TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Qeveria: Ueb-faqja zyrtare për dy muaj do të jetë në tre gjuhë

Lajm - parë: 18 orë

Qeveria e Maqedonisë për dy muaj do ta ketë gati ueb-faqen e saj zyrtare në gjuhën shqipe dhe angleze. Këtë e thonë për Portalb.mk, nga shërbimi qeveritar në lidhje me atë se pse ueb-faqja është ...

Katica dhe Fatimja e dinë kush e ka vendosur minën në Sopot, autori gjendet në Serbi?

Lajm - parë: 18 orë

Prokuroria Speciale e din se kush është autori i vërtetë që ka vendosur minën në Sopot. Poashtu Prokuroria Speciale e din se ku gjendet autori, respektivisht që ai gjendet në një shtet fqinj të ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Baca Sul i Sopotit me paraqitje emocionale pas lirimit: Oj bijë, gëzim më të madh nuk paska! (Video)

Lajm - parë: 19 orë

Pas 15 viteve, rasti “Sopoti” gjenë drejtësinë. Në fjalët përfundimtare që u thanë sot në Gjykatën Penale, Prokuroria Speciale Publike tërhoqi akuzën “terrorizëm”, për të 11 personat që akuzoheshin ...

71 artikuj të ndërlidhur »

VMRO-DPMNE reagon për “Sopotin”, ja si e quan

Lajm - parë: 19 orë

VMRO-DPMNE në një komunikatë për media potencon se lirimi i të akuzuarve në rastin “Sopoti”, ishte një nga pikat e Platformës së Tiranës. “Një vit më pas PSP i liroi me arsyetimin se nuk ka pasur ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldinho: Lufta mes Messit dhe Ronaldos i bën mirë futbollit

Lajm - parë: 19 orë

Beteja e përjetshme mes Barcelonës dhe Real Madridit, mes Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldos janë të mira për futbollin, thotë legjenda e Brazilit, Ronaldinho.

65 artikuj të ndërlidhur »

Lajm i mirë: Lënda për “Monstrën” në duart e Katica Janevës

Lajm - parë: 19 orë

Rasti “Monstra” përfundimisht është në duart e Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Këtë e konfirmojnë për Portalb.mk, nga Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupsion, pasi që më 12 mars të këtij ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kokat e ish-policisë që do të hetohen nga Specialja për Sopotin?!/FOTO

Lajm - parë: 19 orë

Ish-ministri i brendshëm, Hari Kostov, ish-shefat e shërbimit sekret Branko Bojçevski dhe Zoran Verushevski janë nën hetime nga Prokuroria Speciale për rastin e Sopotit, shkruan portali Infomax, që ...

71 artikuj të ndërlidhur »

VMRO-DPMNE organizon protestat para shtëpive të deputetëve

Lajm - parë: 20 orë

Deputetja e LSDM-së, Frosina Remenski ka publikuar një varg SMS porosish përmes “viber”, ku shihet komunikimi mes krerëve lokal dhe aktivistëve të VMRO-DPMNE-së.

18 artikuj të ndërlidhur »

“Unë jam Thomas Strakosha, kjo është historia ime”, video e Lazios për ditëlindjen

Lajm - parë: 20 orë

Në Gadishullin Ballkanik ekziston një legjendë, që njerëzit e kalojnë nga brezi në brez. Është miti, tani shumë i lashtë, që tregon origjinën e Shqipërisë dhe shpjegon pse nuk është plotësisht e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Forumi Rinor Shqiptar, përkrah protestat e 21 marsit, “Drejtësi për Almirin” (Foto)

Lajm - parë: 20 orë

Kryetari i Forumit Rinor Shqiptar (FRSH), Ariton Rama ka ftuar të gjithë anëtarët e FRSH-së dhe gjithë shqiptarët në përgjithësi që të marrin pjesë në protestën e cila do të mbahet më 21.03.2018 para ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lajm i Fundit/Vrasje mafioze në Dibër

