TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Bogoevski: Mijallkov nëpër kafene ka montuar proceset gjyqësore

Lajm - I sapo botuar

Ish drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov bashkë me ish prokurorin për krim të organizuar Jovan Ilievski dhe ish prokurorin shtetëror Marko Zvërlevski i kanë montuar proceset gjyqësore nëpër kafene dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Milikije Halimi ka një lajm të mirë për nxënësit dhe arsimtarët e Haraçinës

Lajm - I sapo botuar

Kryetarja e komunës së Haraçinës, Milikije Halimi ka realizuar takim me ministren e arsimit, Renata Deskovska. “Arsimi është shtyllë e një shoqërie. Takim i frytshëm me Minsitreshën e Arsimit Renata ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja Besa: Ky ishte skenari për shkatërrimin e Besës

Lajm - I sapo botuar

Lëvizja BESA ka shpalosur skenarin e ish-kryetarit Bilall Kasami dhe bashkëpunëtorëve të tij për shkatërrimin e partisë. Më poshtë, deklarata e plotë e Lëvizjes BESA! Nëse opinioni i ka ndjekur me ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Aco Kolevski anëtar i ri i Këshillit për prokurorë publikë

Lajm - I sapo botuar

Aco Kolevski, i cili është emëruar për anëtar të Këshillit për prokurorë publikë, sot dha deklaratë solemne para kryetarit të Parlamentit Talat Xhaferi.

8 artikuj të ndërlidhur »

Vajza zhduket në mes të ditës, ajo që gjendet në stomakun e qenve zbulon të vërtetën tragjike (FOTO)

Lajm - parë: 29 min

Një 13-vjeçare ka gjetur fundin brutal pasi u sulmua nga një tufë qensh. Liza Kanareikina po bënte rrugën e përditshme që nga shkolla për në shtëpi, kur kaloi pranë një pylli.

Pas Gostivarit, kompetencat e arsimit do t’u merren edhe katër komunave, ja emrat e tyre!

Lajm - parë: 29 min

Pas marrjes së kompetencave në sferën e arsimit të komunës së Gostivarit, nga Qeveria bëjnë të ditur se edhe disa komunave të tjera mund t’ju ndodhë e njejta, shkruan Fakte.

41 artikuj të ndërlidhur »

Neziri:S’e kam të qartë si FFM lejon të luhet futboll në terenin më të keq në Ligën e parë!

Lajm - parë: 49 min

Në anën tjetër, Renova do të luaj përball Skopjes në terrenin e këtyre të fundit. Mbrojtësi Mexhit Neziri deklaroi se nuk e ka të qartë se si FFM ka lejuar të zhvillohet ndeshja në atë terren të ...

Marin Mema: Është koha e maskarenjve…

Lajm - parë: 59 min

Papa Kriston e kemi harruar në Greqi pa vendprehje, Prek Calit ia shkatërruam fare shtëpinë, Migjenit i hoqëm edhe pllakatën në vendin ku banonte dikur, ndërsa Shote Galicën e kemi lënë mënjanë në ...

Ibraimi:Shpresoj të shënoj, por më parësore është fitorja e Shkëndijës

Lajm - parë: 59 min

Këtë fundjavë do të vazhdoj kampionati i Maqedonisë në futboll. Të dielën, janë në program ndeshjet e javës së 21-të, në të cilën Shkëndija në Tetovë e prêt Akademia Pandev.

Asani: BDI-në e kam financuar me 5% të rrogës sime dhe jo me paratë e Hekurdhave

Lajm - parë: 1 orë

“Akuzat e komisionit shtetëror për parandalimin e korrupsionit dhe kryetarit të saj se ndërmarrja Publike ”Hekurudhat e Maqedonisë-Infrastruktura” (HMI) është financues i partisë politike Bashkimi ...

VIDEO/ Arabët ndërtojnë qytet madhështor në mes të Bosnjës, vendasit e kanë të ndalur hyrjen

Lajm - parë: 1 orë

Në jugperëndim të Sarajevës është themeluar qyteti “Sarajevo Resort Osenik”, qyteti i parë arab në Bosnje e Hercegovinë, banorët e të cilit janë të gjithë arabë, shkruan portali “tetova1”.

