TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Edhe mami i Rita Orës tregon të pasmet seksi

Lajm - parë: 4 orë

Vera Ora është nëna e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Orës. Vera një zonjë e vërtet e cila edhe përtej moshës që ka, asnjëherë nuk e le vetën pas dore, por kujdeset shumë për trupin e saj.

11 artikuj të ndërlidhur »

Selia e partisë së Ivanoviqit nën vëzhgimin e kamerave, a u filmua vrasja?

Lajm - parë: 4 orë

Një kamerë sigurie është e vendosur lartë në katin e dytë të selisë së partisë “Liria, Demokracia, Drejtësia (SDP)” në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, aty ku mëngjesin e sotëm, u vra lideri ...

601 artikuj të ndërlidhur »

SHBA-të nuk i japin 65 milionë dollarë ndihmesë për palestinezët

Lajm - parë: 5 orë

SHBA-të janë duke mbajtur më shumë se gjysmën e 125 milionë dollarëve të destinuara për Agjensionin për Lehtësim të OKB-së për palestinezët. Zyrtarë amerikan kanë deklaruar që do të ofrojnë 60 ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Çmendurit s’kanë fund, 21 vjeçarja e martuar me 5 burra, të gjithë vëllezër (VIDEO)

Lajm - parë: 5 orë

Një femër e moshës 21 vjeçare është në lidhje martesore me pesë burra, dhe ajo që habitë më tepër është se të gjithë ata janë vëllezër, përcjell Albeu.com.

Maqedonia do t’i njohë dokumentet e udhëtimit nga Interpol

Lajm - parë: 5 orë

Qeveria e Maqedonisë dhe organizata ndërkombëtare për polici kriminale ‘Interpol’ do të nënshkruajnë marrëveshje për njohje të dokumenteve të udhëtimit, janë dakorduar sot në Lion ministri i punëve ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Avni Avdiu mbrojti doktoraturёn e dytё

Lajm - parë: 5 orë

Sot nё Tiranё nё Fakultetin e Shkencave Sociale nё Departamentin e Sociologjisё Avni Avdiu mbrojti doktoraturёn e dytё. Nёn udhёheqjen shkencore tё prof.dr.Zyhdi Dervishit tema e tij ishte “Ndikimi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

‘Ujqërit’: njësia sekrete e Serbisë për trazira në Kosovë. Shikoni sa të egër janë (VIDEO)

Lajm - parë: 5 orë

Serbia është duke përgatitur një plan sekret për trazira në Kosovë gjatë vitit 2018. Kështu thuhet në një dokument të publikuar pikërisht dje nga Instituti i Kosovës për Studime Ndërkombëtare, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

S’duhet humbur! Moderatorit të njohur i grisen pantallonat LIVE në emision (VIDEO)

Lajm - parë: 5 orë

Epo këto incidente edhe ndodhin… Mesa duket dita e sotme ka qenë shumë e sikletshme për moderatorin e njohur të modës, Mark Heyes. Gjatë transmetimit live të emisionit të tij krah moderatores, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kush ka të drejtë te Besa?

Lajm - parë: 7 orë

Lindja e Besës! Sinonimi “BESA” është i lashtë në traditën shqiptare. Kjo gjithmonë ka identifikuar dhe dalluar shqiptarët nga të tjerët. Kjo traditë, për t’u bartur, përshtatur apo etabluar si ide ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Plani sekret i Serbisë: Trazira në Kosovë gjatë 2018

Lajm - parë: 10 orë

Instituti i Kosovës për Studime Ndërkombëtare, ka siguruar informacione se, Serbia është duke përgatitur plane sekrete për trazira në Kosovë gjatë vitit 2018.

5 artikuj të ndërlidhur »

Mos e ka sulmuar ndonjë “virus” faqen e BDI-së: Asnjë tekst për Hazbi Likën, vetëm për Ahmetin e Grubin! (Foto)

Lajm - parë: 10 orë

Çka po ndodh me ueb faqen e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI). Nga të gjithë funksionarët që ka kjo parti, në ballinën e ueb faqes janë publikuat tekste vetëm për aktivitetet e kryetarit të ...

Kjo është lopa e cila lëshon plot 82 litra qumësht në ditë ja sa kushton dhe ku mundeni ta gjeni (video)

Lajm - parë: 10 orë

Kërkuesit e Zelandës së Re duke parë vështirësitë e mospirjes së këtij produkti natyral kanë menduar të prodhojnë një qumësht lope, që nuk përmban proteinën përgjegjëse për alergjinë.

Zyrtare: Gjelbrim Taipi në Grasshopper

Lajm - parë: 11 orë

Gazeta Lajm shkruan se mesfushoir shqiptar Gjelbrim Taipi është ka lënë St Gallen për të kaluar te skuadra e shumë më e njohur Grasshoppers. Tërrnocasi Taipi ka nënshkruar kontratë për dy vite e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Policëve nuk u është paguar puna jashtë orarit

Lajm - parë: 11 orë

Sindikata e Pavarur e Policisë sot akuzoi se rreth 1500 përfaqësues të policisë nuk u është paguar puna jashtë orarit. Kryetari i Sindikatës, Goce Dellçev, deklaroi se sipas informacioneve të tyre ka ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pas rënies së VMRO-së dhe dobësimit të BDI-së, Skënderbeu hyn në Parlamentin e Maqedonisë

Lajm - parë: 11 orë

Rënia e VMRO-së dhe dobësimi i BDI-së, si duket po sjellin shumë të mir për shqiptarët edhe pse ende nuk janë të mjaftueshme. Në mesin e tyre është edhe Akademia solemne për shënimin e 550 vjetorit ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Eksperti i sigurisë flet për detajet e vrasjes së Ivanoviqit, tregon se kush është fajtor

Lajm - parë: 11 orë

Në orët e hershme të mëngjesit, në Mitrovicë është vrarë Oliver Ivanoviq, sh-udhëheqësi i Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia”. Policia ka njoftuar se ai është vrarë para zyrës së ...

601 artikuj të ndërlidhur »

Rabotnicki prezantoi katër përforcimet e reja

Lajm - parë: 11 orë

Rabotnicki i Shkupit prezantoi katër përforcimet e reja që i solli në këtë afat kalimtar të janarit. Në sezonin pranveror ngjyrat e ‘romantikëve’ do t’i mbrojnë: Nikola Sharkovski, Gëzim Krasnqi, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Policia jep 10 mijë euro shpërblim për ata që japin informacion për vrasjen e Ivanoviçit

Lajm - parë: 11 orë

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, Policia e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 10.000 eurosh për këdo qytetar që jep informacion lidhur me autorët e kësaj vrasjeje.

601 artikuj të ndërlidhur »

Struga Trim Lum nisi me përgatitje, Tairi: Synojmë Ligën e parë

Lajm - parë: 11 orë

Futbollistët e Struga Trim Lum sot i filluan përgatitjet për pjesën pranveror të kampionatit në ligën e dytë – perëndim me qëllim që të luftojnë për hyrje në ligën e parë të Maqedonisë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Drashkoviq: Ivanoviq u vra sipas modelit të shërbimeve të Millosheviqit

Lajm - parë: 12 orë

Kryetari i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe (SPO), Vuk Drashkoviq ka vlerësuar se vrasja e Oliver Ivanoviqit në Mitrovicë, sot në mëngjes, është “terrorizëm politik, i kryer sipas modelit të ...

601 artikuj të ndërlidhur »