TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Të përshpejtohet procesi i barazisë së shqiptarëve në RM

Lajm - 19.03.2018

EJUP BERISHA Nëse një ditë do të bëhej një regjistrim apo edhe ndonjë analizë më konkrete më serioze dhe më e thukët e mbuluar me fakte të sakta dhe të dhëna konkrete për të arriturat tona si ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari nga Ulqini vritet në Ekuador, ja emri i tij

Lajm - 19.03.2018

Shtetasi i Malit të Zi Fadil Kaçaniq (64) dhe bashkëshortja e tij Fatima (63) janë vrarë në Ekuador, shkruan Portali RTCG. Portali “Eltelegrafo” shkruan se Kaçaniq është vrarë me të shtëna nga arma e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

NBA, Westbrook magjik, Oklahoma ndal Toronton, shkëlqejnë Houston e Portland

Lajm - 19.03.2018

Një Rusell Westbrook në superformë ndal hovin e Toronto Raptors në NBA. Pas 11 fitoresh radhazi skuadra kanadeze u rikthye me këmbë në tokë pasi u mposht brenda në Air Canada Center nga Oklahoma City ...

3 artikuj të ndërlidhur »

DËSHMI/Ligji për flamurin si kishte hyrë në fuqi pa dekretin e Gligorovit, në mëngjes filloi përgjakja e Gostivarit më ...

Lajm - 19.03.2018

Ligji për flamujt që sic njihej për pjesëtarët e nacionaliteteve më 8 korrik të 1997 kishte hyrë në fuqi pa dekretin e presidentit të asaj kohe, Kiro Gligorov dhe se në këtë rast kryeparlamentari i ...

“Shashtriset” Millani nga Serbia: Vajza e tij u bë muslimane dhe mban mbulesë!

Lajm - 19.03.2018

Një murator 49-vjeçar serb nga Vjena e Austrisë, nuk është duke e kuptuar më botën. Pas ndarjes nga bashkëshortja, vajza e përbashkët i ka takuar nënës.

3 artikuj të ndërlidhur »

Zeqiri: Kam udhëtuar në shumë vende e kontinente, por më së miri jam ndier në Mekë dhe Medine! (Foto)

Lajm - 19.03.2018

Në një intervistë për portalin në gjuhën maqedonase “Friday.mk”, deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zeqiri ka folur për jetën e tij jashtë politikës.

Maqedonia në mesin e 10 vendeve që pinë më shumë cigare në botë?! (FOTO)

Lajm - 19.03.2018

A është Maqedonia në mesin e 10 vendeve që pinë më shumë cigare në botë? Pa mos e zgjatur shumë, përgjigja e kësaj pyetje është PO. Maqedonia është në 10 vendet e para sa i përket konsumimit të ...

Taravari: Kurrë më në qeveri me Zaevin

Lajm - 19.03.2018

Për udhëheqësinë e re të VMRO-DPMNE-së nuk kam koment të veçantë. Do të doja që ata të reformohen dhe udhëheqësia e re të distancohet prej garniturës së kaluar, thotë Taravari.

66 artikuj të ndërlidhur »

Leipzigu “gjunjëzon” Bayernin (Video)

Lajm - 19.03.2018

Në minutën e 59-të kundërsulm i rrezikshëm i Leipzigut. Keita shërben për Timo Werner, me sulmuesin që u tregua gjakftohtë, duke i dhuruar skuadrës vendase golin e fitores.

Bujar Osmani në “paraqitjen e javës” ka një porosi për ambasadorin francez në Shkup (VIDEO)

Lajm - 19.03.2018

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani përmes Facebook-ut i ka dërguar një mesazh ambasadorit të Francës në Maqedonie Kristian Timoni në lidhje me procedurën e miratimit të Ligjit ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ditë e zezë për Kërçovën, humb jetën 22 vjeçari, ja emri i tij (Foto)

Lajm - 19.03.2018

“Më 17 mars rreth orës 19:30 është denoncuar se në Kërçovë në rrugën rajonale drejt fshatit Papradishtë Sh.V. (22) nga fshati Popojan, duke e drejtuar traktorin me rimorkio, në të cilin ka qenë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Frika nga gjuhët e tjera në FYROM!

Lajm - 19.03.2018

Shkruan Medai Shaholli Presidenti i “dërzhavës”së FYROM-it batko Gjorgje,ka deklaruar se nuk do ta nënshkruaj ligjin për gjuhët (gjuhët e pakicave që përbëjnë të paktën 20% të bashkësisë etnike që ...

Tragji-komedia me shqiptarët vazhdon!

Lajm - 19.03.2018

Shkruan Medai Shaholli Që nga shpallja e pluralizmit në “dërzhavën” FYROM, fatkeqësisht vazhdon të luhet në skenë vetëm në mjediset shqiptare tragji-komedia për fatin e shqiptarëve dhe të ardhmen e ...

Talat Xhaferi sërish në aksion, “thyen” kufirin Llojan-Miratoc

Lajm - 19.03.2018

Pas miratimit të ligjit mbi gjuhët, ligj ky që gjuhën shqipe e bënë gjuhë zyrtare në Maqedoni, kryeparlamentari Talat Xhaferi ka filluar një mison tjetër, hapjen e kufirit Llojan-Miratoc.

MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë

Lajm - 19.03.2018

Ministria e punëve të brendshme thekson se fotografitë që janë shpërndarë në media janë fotomontazhë dhe se nuk është vendosur flamuri shqiptarë në vendkalimin Bogorodicë.

FOTO/ Njihuni me fshatin shqiptar, ku jeton vetëm 1 banor

Lajm - 18.03.2018

Nëse ne jemi mësuar të kemi miq, fqinj, të shkëmbehemi me njerëz në rrugë apo të jetojmë pranë familjarëve tanë, dikush ka preferuar të jetojë për çdo ditë i vetëm.

2 artikuj të ndërlidhur »