TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Boksierët e Çairit festojnë titujt në Bullgari

Lajm - 15.01.2018

Kampioni i Maqedonisë në konkurrencën ekipore tek seniorët dhe të rinjta KB Çair në mënyrën më të mirë i ka shpërblyer bokserët e tij, i dërguar në qendrën e skive në Bansko të Bullgarisë për një ...

Ja kur kalon afati që Ivanov të nënshkruaj ligjin e gjuhëve

Lajm - 15.01.2018

Presidenti Gjorge Ivanov deri të enjten në mesnatë do të duhet ta nënshkruajë Ligjin për Gjuhët ose do ta kthejë në Kuvend me ose pa vërejtje. Kuvendi miratoi ligjin për gjuhët më 11 janar dhe më pas ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë derbi në “Anfield”: Liverpooli mposhti Cityn (VIDEO)

Lajm - 15.01.2018

Pas 23 xhirove, Manchester City ka pësuar humbjen e parë në Premierligë. Atë ia shkaktoi Liverpooli, duke e mposhtur 4:3 në Anfield. Më në fund, Manchester City është njoftuar me humbjen në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Partia Socialiste e Shqipërisë e zyrtarizoi gjuhën shqipe në Maqedoni

Lajm - 15.01.2018

Edhe disa ditë pas miratimit nga ana e deputetëve në Kuvend të ligjit për përdorimin e gjuhëve, reagimet nuk kanë të ndalur. Reagime pësuan edhe jashtë kufijve të Maqedonisë, më saktësisht nga Tirana ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Nimic: Nuk ka propozim të ri për emrin, do të jap ide

Lajm - 15.01.2018

Methju Nimic, ndërmjetësi në çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, ka deklaruar se nuk ka propozim të ri për emrin dhe se në takimin e ri të caktuar më 17 janar në New York do të del me ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Aksion i ri, arrestime të reja në Tetovë

Lajm - 15.01.2018

Mbrëmë rreth orës 12 të mesnatës, Sektori për Krim Ndërkufitar, të Huaj dhe Ri-pranim, në bashkëpunim me zyrtarët policor nga Stacioni Policor i Tetovës ka kryer aksion kontrolli në një objekt ...

14 artikuj të ndërlidhur »

“Ronaldo sërish i ka prishur raportet me Perezin, dëshiron të kthehet te ManUtd”

Lajm - 15.01.2018

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Madridi. Kështu njofton sot gazeta madrilene, “AS”. Ai ndjehet i mashtruar nga premtimet e rinovimit, që nuk i ka përmbushur mjaftueshëm Florentino Perez.

47 artikuj të ndërlidhur »

Libri i Fazli Veliut e nxjerr në rrenë Ali Ahmetin?!

Lajm - 15.01.2018

Nga Arben LLALLA* Gënjeshtrat e z.Ali Ahmetit nuk kanë fund, por këtë herë është pena e shkrimtarit dhe poetit Fazlli Veliut i cili shkruan për të vërtetat e themelimit të BDI.

9 artikuj të ndërlidhur »

‘Allah, Allah…’, komentatori arab çmendet pas supergolit të Messit (VIDEO)

Lajm - 15.01.2018

Me qindra herë ai është cilësuar si “Mesia i futbollit” ose e thënë ndryshe shpëtimtari i sportit më të populluar në botë. Lionel Messi mbrëmjen e djeshme ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm duke ...

Miami mposht Milwaukee, New Orleans fiton pas kohës shtesë

Lajm - 15.01.2018

Katër ndeshje të luajtua mëngjesin e sotëm, me Miami që fitoi 97-79 ndaj Milwaukee, ndeshje me dy pamje, më e mirë për miqtë në pjesën e dytë, ndërsa në të dytën erdhi përmbysja e skuadrës vendase.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kasami e rikthen proflin e Facebook-ut, ka një selam për grupin e Shkupit

Lajm - 15.01.2018

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka riaktivizuar profilin e vet personal në Facebook dhe ka një porosi për ata që kanë hakuar faqen e tij zyrtare me mbi 35 mijë ndjekës dhe nëpërmjet saj po ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Ja çfarë po ndodhë me Betmenin dhe shokët e tij në burg

Lajm - 15.01.2018

Deputetët nga Ohri, Sasho Vasilevski, Luben Arnaudov si dhe Bogdan Ilievski, i njohur si Betmeni, prej sot kanë filluar grevën e urisë, njofton Ohrit1, përcjell agjencia e lajmeve INA.

16 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 15 Janar 2018

Lajm - 15.01.2018

DASHI-Do te qartësoni më në fund idetë, për sa i përket një zgjedhjeje të rëndësishme duke mos pasur më justifikime. Çfarëdo që të ndodhe do ju duhet të përballeni me situatën, për të qenë fitimtar ...

Oriola Marashi ju lë pa fjalë me këtë FOTO! Nëse Ferrari do ishte femër, do të dukej kështu (FOTO)

Lajm - 15.01.2018

Është një nga femrat më të përfolura dhe më të komentuara të momentit. Bëhet fjalë për modelen shqiptare Oriola Marashi e cila shquhet për linjat e saj trupore, tejet seksi.

Gjiko bëhet romantik, befason Elitën me drekë buzë detit

Lajm - 14.01.2018

Reperi Gjiko dhe e dashura e tij, moderatorja Elita Rudi këto ditë janë larguar nga përditshmëria dhe po pushojnë në Maldive, shkruan lajmi.net. Nga atje, çifti përmes fotografive tregojnë se po ...

16 artikuj të ndërlidhur »

FOTO +16/ Ledina Çelo pozon me bikini, fut tubin në…

Lajm - 14.01.2018

Këngëtraja Ledina Çelo njihet për fotot e saj provokuese në rrjetet sociale, sëfundmi ajo kapostuar disa foto ku shfaqet shumë ‘hot’. Në njërën prej tyre ajo ka shfrenuar edhe fantazinë duke futur ...

Eliona e thotë pa turp: U bëra aktore sepse jepja lajmet topless (FOTO)

Lajm - 14.01.2018

Eliona Pitarka është aktorja më e re në kastin e emisionit të humorit “Apartamenti 2XL”, ku u bë pjesë nga kërkesa e producentit Turjan Hyska. Para se të fillonte eksperiencën si aktore, ajo u bë e ...