3 artikuj të ndërlidhur »

Reagojnë shokët: BDI dhe BFI kanë formuar një grup për të penguar lirimin e Agim Krasniqit (Foto)

Lajm - parë: 1 orë

Shokët e Agim Krasniqit thonë se është formuar një grup i përzier mes BFI-së dhe BDI-së, të cilët po shqyrtojnë të gjitha mundësitë për të penguar lirimin e Agim Krasniqit nga burgu.

Halla vajton fëmijët: O nusja e vllaut tem, zoti të dhaftë forcë… (FOTO)

Lajm - parë: 2 orë

Një tragjedi mund të cilësohet ajo që ndodhi të dielën që lamë pas në Velipojë, ku një familje e tërë u shua. Mbijetoi vetem Evis Preka, mamaja e 3 vogëlushëve që humbën jetën bashkë me babanë e tyre.

25 artikuj të ndërlidhur »

Ibraimi dhe Hasani qëndrojnë përkrah yjve të futbollit si Messi, Neymar…

Lajm - parë: 2 orë

Më nuk është fshehtësi se Shkëndija është skuadra më e mirë e momentit, bindshëm i prinë tabelës, luan futboll atraktiv dhe për këtë “gisht” kanë dyshja Ferhan Hasani dhe Besart Ibraimi.

3 artikuj të ndërlidhur »

Përzihet hesapi, “Besa e Shkupit” bëhet e Tetovës, “Besa e Tetovës” bëhet e Shkupit

Lajm - parë: 2 orë

Në Shkup nesër mbahet Kongresi i parë i Lëvizjes BESA tashmë vetëm nga fraksioni i ndarë i Bilall Kasami, që pretendojnë se zyrtarisht janë udhëheqës të kësaj partie.

15 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, kërcënon banorin e Pirokut me familje: Ia dha 7 mijë euro, për t’ia kthyer 10 mijë!

Lajm - parë: 2 orë

Mbrëmë rreth orës 12:00, një person me iniciale F.S. 30-vjeçar së bashku me babin e tij D.S. (65) dhe motrën E.S. (32) nga fshati Pirok i Tetovës, në stacionin policor të Tetovës kanë denoncuar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ja ku e fali Afrim Gashi namazin e parë të Xhumasë si kryetar (Foto)

Lajm - parë: 2 orë

Kryetari i sapozgjedhur i Lëvizjes Besa, Afrim Gashi është fotografuar sot në xhaminë e Mustafa Pashës në Kalanë e Shkupit nga fotoaparatet e mediumeve.

23 artikuj të ndërlidhur »

I vunë litarin në fyt, i moshuari: Ma bëri nipi i gruas, ai… (FOTO)

Lajm - parë: 2 orë

Një grabitje me armë ndodhi 3 ditë më parë në Shirq të Shkodrës. 2 nga autorët, janë kapur. Kristjan Marashi dhe Julian Vatnikaj kanë marrë sot dënimin “arrest me burg”, ndërsa është arrestuar edhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kosovari i kërkuar nga Interpoli arrestohet në Maqedoni, nuk është ish pjesëtar i UÇK-së

Lajm - parë: 3 orë

Një person nga Kosova, i kërkuar me urdhër arrest nga Interpoli, dje është privuar nga liria në vendkalimin kufitar Bllace e Poshtme, ndërsa dy persona nga Shqipëria janë arrestuar në Ohër dhe në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

EKSKLUZIVE/ Dardan Gjeka: S’kam asnjë lidhje me aksidentin që vrau 23 vjeçaren, e kam shitur makinën (FOTO)

Lajm - parë: 3 orë

Dardan Gjeka është djali që pak ditë më parë mbushi 24 vjeç, por në të njëjtën kohë iu desh të përballej me një situatë aspak të zakontë. Për të u tha se ishte prej personave po udhëtonte në makinë ...

98 artikuj të ndërlidhur »