradën “16”, në aksin rrugor San Severo-Termoli pranë fshatit San Paolo di Civitate.

15 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehen reshjet e bores ne verilindje te Shqiperise

LajmiFundit - parë: 3 orë

Pas disa ditësh me mot të qëndrueshëm në verilindje, të dielën janë rikthyer sërish reshjet e borës. Reshjet e shiut, që filluan në pjesën e dytë të ditës pas rënies së temperaturave në 0 gradë, u ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Itali, rikthehet vëmendja tek Matteo Renzi, ja çfarë po ndodh në partinë e tij

LajmiFundit - parë: 3 orë

Vëmendja rikthehet tek ish-kryeministri italian Matteo Renzi, pasi sipas informacioneve të fundit, partia demokrate e tij është drejt shkrirjes. Një ditë më parë u mbajt në Romë Asambleja e Kryesisë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë në Durrës, plagos me thikë vëllanë, prangat 25 vjeçarit

LajmiFundit - parë: 3 orë

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 25 vjeçar, i cili akuzohet se ka plagosur me thikë në shpatull vëllanë e tij 22-vjec. Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi Emiljano Begeja, 25 ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Protesta në Tiranë, flet Paloka: Me këtë qeveri zgjedhjet s’do të bëhen. Protesta do përshkallëzohet

LajmiFundit - parë: 3 orë

Vazhdon protesta pranë kryeministrisë kundër qeverisë Rama, në ditën e 3-të, dhe mbështetësit demokratë ende nuk janë dorëzuar. Mëngjesin e sotëm, ka folur Paloka, pjesë e protestës dhe pranë çadrës ...

343 artikuj të ndërlidhur »