TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova Live

Mustafa përkujtoi veprimtarët e shquar kombëtar, vëllëzërit Gërvalla, Zekën, Hajdarajn

Kosova Live - parë: 42 min

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Akademik Isa Mustafa, ka përkujtuar veprimtarët e shquar kombëtarë, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, në 36 vjetorin e vrasjes nga regjimi ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli në Strasburg, siguron mbështetje në Këshillin e Evropës

Kosova Live - parë: 1 orë

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Këshillin e Evropës dhe në vazhdim të rritjes së dinamikës dhe përpjekjeve për sigurimin e mbështetjes mbi procesin e anëtarësimit të Republikës së Kosovës në ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj priti në takim kryeparlamentarin Xhaferi

Kosova Live - parë: 1 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi. Kryeministri Haradinaj theksoi se Viti i Skënderbeut është ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Beqaj: Kosovës i duhen ndërmarrës që nuk prodhojnë vetëm për tregun e brendshëm

Kosova Live - parë: 2 orë

Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka vizituar fabrikën e prodhimeve farmaceutike “TrePharm”. Me këtë rast ministri Beqaj ka takuar pronarin e kësaj fabrike dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Delawie: Gjykata Speciale nuk është drejtësi për shtete, grupe etnike, është drejtësi për viktimat individuale

Kosova Live - parë: 3 orë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie për Gjykatën Speciale ka thënë se shtë shumë e rëndësishme për Kosovën dhe përse Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të bëjnë gjithçka që e kanë në fuqi për ...

52 artikuj të ndërlidhur »

ATK ka mision të rëndësishëm për vendin, thotë Haradinaj

Kosova Live - parë: 5 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në 18-vjetorin e themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast, Haradinaj tha se taksapaguesi është njeriu ynë, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Hoxha: Skënderbeu na lidhi përjetësisht me lirinë

Kosova Live - parë: 6 orë

Me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit – Skënderbeut, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka theksuar se “Ai e lartësoi epokën e tij duke i dhënë përjetësi vetes dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

MPB kërkon nga Policia mbështetje për familjen Ivanovic gjatë përcjelljes së kortezhit mortor

Kosova Live - parë: 7 orë

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të ofrojë përkrahje për familjen Ivanovic, si dhe të krijojë lehtësira për përcjelljen e kortezhit mortor deri në ...

804 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Haradinaj: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Kosova Live - parë: 8 orë

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi kujton vëllëzërit Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën

Kosova Live - parë: 8 orë

Presidenti, Hashim Thaçi në faqen e tij në Facebook i kujton vëllëzërit Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën. Ai ka thënë se ata kanë qenë veprimtarë të shquar të lëvizjes sonë kombëtare me ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA-së fillon procesimin e aplikimeve për vizat emigruese për banorët e Kosovës

Kosova Live - parë: 9 orë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka kënaqësinë të njoftojë se duke filluar nga muaji janar 2018, do të fillojë me procesimin e aplikimeve për të gjitha Vizat Emigruese (IV), ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Këshilli i Sigurisë së Kosovës vlerëson të qetë dhe stabile gjendjen në Kosovë

Kosova Live - parë: 23 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbledhur sot Këshillin e Sigurisë së Kosovës, bazuar në përgjegjësitë dhe obligimet kushtetuese dhe ligjore, për të diskutuar mbi gjendjen ...

804 artikuj të ndërlidhur »

MAShT: Në të gjitha shkollat, ora e parë e mësimit i kushtohet, Gjergj Kastriotit-Skëndërbeu

Kosova Live - parë: 24 orë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, merr vendim që nesër, në të gjitha shkollat fillore të mesme të ulëta dhe të mesme të Republikës së Kosovës, ora e parë e mësimit ti ...

119 artikuj të ndërlidhur »

EULEX dënon fuqishëm vrasjen e Oliver Ivanovic-it

Kosova Live - 16.01.2018

EULEX dënon fuqishëm aktin kriminel që sot morri jetën e Oliver Ivanovic. “Misioni i EULEX bën thirrje autoriteteve relevante që të veprojnë shpejtë dhe me efikasitet në mënyrë që të arrestohen ...

804 artikuj të ndërlidhur »

Veseli takoi ambasadorët e vendeve të Quintit dhe shefen e zyrës së BE-së në Kosovë

Kosova Live - 16.01.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot, në takime të ndara, Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gjermanisë, Francës, Italisë, Britanisë së Madhe, si dhe Shefen e ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri, dënon atentatin që la të vdekur politikanin serb të Kosovës, Ivanovic

Kosova Live - 16.01.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, dënon atentatin që la të vdekur politikanin serb të Kosovës, Oliver Ivanovic. “Asgjë nuk mund të arsyetoj dhunën dhe veprat penale, pavarësisht se nga kush apo ...

804 artikuj të ndërlidhur »

MMPH-ja përkrahet nga IPA me 10 milionë euro

Kosova Live - 16.01.2018

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, mori pjesë në takimin politik për Instrumentin e Para Anëtarësimit (IPA) për vitet programuese 2018 dhe 2019.

9 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri Borisov dënoi vrasjen e liderit politik serb në Kosovë, Ivanovic

Kosova Live - 16.01.2018

Në një deklaratë të përhapur nga zyra informative pranë qeverisë kryeministri, Bojko Borisov dënoi kategorikisht vrasjen e liderit politik të iniciativës qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia” ...

804 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli dënon aktin e vrasjes së politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanovic

Kosova Live - 16.01.2018

Zëvendës-kryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka dënuar me gjuhën më të ashpër aktin e vrasjes së politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanovic, i cili ndodhi sot në ...

804 artikuj të ndërlidhur »

LDK kërkon nga organet përgjegjëse të ndërmarrin zbardhjen e rastit, vrasjen e Ivanovic-it

Kosova Live - 16.01.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës, me shqetësim ka pranuar lajmin për vrasjen e Oliver Ivanovic-it në mëngjesin e sotëm në Mitrovicën e Veriut. Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon nga organet përgjegjëse ...

804 artikuj të ndërlidhur »