TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Ekskluzive/ Begaj me doping, reagon Gjoza: Është e pastër, por nuk e lënë që…

Lajm - parë: 16 orë

Presidenti i Federatës së peshëngritjes, Elez Gjoza është shprehur i shqetësuar nga situata! Ai ka deklaruar për Panorama Sport se ka bindjen se peshëngritësja Romela Begaj është e pastër dhe se kjo ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Ironizon ish deputeti, nuk di në cilen parti të aderojë

Lajm - parë: 16 orë

Ish deputeti Izet Zeqiri në rrjetin social facebook ka ironizuar me gjendjen e partive shqiptare të përçara mes vete e brenda vetes. Ja postimi i tij i plotë: 95% te politizuar 5% me politikë Pas ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tronditëse! Romela Begaj del pozitive për doping

Lajm - parë: 17 orë

Lajmet e fundit që vijnë nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes janë tronditëse. Sipas lajmit që raporton sot “Top Channel”, Romela Begaj, e cila vetëm një muaj më parë u shpall kampione bote, ka ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Azem Syla në gjykimin ndaj Limajt: Unë kam qenë numër një në UÇK

Lajm - parë: 17 orë

Azem Syla është sjell nga paraburgimi në Gjykatën Themelore të Gjakovës i shoqëruar nga policia, për të dëshmuar në gjyqin ndaj Fatmir Limajt i cili akuzohet për krime lufte.

23 artikuj të ndërlidhur »

Vritet Oliveri, politikani kundërshtar i shqiptarëve! (Foto)

Lajm - parë: 17 orë

Ky mëngjes ishte fatal për liderin e SDP-së, Oliver ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Vritet politikani serb në Kosovë

Lajm - parë: 17 orë

Është vrarë me armë zjarri, njëri nga udhëheqësit e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq, lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP). Serbia reagon ashpër.

601 artikuj të ndërlidhur »

Borisov: Marrëveshje miqësie, në vend se të zhvillohen luftëra

Lajm - parë: 17 orë

Shpresoj që të gjitha vendet, në një moment, të nënshkruajnë marrëveshje të tilla miqësie, jo të bëjnë luftë, thotë kryeministri bullgar Bojko Borisov me rastin e ratifikimit të Marrëveshjes së ...

70 artikuj të ndërlidhur »

“Qato” xhonglon topin si Ronaldinho (VIDEO)

Lajm - parë: 18 orë

Shkëndija po vijon stërvitjet në Ohër. Dhe në një video shihet mjaftë mirë, ku trajneri Qatip Osmani sa mirë e kontrollon topin dhe xhonglon si Ronaldinho.

Kahremani nga zyrat e reja në Tetovë: Besa do të jetë më e fuqishme se më parë

Lajm - parë: 18 orë

Lëvizja Besa ka përuruar mbrëmë zyrat e reja të degës së saj në Tetovë ku morën pjesë ushtruesi i detyrës kryetar i kësaj partie, Nexhbedin Karimani, dhe anëtarët e kryesisë qendrore.

32 artikuj të ndërlidhur »

“Plaçkitësit” sonte në Kumanovë

Lajm - parë: 18 orë

Është një komedi e zezë në plot kuptimin e fjalës, sepse ndodhë në një ditë funerali, në një ditë kur familjarët e të vdekurës do të duhej të ishin duke mbajtur zi, por ata në atë ditë ata bëjnë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ndihmo dhe shpërndaje: Avniu në rrezik jete, nevojiten 70 mijë euro, janë grumbullua 21 mijë!

Lajm - 16.01.2018

ME MUNDESI NDIHMO & SHARE Kjo eshte shuma deri ne kete moment 21.860€ Shuma qe duhet siguruar eshte 70.000€ Un besoj se betejen ki me fitu vllau jem ku krejt populli Shqiptar po e pret kete lajm.

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 16 Janar 2018

Lajm - 16.01.2018

Dashi Hëna kalon nëpër Bricjap sot dhe kjo do ju bëjë të ndjeni disa momente lodhjeje dhe të përfshiheni në diskutime të vogla me personin që keni në krah të cilat do t’ju shqetësojnë.

22 artikuj të ndërlidhur »

Shteti do kthejë tatim, rreth 500 euro për çdo familje, ja çfarë duhet të bëni

Lajm - 15.01.2018

Një ndër mënyrat për kthimin e parave në drejtim të qytetarëve është kthimi i tatimit mbi vlerën e shtuar në vlerë prej 15 % nga vlera e llogarive fiskale.

Adea Pula thyen rrjetin, për të pasme s’ka kush ia kalon (FOTO)

Lajm - 15.01.2018

Këngëtarja e hitit ‘Teenager jam’ dhe e shumë këngëve të pëlqyera për fëmijë tashmë na shfaqet krejtësisht ndryshe. Ndonëse ka lënë karrierën muzikore, Adela Pula vazhdon të na shoqërojë përmes ...

Mos e humbisni! Ja çfarë thotë Kurani për borën

Lajm - 15.01.2018

Në Kuran, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani nuk e përmend dëborën, pasi ai u drejtohet arabëve të cilët nuk e njihnin borën.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kjo zonë e Shqipërisë ‘noton’ mbi ar

Lajm - 15.01.2018

Shqipëria ka një nëntokë të pasur me minerale të shumta. Nxjerrja dhe përpunimi i tyre është një nga aktivitetet kryesore për të cilat kompanitë e mëdha synojnë të bashkëpunojnë me shtetin shqiptar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gold AG prezanton nënën me mbulesë në ditëlindjen e saj! (Foto)

Lajm - 15.01.2018

Shpesh reperi Gold Ag ka treguar se sa e madhe është dashuria tij ndaj nënës së tij. E sot ajo ka ditëlindjen, ndërsa ai nuk ka se si të mos e ndante këtë ditë edhe me ndjekësit e tij në rrjete ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Malazezët provokojnë:Ju jeni Maqedonia e re, Maqedonia është e grekëve

Lajm - 15.01.2018

Në faqen e Facebook “Handbal.me” të Malit të Zi tifozë malazez kanë fyer maqedonasit, duke përzier në këtë mënyrë sportin me politikë. “Ngadalë Maqedonia e Re”. A është ky emri i ri i juaj.

“Dilara” dhe bashkëshorti shqiptar bëhen prindër për herë të parë (FOTO)

Lajm - 15.01.2018

Aktorja e njohur turke, Ebru Özkan e cila te ne njihet si ‘Dilara’ nga seriali “Fate të Kryqëzuara” është bërë nënë për herë të parë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur shqiptar Ertan ...

A e dini çfarë ndodh nëse e shkruani këtë numër në Google?

Lajm - 15.01.2018

Google është motori i kërkimit më i shpejtë dhe më i përdorur në botë. Teknologjia prapa këtij motori mundëson që brenda pak sekondave të shfaqen miliona të dhëna me një kërkim të thjeshtë.

5 artikuj të ndërlidhur »