TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

(VIDEO) Zaev flet për gjuhën, zgjerimin e koalicionit qeveritar, ardhjen e Koxiasit…

Lajm - 19.03.2018

Kryeministri Zoran Zaev sot është përgjigjur në pyetjet e gazetarëve lidhur me temat aktuale. Ndër pyetjet që ai ka dhënë përgjigje kanë qenë ata lidhur me gjuhën, zgjerimin e shumicës parlamentare, ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Wilder: Do t’ia shtyp kokën Joshua-s

Lajm - 19.03.2018

Dy javë pasi ka mundur Luis Ortiz dhe mbrojti titullin kampion bote në peshat e rënda në kategorinë WBC, boksieri amerikan Deontay Wilder shprehet se ka nisur nga puna për t’u përballur me britanikun ...

Policia maqedonase arreston tre shqiptarë me 40 kilogramë drogë

Lajm - 19.03.2018

Pas njohurive të marra operative dhe planin e përgatitur paraprak dje në aksion të koordinuar dhe të përbashkët të Sektorit të Punëve të Brendshme Manastir dhe stacionin policor për vendkalimin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Trump vendos dënim me vdekje për dilerët e drogës

Lajm - 19.03.2018

Presidenti amerikan Donald Trump do ta publikojë sot planin për luftë kundër krizës së varësisë nga narkotikët, i cili përfshin edhe kërkesën për dënim me vdekje për dilerët e drogës.

13 artikuj të ndërlidhur »

HATA në Durrës! Uji përmbyt gjithçka… madje edhe autobusin

Lajm - 19.03.2018

Pamje me të vërtetë tronditëse janë ato që sjell qyteti i Durrësit këtë të hënë. Kanë mjaftuar vetëm pak orë shi, që shumë rrugë të qytetit të përfundojnë nën pushtetin e ujit.

23 artikuj të ndërlidhur »

“Almiri”, të mërkurën protesta përpara Qeverisë

Lajm - 19.03.2018

Të organizuar nëpërmjet rrjeteve sociale, me moton “Pranverë pa Drejtësi”, qytetarët të mërkurën më datën 21 mars në orën 13:00 do të protestojnë përpara Qeverisë së Maqedonisë, kundër rikualifikimit ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Zaev ka vetëm një koment për drejtorët e BDI-së: “Katastrofë”! (Video)

Lajm - 19.03.2018

Qeveria e Maqedonisë në seancën e fundit ka emëruar drejtorët dhe zv.drejtorët e disa institucioneve në vend, të cilat deri tani kanë qenë pa udhëheqës.

Zara dhe Spliti u rrahën mes vete-Amerikani nokautoi kroatin, referët përjashtuan 14 basketbollistë! (Video)

Lajm - 19.03.2018

Derbi i madh dalmatin ndërmjet Zarës dhe Splitit është përshkruar me tensione të larta dhe rrahje masive ndërmjet basketbollistëve të të dyja ekipeve.

4 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Kosovës publikoi listën, ja yjet që do të mungojnë

Lajm - 19.03.2018

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë 2 takime miqësore më 24 mars ndaj Madagaskarit dhe 3 ditë më vonë ndaj Burkina Fasos. Trajneri i bluve, Bernard Shalandes ka bërë publike listën e futbollistëve të ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Besa: Pas lirimit të sopotasve, drejtësia të funksionojë edhe në rastin e Almir Aliut

Lajm - 19.03.2018

Lëvizja BESA dhe kryetari Afrim Gashi e përshëndesin lirimin e vonuar të sopotasve, me shpresë se kjo padrejtësi, që zgjati për 15 vjet, do t’i japë fund edhe qasjes antishqiptare të organeve të ...

Shkrimi i prestigjiozes “The Guardian”: Askush nuk trukon ndeshje si Skënderbeu

Lajm - 19.03.2018

Gazeta prestigjioze “The Guardian” i ka kushtuar një artikull Skënderbeut. Në të flitet për dosjen ku dyshohet për trukime ndeshjesh. Britanikja shkruan se dyshohet se askush më parë në historinë e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ibraimi shënoi gol, Domzale fitoi (Video)

Lajm - 19.03.2018

Agim Ibraimi ka shënuar gol për Domzalen në fitoren e thellë prej 6-1 kundër Aluminij. Ai e shënoi golin e gashtë në minutën e 88-t, kurse më herët bëri edhe një asist të mirë për golin e katër të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mickoski: Zgjidhja e vetme për Maqedoninë është ikja e kësaj Qeverie

Lajm - 19.03.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një intervistë për Netpress ka theksuar se kemi një shtet ku rrënimi është aktualiteti kryesor, transmeton Zhurnal.

8 artikuj të ndërlidhur »

Tre persona kryejnë sulm në kazermën e ushtrisë në Shkup, një ushtar përfundon në spital

Lajm - 19.03.2018

Ministria e punëve të brendshme ka njoftuar se më datë 18.03.2018 (të dielën) në ora 21 e 20 minuta, në SPB-në e Shkupit është denoncuar se të njëjtën ditë rreth orës 18 e 30 minuta në kazermën ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Pse u takuan Ramiz Alia dhe Fazli Veliu në vitin 1990? Flet ish ministri i jashtëm shqiptar!

Lajm - 19.03.2018

Ish ministri i Jashtëm i Shqipërisë: UÇK në axhendën diplomatike të Shqipërisë në pranverë-verë 1998. Qëndrimi i Ramiz Alisë dhe mandej i qeverisë së Berishës ndaj luftëtarëve kosovarë dhe roli i ...

Vallja rrëfimore e Kim Mehmetit

Lajm - 19.03.2018

Te Kim Mehmeti koha i paraprin kuptimit të mendimeve, e më pas edhe thurjes së ëndrrës. Ai përshkruan përmes një “magjie realiste”- magjike sepse e di vetëm ai përshkrimin, rrugëtimin dhe kohën që i ...

Shokuese!Neurokirurgu zbulon detaje të frikshme lidhur me gjendjen aktuale të Shumaherit

Lajm - 19.03.2018

“Gjendja shëndetësore e Mihael Shumaherit sigurisht nuk do të përmirësohet”, kanë qenë fjalë tronditëse të neurokirurgut Kolin Shef. Kanë kaluar më shumë se katër vite prej se kampioni i shtatëfishtë ...

Lëvizja Besa një hap më afër qeverisë, këtë javë takim i ri Gashi-Zaev

Lajm - 19.03.2018

Vazhdon afrimi i Lëvizjes Besa dhe kryeministrit Zoran Zaev. Burime partiake thonë për Gazetën Lajm se gjatë kësaj jave do të realizohet dhe një takim me kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Del Potro “thyen” Federerin dhe fiton Indian Wells

Lajm - 19.03.2018

Çdo magji e ka një fund madje edhe një magjistar si Roger Federer ka limitet e tij. I rilindur në moshën 36-vjeçare veterani zviceran pësoi humbjen e parë të vitit teksa u mposht nga Juan Martin Del ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Rasti Sopoti: Lirohen përfundimisht të akuzuarit

Lajm - 19.03.2018

Prokuroria Speciale ka tërhequr aktakuzën kundër të akuzuarve në rastin Sopoti. Siç shpjegoi prokurori i PSP-së, Burim Rrustemi, nuk ekziston asnjë provë me të cilën do dëshmohej se sopotasit kanë ...

71 artikuj të ndërlidhur »