Lajm - parë: 20 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Dibër. Nga raportimet e para mësohet se një i ri është gjetur i pajetë në oborrin e shtëpisë së tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Maqellarë ndërsa ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Njihuni me Nailen, mjeken shqiptare që po shkëlqen me punën dhe bukurinë e saj në Zvicër (Foto)

Lajm - parë: 21 orë

Bukuroshja shqiptare nga Kosova, Naile Thaqi, e cila jeton në Zvicër, ndihet e privilegjuar që ka zgjedhur profesionin human si profesion të jetës. Ajo është bukuroshja e zgjedhur “Miss Grand Kosova ...

‘U shita si borxh, do doja të kisha vdekur’, historia e trishtë e vajzës shqiptare

Lajm - 19.03.2018

Sara po studionte për t’u bërë avokate, kur ajo u trafikua nga Shqipëria dhe u skllavërua për shfrytëzim seksual. Një vit pasi u largua nga ata që e kishin kapur, asaj i është mohuar azili në Britani ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kjo është këngëtarja shqiptare që s’e thotë mbiemrin se i vjen turp

Lajm - 19.03.2018

Ndonjëherë njerëzit kanë komplekse me emrine tyre apo mbiemrin duke qenë se është dicka që nuk e zgjedhim dot. KJo gjë i ka ndodhur edhe këngëtares Gerta Mahmutaj, në këtë rast jo me emrin por ...

Jankullovska flet për ish partnerët e koalicionit: Burgjet janë plotë me “shiptari”, BDI nuk e ka gajle! (Video)

Lajm - 19.03.2018

Të akuzuarit e Sopotit u dënuan me nga 15 vjet burg, ose 156 vite gjithësej. Pesë banorë u dërguan në burg që ta vuajnë dënimin, ndërsa të tjerët ishin në arrati në Kosovë dhe vende të tjera.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kjo është serbja që studion gjuhë shqipe në Beograd, ja çka thotë për shqiptarët

Lajm - 19.03.2018

Kjo është serbja që studion gjuhë shqipe në Beograd, ja çka thotë për shqiptarët Sladjana Stojiljkoviç është studentja serbe nga qyteti i Leskovacit, e cila është në vitin e dytë të studimeve për ...

Preshevarja që u nderua nga presidenti amerikan Trump (VIDEO)

Lajm - 19.03.2018

Redaktorja e RTK-së, Ramize Murtezi-Shala nderohet nga presidenti amerikan për punën në mbrojtjen e të drejtave të njeriut. Eshte ky një lajm i mirë për gjith stafin e RTK-së, por edhe për qytetarët ...

2 artikuj të ndërlidhur »

A do të kërkohet përgjegjësi nga Hari Kostov, Branko Bojçevski dhe Zoran Verushevski për rastin e “Sopotit”?!

Lajm - 19.03.2018

Pas vendimit të gjykatës, 12 anëtarët të cilët para 15 viteve ishin dënuar me mbi 156 vjet burg vetëm në bazë të dëshmisë së bashkëfshatarit të tyre Ramadan Bajrami, dëshmi kjo e siguruar nëpërmjet ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Trump s’e ka uruar Putinin për rizgjedhjen si president

Lajm - 19.03.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se nuk është e befasuar nga fitorja e Vladimir Putinit në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Hogan Gidley ju ka thënë gazetarëve ...

27 artikuj të ndërlidhur »

HESHTJA E 90 SEKONDAVE! Kur prokurori merr në mbrojtje vrasësin

Lajm - 19.03.2018

Arsyetimi i vendimit të Prokurorisë Republikane, për rikualifikimin e aktakuzës në rastin e vrasjes së 4-vjeçarit Almir Aliu, “nga vrasje me paramendim në aksident komunikacioni”, është bërë ...

84 artikuj të ndërlidhur »