TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Ja çka thotë hoxhë Elvis Naçi për Shqiptarinë e bashkuar (Video)

Lajm - 19.03.2018

Kur kemi qenë të bashkuar kemi nderuar dhe ndihmuar Shqiptarin tonë, kur na kanë përçarë i kemi bërë padrejtësi njëri tjetrit! Ai bashkë me hoxhë Halil Kastratin po japin shembull për humanitet në ...

Zhbogar: Pres që buxheti të miratohet ashtu siç e propozon kryetari Taravari

Lajm - 19.03.2018

Pas takimit, të dy bashkëbiseduesit në një konferencë për shtyp të mbajtur në Press-qendrën e komunës thanë se kanë biseduar për projekte të përbashkëta të cilat janë në vijim, ato që së shpejti do ...

66 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet bora në Maqedoni, ja ku bie për momentin

Lajm - 19.03.2018

Trafiku në rrugët shtetërore zhvillohet në rrugë të lagështa. Reshje bore dhe të shiut janë regjistruar sonte në Krushevë. Në Strazhë për shkak të mjegullës, dukshmëria u zvogëlua në 100 metra.

Shb “logos-a” dhuron libra në shkollat e Sarajit (video)

Lajm - 19.03.2018

Nëntë shkolla fillore që gravitojnë në komunën e Sarajit, sot mirëpritën karvanin e Shtëpisë Botuese “Logos-A” dhe pranuan librat dhe lektyrat që kjo shtëpi botuese ka vendosur t’i dhurojë me rastin ...

Lajm i keq: Aeroplani që duhej të udhëtojë me 180 udhëtarë nga Frankfurti në Shkup anulon fluturimin

Lajm - 19.03.2018

180 pasagjer dje janë bllokuar në aeroportin e Frankfurtit drejt Shkupit me kompaninë Wizzair fluturim i cili ishte anuluar dhe askush nuk i kishte njoftuar se deri kur duhet të presin.

Gjuha boshnjake para zyrtarizimit! Petroveci bëhet “Tre-gjuhësh”

Lajm - 19.03.2018

Gjuha boshnjake do të jetë gjuhë zyrtare edhe në Maqedoni. Këtë privilegj ia dha komuna e Petrovecit, e cila komunitetit të saj boshnjak i mundësojë, të komunikojë në gjuhën amtare me organet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Reshjet e shiut, përmbytje në rrugën Tetovë – Trebosh

Lajm - 19.03.2018

Reshjet e shiut, që tërë ditës kanë rënë në rajonin e Tetovës, kanë vështirësuar qarkullimin në rrugën Tetovë – Trebosh. Uji ka dalë nga kanalet dhe ka vërshuar rrugët.

4 artikuj të ndërlidhur »

Milikije Halimi fton Haraçinën të çohet në këmbë para Qeverisë për rastin e Almirit më 21 mars!

Lajm - 19.03.2018

Njoftojmë të gjithë qytetarët e Komunës së Haraçinës se Kryerarja e Komounës znj. Milikije Halimi bën thirrje që me datën 21.03.2018 ti bashkangjitemi protestës para qeveris në Shkup për rastin e ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Punësime të reja në Qytetin e shkuipit, ja sa prej tyre do jenë shqiptarë

Lajm - 19.03.2018

Këshilli i qytetit të Shkupit në seancën e saj të fundit ka miratuar programin për punësime në vitin 2018-2019 i cili parashikon 133 punësime tw reja.

Taravari: Arsimi viktimë e politikës së zyrave partiake

Lajm - 19.03.2018

Në shoqeritë e zhvilluara investimi në arsim konsoderohet si mjeti më dobiprurës për rritjen ekonomike dhe sociale të tyre.Ndërsa për qeverinë tonë investimi në arsim është ceshtje llogarie,sepse ...

Banjat e Maqedonisë të gatshme për qëndrim të pensionistëve

Lajm - 19.03.2018

Katër banja në Maqedoni “Banjat e Dibrës – Capa”, “Banja Banko”, “Banja e Katllanovës” dhe “Negorci” tërësisht janë të gatshme për qëndrim dhe shërbime cilësore për pensionistët e Maqedonisë, të ...

Sugarevski kërkon trup të veçantë për sigurinë në trafik

Lajm - 19.03.2018

Ministria e Transportit dhe Lidhjeve i ka propozuar Qeverisë të formojë trup të posaçëm ekzekutiv me të cilin do të përmirësohet siguria në trafik dhe do të ulet numri i fatkeqësive me pasoja fatale.

Gjinekologët kërcënojnë se do të mbyllin dyert për pacientet

Lajm - 19.03.2018

Mjekët gjinekologë kërcënojnë se nuk do të mjekojnë pacientët, vetëm se do të shkruajnë udhëzime dhe pushime mjekësore. Ata kërkojnë rritjen e kapitacionit nga 50 në 60 denarë dhe të definohet pakoja ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë: Arrestohet 61 vjeçari, i gjendet marihuanë në shtëpi

Lajm - 19.03.2018

Gjatë kontrollit policor të shtëpisë së një 61 vjeçari në rrugën “Vëllezërit Miladinovci” në Tetovë janë konfiskuar 200 gram marijuanë. Kontrolli nga policia me urdhër të gjykatësështë kryer më 17 ...

Dy djem nga Saraji kapen me kokainë

Lajm - 19.03.2018

Për dy persona nga rajoni i Shkupit është ngritur padi penale për posedimin e kokainës. Sektori i Punëve të Brendshme në Prokurori ka parashtrua kallëzim penal për B.L (34) nga Matka e Epërme dhe E.R ...

AKSH shfaqet pa maska në Tiranë, video arrin në facebook (Video)

Lajm - 19.03.2018

Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH) ka dekoruar me mirënjohje ish diktatorin komunist Enver Hoxha. Dekoratën në Tiranë pjesëtarë të Njësitit Special të AKSH-së të quajtur “Kobra”, ia kanë dorëzuar ...

Carovska: Pjesëmarrja e romëve në krijimin e politikave është shumë e rëndësishme për Qeverinë

Lajm - 19.03.2018

Si rezultat i zbatimit të programit ROMACTED “Promovimi i menaxhimit të mirë dhe përforcimit të romëve në nivel lokal” pritet që komunat pjesëmarrëse të mbajnë kapacitete të konsolidimit për të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Bebe Rexha e dashuruar pas trupit të saj, shikoni çfarë video ka publikuar

Lajm - 19.03.2018

Bebe Rexha është e njohur për format trupore, të cilat i vë në pah gjatë parakalimeve në tepih të kuq në evenimentet e ndryshme, apo gjatë imazheve të publikuara në rrjetet sociale.

17 artikuj të ndërlidhur »

Rreziqet nga Rusia, Stoltenberg: Frikë për sulme bërthamore

Lajm - 19.03.2018

Pas vrasjes së një ish-agjenti në Britani të Madhe, Stoltenberg paralajmëron nga kërcënimet e reja ruse. Ai bëri një konstatim dramatik për strategjinë e Kremlinit në vitet e kaluara, që shtrihet nga ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Avionët në qiell frikësojnë grekët, reagojnë autoritetet

Lajm - 19.03.2018

Mesdita e sotme ka qenë shumë e zhurmshme në Athinë ku një numër madh avionësh luftarakë kanë fluturuar mbi qytet duke shkaktuar frikë dhe pasiguri tek banorët për atë që po ndodhte, përcjell ...