TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Keni elekricitet të lartë në duar, ja përse ndodh më shpesh gjatë dimrit

Lajm - 15.01.2018

Nëse keni vërejtur që shpesh ju godet elektriciteti kur kapni dorëzën e derës apo ndonjë objekt tjetër, ky është shkaku përse ndodh kjo! Dimrit na duket që na godet pothuajse çdoherë kur prekim ...

Horror në Maqedoni, 37 vjeçari përdhunon kushërirën 13 vjeçare, ja në cilin qytet!

Lajm - 15.01.2018

Një rast i tmerrshëm ka ndodhur në Maqedoni. Sipas policisë, një 37 vjeçar me iniciale Sh.R., duke përdorë dhunë fizike, ka përdhunuar një vajzë 13 vjeçare, me të cilën ka qenë në lidhje familjare.

Marrëveshja me Bullgarinë shkakton përçarje në LSDM?! Ja cili deputet nuk e votoi! (Foto)

Lajm - 15.01.2018

Me 61 vota “Pro” dhe një i përmbajtur, deputetët sot e mbështetën Propozim-Ligjin për ratifikim të Marrëveshjes për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Nuk u lejua të fluturonte nga Prishtina, me dyshimet se kishte eksploziv në laptop (VIDEO)

Lajm - 15.01.2018

Mëngjesin e të dielës Kastriot Basha shkoi në Aeroportin e Prishtinës, pasi një ditë më parë nuk arriti të fluturojë për Basel të Zvicrës. Atë nuk e lejuan policia të hip në aeroplani pasi dyshuan se ...

Polici i rrejshëm nga Tetova, arrestohet në Gostivar

Lajm - 15.01.2018

Në magjistralen Gostivar-Kërçovë, mbrëmë rreth orës 20 është hasur një makinë e parkuar “Mazda” me targa të Shkupit në të cilën ka qenë S.M.(40) nga Tetova.

5 artikuj të ndërlidhur »

Shtëpia e rrallë e Përlepnicës që pret të shndërrohet në muze

Lajm - 15.01.2018

Fshati Përlepnicë i Gjilanit tash është i mbushur me shtëpi e gjallëri. Shumica syresh ndërtime të reja, të rregulluara bukur. Por në mesin e tyre njëra është vërtet e veçantë.

Hajnat ia plaçkisin shtëpinë, shqiptari nga Gostivari ka një lutje: “Ejani rendajtni rraçet, se ska kush i rëndajtën!” ...

Lajm - 15.01.2018

Një 68 vjeçar nga fshati Gradec mbrëmë ka denoncuar vjedhje që është kryer në shtëpinë e tij. Ngjarja ka ndodhur brenda 20 minutave kur ai ka dalur nga shtëpia për të kryer një obligim dhe pa u ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Winthertur: Djaloshi nga Maqedonia e paguan shtrenjtë shpejtësinë e madhe, shkeli “gazin” më tepër se sa duhet!

Lajm - 15.01.2018

Një shtetas 19-vjeçar maqedonas u regjistrua nga radari në Ëinterthur me shpejtësi prej 127 në vend të 50 km/h. Me këtë rast, ai u dënua me 15 muaj burg me kusht dhe një leksion të vërtetë nga ...

Dilemë më nuk ka, Messi është më i miri i të gjitha kohërave: Argjentinasi theu edhe një rekord! (VIDEO)

Lajm - 15.01.2018

Barcelona pas një përmbysje të madhe mposhti Real Sociedadin me rezultatin 4:2, ndërsa ylli argjentinas shënoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë në minutën e 85-të.

11 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi telefonon Mustafën, interesohet për gjendjen shëndetësore të tij

Lajm - 15.01.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se përmes telefonit ka zhvilluar një bisedë me ish-kryeministrin Isa Mustafën, duke i ofruar përkrahje të plotë për shërim, kudo të jetë e nevojshme.

60 artikuj të ndërlidhur »

Buy English Papers Online

Lajm - 15.01.2018

Buy English Papers Online You will commonly inform the conventional in the routine in addition to a service by their client service. Any expert firm have to have impressive customer service, so all ...

Nantes-PSG ndodh e pamendueshmja, Diego e ka me arbitrin (video)

Lajm - 15.01.2018

Një episod i pazakontë ndodhi në minutat shtesë të ndeshjes Nantes – PSG, që përfundoi 0-1. Gjatë një kundërsulmi të shpejtë të parizienëve, futbollisti vendas Diego, në mënyrë të pavullnetshme shtyu ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Artan Grubi jep para për të fituar “llajka” në facebook

Lajm - 15.01.2018

Ky është realiteti i shqiptarëve në Maqedoni. Dikush mezi siguron kafshatën e gojës, dikush jep para në facebook për të fituar më shumë “like”. Në mesin e tyre është edhe deputeti i BDI-së, Artan ...

Bilall Kasami ka dhënë dorëheqje? Ja reagimi i tij!

Lajm - 15.01.2018

Mbrëmë dolën shkrime nëpër media se Bilall Kasami ka dhënë dorëheqje, por i njëjti i ka mohuar fjalët e tilla. “Paturpësia e disa personave për të nxirë imazhin tim nuk njeh kufij.

32 artikuj të ndërlidhur »

Biznesmeni nga Plava e Dragashit mban premtimin, punëtorëve ua jep pagën e 14-të

Lajm - 15.01.2018

Pronari i fabrikës “Meka”, Burim Piraj, e cila gjendet në fshatin Plavë të Komunës së Dragashit, në një njoftim në Facebook ka njoftuar se ua ka dhënë punëtorëve që punojnë në kompaninë e tij, pagën ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Hirscher fiton sllallomin në pistën zviceriane

Lajm - 15.01.2018

Skiatori austriak Marcel Hirscher fitoi garën e sllallomit të zhvilluar në pistën zvicerane të Wengen, e vlefshme për Kupën e Botës. Ky është suksesi i 53-të sezonal për kampionin e botës në fuqi, që ...

Deskoska: Nuk do të jenë në dy gjuhë kartmonedhat dhe uniformat e ushtrisë

Lajm - 15.01.2018

Që kur u soll ligji për gjuhën shqipe, në opinion është hapur dilema se a do të kemi kartmonedha në dy gjuhë dhe në uniformat e policisë dhe ushtrisë.

Rusia do ta përkrah marrëveshjen për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë

Lajm - 15.01.2018

Në përvjetorin e konferencës për shtyp, ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Llavrov deklaroi se kontesti për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, gjatë kohë ka qenë në “pozitë gjysmëfjetje” dhe se tani ...

Ronaldo drejt largimit? Ja “kryengritjet” e tjera të portugezit ndaj Florentino Perezit

Lajm - 15.01.2018

Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Madridi. Ai ndjehet i mashtruar nga premtimet e rinovimit, që nuk i ka përmbushur mjaftueshëm Florentino Perez.

47 artikuj të ndërlidhur »

Vrasje në Shkup

Lajm - 15.01.2018

Një vrasje ka ndodhur në Shkup. Gjashtëdhjetë e dy vjeçari me iniciale Zh.M. nga Shkupi është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në rrugën “Ivan Naumov Halabaku”.

12 artikuj të ndërlidhur »