TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Joveski ka takuar familjarët e Almirit, ja detajet

Lajm - parë: 15 orë

Prokurori publik Lubomir Joveski në intervistën për Makfaks ka thënë se me kërkesë të tij është takuar me prindërit e katërvjeçarit Almir Aliu nga Kumanova.

84 artikuj të ndërlidhur »

Policia tregon identitetin e autorëve që u rrahën brenda Qeverisë së Maqedonisë

Lajm - parë: 15 orë

Ministria e Punëve të brendshme njofton se dy femra të punësuara në Qeverinë e Maqedonisë janë përleshur mes njëra tjetrës. Nga MPB thonë se zënkës fizike i ka paraprirë një zënkë verbale Ata, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Dridhet Vardari, largohet Felipe

Lajm - parë: 15 orë

Juan Felipe do ta ndërpres kontratën me pajtim të ndërsjellë me drejtues të Vardarit. Këta të fundit i kanë dhënë dritë të gjelbër lojtarit për të kaluar në Sivaspor, informon “Sportmedia.mk”, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Martesat në moshë të re, element shqetësues në shoqëri

Lajm - parë: 15 orë

Numri i vajzave të reja të cilat ndërpresin shkollimin dhe fillojnë jetën bashkëshortore paraqet element shqetësues dhe ngrit alarmin e organizatave Joqeveritare, të cilat kritikojnë shtetin se nuk ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gjyqësori i kalbur i BDI-VMRO-së, po dorëzohet para revoltës shqiptare në rastin e Almirit

Lajm - parë: 15 orë

Fejzi HAJDARI Gjyqësori i kalbur i BDI-VMRO-së , po dorëzohet para revoltës shqiptare për rastin e Almirit. Prokuroria ka paralajmëruar se do ta rikshqyrtojë lirimin e Boban Iliqit, duke e ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Prindërit vetëushqyes nuk do të paguajnë më për kopshte ku i dërgojnë fëmijët e tyre

Lajm - parë: 16 orë

Prindërit vetëushqyes që kanë të ardhura të ulëta tani më nuk do të jenë të obliguar t’i pagujnë kopshtet ku i dërgojnë fëmijët e tyre, deklaruan nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Valon Behrami fejohet me kampionen e botës në ski

Lajm - parë: 16 orë

Futbollisti zviceran Valon Behrami dhe skiatorja zvicerane Lara Gut duket se kanë gjetur njëri-tjetrin. Ka qenë Lara Gut ajo që e ka konfirmuar lidhjen mes tyre, duke postuar në rrjetet sociale ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Besa, LSDM, PDT dhe ASH akuzojnë Azem Sadikun

Lajm - parë: 16 orë

Këshilltarët e Lëvizjes Besa (3), të LSDM-se (3) , Partia demokratike turke (1) dhe Aleanca për shqiptarët(ASH) (1) janë koordinuar dhe do të veprojnë në koalicion kundër politikave, siç thonë ata, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Deputetja muslimane angazhohet për pavarësimin e Katalonisë prej Spanjës

Lajm - parë: 16 orë

Muajin e kaluar një grua Muslimane është zgjedhur të jetë pjesë e Parlamentit të Katolonisë. Najat Driouech së bashku me dy Musliman të tjerë janë përfaqësues në asamblenë prej 135 vetave.

Tmerrohet Kumanova, rrihen dy të rinj deri në përgjakje te ish Komiteti

Lajm - parë: 16 orë

Dy të rinj janë rrahur në Kumanovë dy netë më parë dhe njëri prej tyre ka përfunduar në qendrën klinike “Nëna Terezë” në Shkup. Incidenti ka ndodhur rreth orës 1.30 më 19 mars, kur dy të rinjtë I.F, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Policia serbe hyn në Kosovë!

Lajm - parë: 17 orë

Ish kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli është shprehur i shqetësuar kur gjatë ditës së djeshme ka parë disa pjesëtarë të xhandarmërisë serbe duke patrulluar në territorin e Kosovës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja Besa me apel: Nesër shifemi bashkë para qeverisë në protestën për Almirin!

Lajm - parë: 17 orë

Lëvizja Besa mbështet protestën e nesërme që do të mbahet para qeverisë së Maqedonisë kundër vendimit të prokurorisë për rikualifikim të veprës në rastin “Almir Aliu”.

84 artikuj të ndërlidhur »

BDI-ja e së nesërmes do të ndërtohet kur udhëheqësit e BDI-së do të shkojnë në gjyq bashkë me Gruevskin

Lajm - parë: 17 orë

Xhevdet Hajredini BDI-ja e së nesërmes nuk mund të ndërtohet me udhëheqësinë e cila 8 vite e ka ushtruar pushtetin bashkë me Gruevskin dhe Mijallkovin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Lindon Selahi: Maqedonia s’më intereson, por vetëm Shqipëria ose Belgjika

Lajm - parë: 17 orë

Reshat Ibrahimi/Gazeta Lajm Një histori sa interesante, aq edhe rrëqethëse ka familja e talentit të madh shqiptar, Lindon Selahi që mbrëmjen e së dielës në stadiumin “Mbreti Boduen” festoi triumfin e ...

Komandant Hoxha: Në Tanushë kam dhënë dëshmi para Prokurorisë Speciale për autorët e Sopotit, ja përballja ime me ...

Lajm - parë: 17 orë

Xhezair Shaqiri- komandant Hoxha në një shkrim të tij dërguar në INA ka shpjeguar detaje për rastin e Sopotit. Kush janë dyshimet, autorët e mundshëm dhe përballja me institucionet e asaj kohe, pasi ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari Beqir T. “palon” dy serbë në Austri në vetëmbrojtje, njëri vdes, tjetri me plagë të rënda!

Lajm - parë: 17 orë

Një shtetas kosovar 38-vjeçar e ka therë me thikë një person tjetër, për shkaqe të kota, ndërsa një tjetër e ka plagosur. Gjykata austriake po merret me një proces të ndërlikuar e të paqartë, nën ...

Ky është prokurori Burim Rrustemi që e zgjidhi rastin “Sopoti” (FOTO)

Lajm - parë: 18 orë

Xhenis Sulimani/Gazeta Lajm Burim Rrustemi nga Kumanova, është prokurori special i ekipit të Katica Janevës që për 4 seanca zgjidhi çështjen që dikush nuk e kishte zgjidhur 15 vjet, shkruan gazeta ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Babai dhe fëmijët e sëmurë, familja nga Shkupi kërkon ndihmë, ja numri i telefonit! (Foto)

Lajm - parë: 18 orë

Familja Lipovica nga Shkupi jeton në kushte mjaft të rënda. Përveç kushteve të vështira të jetës, kjo familje përballet edhe me sëmundje të ndryshme. Më poshtë sjellim apelin për ndihmë kësaj familje ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Grushta dhe thika në Shkup, shkak nusja e ikur nga Kumanova

Lajm - parë: 18 orë

Një incident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në Shuto Orizarë në Shkup, mes dy familjeve. Sëpata, thika, shufra hekuri dhe grushta janë përdorur mes një familje nga kjo lagje dhe një familje nga Kumanova, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

E tmerrshme: BDI votoi buxhetin e Gostivarit, por pasi u zvogëluan mjetet e parapara për çerdhe!?

Lajm - parë: 18 orë

Me 31 vota “për” në seancën e Këshillit Komunal të Gostivarit u miratua buxheti komunal për vitin 2018 i cili do të arrijë vlerën prej 1 miliard e 55 milionë e 777 mijë denarë, raporton Portalb.mk.

66 artikuj të ndërlidhur »