TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Policia arreston burrë e grua shqiptarë me 1 kilogram kokainë dhe 12 mijë euro

Lajm - 15.01.2018

Një çift shqiptarësh janë arrestuar nga policia greke gjatë një operacioni në Pire të Athinës pasi iu gjet në banesë një sasi prej 1 kg lëndë narkotike e llojit kokainë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Grubi :Sot ju drejtohem në gjuhën shqipe

Lajm - 15.01.2018

Unë sot po ju drejtohem në gjuhën shqipe, Nikolla do t’ju drejtohet në gjuhën Maqedonase, Ambasadori Petkov në gjuhën Bullgare, Ambasadori Zhbogar në Anglisht ose Sllovenisht.

Gjeneral dhe strateg, 50 fakte që nuk i dinit nga jeta e Skënderbeut

Lajm - 15.01.2018

Nga Roland Qafoku Më 17 janar mbushen 550 vjet nga vdekja e Gjergj Kastriot Skënderbeut, Heroit Kombëtar të kombit shqiptar. Ndërkohë që qeveria shqiptare e ka shpallur vitin 2018 vitin e Skënderbeut.

35 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare, Legjenda e Man United emërohet trajneri i ri i Uellsit

Lajm - 15.01.2018

Ryan Giggs është emëruar trajneri i ri i Uellsit dhe ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare. Ish-lojtari i Manchester United, tashmë 44 vjeç, do të jetë pasardhësi i Chris Coleman, i cili u largua ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Dembélé trondit Barcelonën, 7 ndeshje mungesë nga dëmtimi i ri

Lajm - 15.01.2018

Ousmane Dembélé pengohet përsëri nga lëndimet. Dhjetë ditë pas rishfaqjes në fushat e blerta, pas një dëmtimi që e kishte “marrë peng” për tre muaj e gjysmë, francezi ndalet përsëri.

Ilijoski e nisi me gola te Shkupi (VIDEO)

Lajm - 15.01.2018

Ndeshja e parë kontrolluese, në mes seniorëve dhe të rinjve të FC Shkupit u mbyll me 8:0 për ekipin e parë. Në këtë ndeshje trajneri Ardian Nuhiu kërkoi nga futbollistët e ekipit të parë që të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora bën publike bindjet e saj politike

Lajm - 15.01.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është mjaft aktive në rrjetet sociale. Këtë herë përveç sukseseve dhe publikimit të hiteve të saj, Rita ka zgjedhur të zbulojë edhe bindjet politike.

11 artikuj të ndërlidhur »

Histori negative:Reali asnjëherë s’ka ngecur 19 pikë prapa Barcës

Lajm - 15.01.2018

Barcelona ia doli të mposhtë Real Sociedain me rezultat 4-2, duke bërë diferencë historike në raport me kampionin aktual Real Madrid, për të cilët është e pamundur të mbrojnë titullin kampion në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Katër kryetarë komunash takohen me investitorë amerikano-gjermanë në komunën e Zhelinës

Lajm - 15.01.2018

Nga Komuna e Zhelinës bëjnë të ditur se nesër në zyrat e kësaj komune kryetarët e katër komunave shqiptare, asaj të Zhelinës, të Bogovinës, të Vrapçishtit dhe të Gostivarit, do të realizojnë një ...

Biznesmeni shqiptar ua jep punëtorëve rrogën e 14-të: “Falemnderit o Allah që më mundësove të përjetoj këtë ditë”

Lajm - 15.01.2018

Burim Piraj, pronari i kompanisë “Meka”, që gjendet në Komunën e Dragashit e mbajti premtimin. Piraj vitin e kaluar për punëtorët e tij dha rrogën e 13-të, duke premtuar se në vitin e ardhshëm do të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Administrata, reforma urgjente në 4 fusha

Lajm - 15.01.2018

Planifikim strategjik, koordinim horizontal i të gjithëve në administratë, reforma të posaçme për përmirësimin e komunikimit mes institucioneve dhe komunikimit me qytetarët.

7 artikuj të ndërlidhur »

Panik te Vardari, Musliu drejt Shkëndijës

Lajm - 15.01.2018

Te Vardari po mbretëron panik e madhe se mund të mbesin pa një prej lojtarëve kyç të skuadrës. Bëhet fjalë për Visar Musliu, i cili ka ofertë edhe nga Akademija Pushkash e Hungarisë dhe Omonia e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet një person i vdekur në rrethinën e Tetovës

Lajm - 15.01.2018

Gjatë ditës së djeshme në stacionin policor në Tetovë është denoncuar një rast se në fshatin Bërvenicë të Tetovës, pas fermës së derrave, janë gjetur mbetje të një trupi njeriu, kanë bërë të ditur ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Republikës së Maqedonisë ka veto shtyrëse e jo suspenduese të ligjeve

Lajm - 15.01.2018

Shkruan Ejup Berisha Presidenti i shtetit në bazë të Kushtetutës së vendit ka të drejtë ti ratifikojë ligjet qe i miraton Kuvendi i Republikës. Ky akt quhet akt i ratifikimit të ligjeve nga ana e ...

Abetarja mbarëkombëtare arriti edhe në Ukrainë, kurse në Maqedoni ende nuk po lejohet! (Foto)

Lajm - 15.01.2018

Pas 300 vitesh duhet të vini në Shqipëri, për ta parë nga afër vendin tuaj të origjinës, i cili është kthyer në një destinacion mjaft të preferuar turistik”.

12 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari nga Shkupi mahnit opinionin: E kupton që ka blerë telefon të vjedhur, e dorëzon në polici!

Lajm - 15.01.2018

Policia ka ngritur padi penale kundër personave L.A. (21), F.S. (20), Xh.Q. (17) и B.Е. (19), të gjithë nga Shkupi, për shkak ët dyshimit të bazuar se kanë kryer vepra penale “plaçkitje” (tre të ...

Djalit tim të dashur

Lajm - 15.01.2018

Shkruan Sulejman Mehazi Kujdes, djali im i dashur, të lutem mos i besoni çdo kujt!, shumica e shokëve, miqve dhe njerëzve të sotëm postmodern nga goja nxjerrin fjalë të sheqerosura, ndërsa zemrat e ...

Rasti “Monstra” dhe “Sopoti” në duar të gjykatësve maqedonas (Lista)

Lajm - 15.01.2018

Për shkak të interesimit të mediumeve që i përcjellin seancat publike që zhvillohen në Gjykatën Themelore Shkup 1-Shkup, ku si si prokuror kompetente paraqitet Prokuroria Speciale Publike, është ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Miratohet ligji për amnisti, ja kush mund të lirohet

Lajm - 15.01.2018

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme plenare e votoi ligjin për amnisti me të cilin u zvogëlohet dënimi me burg disa të burgosurve, njofton Portalb.mk Me këtë ligj lirohen personat e ...

18 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO-FOTO/ Çdo mëngjes merrte një çekiç dhe zhdukej. 22 vite më pas u zbuluar se çfarë bëri

Lajm - 15.01.2018

Kjo është historia që po thyen rrjetin. Një burrë me emrin Dashrath Manjhi e kaloi gjithë jetën duke jetuar në një fshat të vogël indian. Ai dhe gruaja e tij nuk ishin të pasur, por ata ndiheshin ...

4 artikuj të ndërlidhur »