TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Bexheti: Ja një dallim mes ASH dhe BDI-së për të mirën e qytetarëve?!

Lajm - 15.01.2018

Shkruan Flakron Bexheti Një dallim mes ASH dhe BDI-së për qytetarët dhe shqiptarët në përgjithësi: Këshilltarët e Aleancës për Shqiptarët votuan buxhetin e Komunës së Tetovës të propozuar nga ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Kim Kardashian i rikthehet fotografive provokuese (FOTO)

Lajm - 15.01.2018

Kim Kardashian duket se pas një kohe të gjatë i është rikthyer asaj që di më së miri ta bëjë – të postojë fotografi provokuese në rrjete sociale, transmeton Klan Kosova.

20 artikuj të ndërlidhur »

“Përgjimet” futen në parlament

Lajm - 15.01.2018

Pakoja e ligjeve që kanë synim reformat në Ministrinë për Punë të Brendëshme, posaçërisht në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim do të shqyrtohenë në seancë plenare ditën e enjte, njofton “TVM2”.

Taseva: Denoncuesit s’raportojnë krimin sepse nuk u besojnë institucioneve

Lajm - 15.01.2018

Drejtoresha e Organizatës Transparency International Macedonia, Sllagana Taseva, në intervistën ekskluzive për Almakos, flet për dështimet e pushtetit për të zbatuar ligjin për mbrojtjen e denocuesve ...

Pazarxhinjtë duhet të pajisen me licenca

Lajm - 15.01.2018

Çdo shitës që dëshiron të shesë nëpër tregjet e Maqedonisë patjetër duhet të posedojë licencë. Kushti i vetëm për marrjen e licencës, e cila do të jetë me afat prej 1 viti, është që të ketë blerë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Goli i Jasir Asanit nuk mjafton, Partizani humb edhe miqësoren e dytë

Lajm - 15.01.2018

Partizani i Tiranës ka zhvilluar një tjetër miqësore në Antalia të Turqisë. “demat e kuq” janë mundur 3-1 nga uzbekistanasit e FK Pakhtakor. Të kuqtë të parët zhbllokuan rezultatin me golin e Jasir ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kim Mehmeti: Gjuha shqipe do zyrtarizohet atëherë kur do kemi politikanë shqiptarë që turpërohen kur gënjejnë!

Lajm - 15.01.2018

Zhurmën dhe euforinë e krijuar lidhur me ‘zyrtarizimin’ e gjuhës shqipe në Maqedoni, e ka komentuar edhe shkrimtari Kim Mehmeti. Në një koment të publikuar në faqen e tij të FB, Mehmeti pohon se ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Po përgatitet ligj i ri, a do të shtrenjtohen veturat në Maqedoni?

Lajm - 15.01.2018

Ministria e Ekonomisë është në proces të përgatitjes së propozim-ligjit për ndryshime dhe plotësim të ligjit për vetura. Me propozim-ligjin e ri taksistët do të kenë targa të reja, veturat do të kenë ...

ASH-ja: Vlerësojmë kontributin e Ramës, por edhe sakrificën e Shqiptarëve të Maqedonisë për vite me rradhë

Lajm - 15.01.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, gjatë fjalimit para forumit rinor të partisë së tij ka deklaruar se PS-ja ka meritën më të madhe për miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni.

18 artikuj të ndërlidhur »

Luana pyetet në emision live, “A ke bërë marredhenie me ish të dashurin Adrian Gaxhen?? ja përgjigja që befasoi gjithë ...

Lajm - 15.01.2018

Adrian Gaxha e Luana Vjollca, janë dy emra mjaft të njohur për mediat shqiptare. Kjo për faktin, se dikur ata kishin një lidhje mjaft serioze, por që pas një kohe i dhan fund lidhjes së tyre.

14 artikuj të ndërlidhur »

Heynckes:Gjithçka do të kisha dhënë për De Bruyne, Pogba nuk vlen sa është paguar

Lajm - 15.01.2018

Bayerni vazhdimin e sezonit e nisi me fitore prej 3-1 si mysafir i Bayer Leverkusenit, ndërsa në këtë ndeshje minutat e para I ka luajtur Sandro Ëagner, i ardhur nga Hoffenheim.

8 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për gjuhët, Ivanov ende pa vendim, afati deri të enjten

Lajm - 15.01.2018

Presidenti Gjorge Ivanov deri të ejten në mesnatë duhet të nënshkruaj ligjin për gjuhët, ose të njejtin ta kthejë sërisht në Kuvend. Ende nuk dihet nëse Ivanov do ta dekretojë ligjin, pasi ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Borisov përshëndet ratifikimin e marrëveshjes Bullgari-Maqedoni

Lajm - 15.01.2018

Kryeministri bullgar tha se e ardhmja evropiane e Maqedonisë do të jetë ndër prioritetet kryesore të Bullgarisë gjatë presidencës së saj me BE-në dhe më tej Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Shekerinska: çështja e emrit nuk është pengesa e vetme për anëtarësim në NATO

Lajm - 15.01.2018

Ministria e Mbrotjes së Maqedonisë, Radmilla Shekerinska, në vazhdën e vizitës së sekretarit gjeneral të NATO-s në Maqedoni, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se problemi i vetëm i Maqedonisë për ...

22 artikuj të ndërlidhur »

VMRO: Pakti me Bullgarinë, kundër interesave shtetërore

Lajm - 15.01.2018

VMRO DPMNE-ja me reagim të menjëhershëm pas ratifikimit të Marrëveshjes me Bullgarinë. Sipas kësaj partie, shumica parlamentare në mungesë të opozitës ratifikoi marrëveshje tërësisht asimetrike dhe ...

70 artikuj të ndërlidhur »

Arsimtarët e Haraçinës pa sigurim shëndetësorë, komuna s’ka paguar kontributet

Lajm - 15.01.2018

Arsimtarët e komunës së Haraçinës tashmë 15 ditë kanë ngelur pa sigurim shëndetësorë sepse komuna nuk ka paguar kontributet në Fondin për sigurim shëndetësorë.

BESA uron kryeministrin Rama që ka kontribuar për avancimin e gjuhës shqipe në Maqedoni

Lajm - 15.01.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, gjatë fjalimit para forumit rinor të partisë së tij ka deklaruar se PS-ja ka meritën më të madhe për miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni.

18 artikuj të ndërlidhur »

Ramadani i mban leksione Edi Ramës

Lajm - 15.01.2018

Ramadan Ramadani, analist dhe opinionist i njohur vlerëson se Deklarata e fundit e Edi Ramës për zyrtarizimin e gjuhës shqipe në Maqedoni ishte vendimtare Partia Socialiste e Shqipërisë është një ...

Policia arreston burrë e grua shqiptarë me 1 kilogram kokainë dhe 12 mijë euro

Lajm - 15.01.2018

Një çift shqiptarësh janë arrestuar nga policia greke gjatë një operacioni në Pire të Athinës pasi iu gjet në banesë një sasi prej 1 kg lëndë narkotike e llojit kokainë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Grubi :Sot ju drejtohem në gjuhën shqipe

Lajm - 15.01.2018

Unë sot po ju drejtohem në gjuhën shqipe, Nikolla do t’ju drejtohet në gjuhën Maqedonase, Ambasadori Petkov në gjuhën Bullgare, Ambasadori Zhbogar në Anglisht ose Sllovenisht.