TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Surroi: Pjesëmarrja e deputetëve të Kosovës në varrimin e Ivanoviqit do t’i bënte nder vendit

Koha.net - parë: 17 orë

Pjesëmarrja e një delegacioni parlamentar nga Kosova në varrimin e ish-deputetit Oliver Ivanoviqit, “Gatishmëria për të qëndruar mbi dallimet politike dhe konfliktit të pambaruar”, do të ishte shenjë ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Shkolla e filmit e “DokuFestit” dëshmon potencialin artistik në Kosovë

Koha.net - parë: 17 orë

Programi i cili ka për qëllim që të rinjve t’u mundësojë qasjen në filma dokumentarë për të provuar aftësitë e tyre si filmbërës, ka hapur thirrjen për vitin 2018, shkruan sot “Koha Ditore”.

Dymbëdhjetë operimet shuan ëndrrën e futbollistes kosovare

Koha.net - parë: 17 orë

Ëndrra për të bërë karrierë të gjatë dhe të suksesshme, për futbollisten Elena Sadiku është shuar. Sadiku 24-vjeçare është detyruar të dorëzohet ende pa e nisur mirë karrierën si profesioniste.

Haradinaj: Gërvallajt dhe Zeka na treguan rrugën për liri kombëtare

Koha.net - parë: 17 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka përkujtuar Jusuf dhe Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën në 36 vjetorin e vrasjes.

27 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi kujton veprimtarët e çështjes kombëtare, vëllezërit Gëvalla e Kadri Zekën

Koha.net - parë: 17 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar veprimtarët e shquar të lëvizjes kombëtare shqiptare, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën në 36 vjetorin e vrasjes së tyre.

27 artikuj të ndërlidhur »

Muzeu Kombëtar “Gjergj Kastrioti - Skënderbeu” në Krujë

Koha.net - parë: 17 orë

Pikërisht në përvjetorin e 550-të vdekjes së të heroit kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu, më 17 janar, sjellim reportazhin e realizuar nga gazetari Arbnor Dragaj në kuadër të programit të ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Vula e akteve shtetërore të Skënderbeut në muzeun “Ylli i Mëngjesit”

Koha.net - parë: 17 orë

Vula e akteve shtetërore të Gjergj Kastrioti Skënderbeut mund të shihet duke vizituar sallën e krijuar enkas në Pallatin e Kongreseve, në këtë 17 janar të 550-të të vdekjes së Heroit Kombëtar.

137 artikuj të ndërlidhur »

Veturat që janë prezantuar në Detroit

Koha.net - parë: 17 orë

Në Detroit po zhvillohet panairi më i madh i ekspozimit të veturave në SHBA, i quajtur “Detroit Auto Show”. Të gjithë prodhuesit e veturave marrin pjesë në këtë panair me modelet më të fundit të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Uzurpatorët e pronave shoqërore në Gjilan kërkojnë t`i blejnë ato

Koha.net - parë: 17 orë

Statistikat e Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) flasin për 120 shtëpi banimi të ndërtuara në pronë shoqërore në rajonin e Gjilanit, shkruan sot “Koha Ditore”.

Prishtina kërkon anulimin e dy garave të fundit të skitarisë

Koha.net - parë: 17 orë

Klubi i skitarisë Prishtina ka kërkuar nga Federata Skitare e Kosovës (FSK) të anulojë dy gara, Kupën "Arxhena" dhe atë "Dëshmorët e Kombit", shkruan sot Koha Ditore.

Drecun jep detaje për veturën e vrasësve të dyshuar të Ivanoviqit, thotë se hetimet duhet të shkojnë kah Veseli

Koha.net - parë: 17 orë

Hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviqit do të duhej të shkonte në dy drejtime – kah Kadri Veseli dhe kah Washingtoni. Kështu ka thënë Presidenti i “Këshillit Parlamentar për Kosovë e Metohi”, Milovan ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Këtë javë në Kosovë vranët, javën tjetër borë e rënie temperaturash

Koha.net - parë: 17 orë

Meteorologët, për sot, në Kosovë parashohin mot me vranësira, të cilat mund të marrin karakter zhvillimi e të sjellin edhe reshje lokale shiu. Në lugina mund të ketë mjegull, kurse temperaturat do të ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Fillimi i biznesit në Kosovë tani bëhet vetëm për dy ditë

Koha.net - parë: 17 orë

Edhe në këto vite në Kosovë ka vazhduar procesi i mbylljes dhe hapjes së bizneseve të reja në Kosovë. Kryeshefi ekzekutiv i Agjencisë së Regjistrimeve të Bizneseve, Gazmend Mejzini, thotë se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Superliga ka rast të artë për promovim ndërkombëtar

Koha.net - parë: 17 orë

Kosova ka luajtur shumë ndeshje pas pranimit në FIFA e UEFA. Janë shumë ndeshje nëse krahasohen me ato që përfaqësuesja e futbollit luante para pranimit të Kosovës në këto dy organizata.

Peja me reduktime të ashpra të rrymës

Koha.net - parë: 17 orë

Ditëve të fundit zhurma shurdhuese e gjeneratorëve rrugëve të Pejës sërish është kthyer. Në trotuaret, oborret dhe para e prapa lokaleve janë nxjerrë prapë këta prodhues të energjisë elektrike.

Mkhitaryani afër kalimit tek Arsenali

Koha.net - parë: 18 orë

Henrikh Mkhitaryan pritet të kalojë tek Arsenali nga Manchester Unitedi përkundër paralajmërimeve të agjentit të tij se mund të bllokojë transferimin e Alexis Sanchezit në Old Trafford.

43 artikuj të ndërlidhur »

Bërnabiq: Kam shpresa se do të kemi bashkëpunim me autoritetet e Kosovës për hetimin e vrasjes së Ivanoviqit

Koha.net - parë: 18 orë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se vendi i saj është duke pritur përgjigjen nga misionet e Kombeve të Bashkuara dhe të Bashkimit Evropian në Kosovë, në lidhje me kërkesën e autoriteteve ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Dje iu dha lamtumira profesorit e poetit Basri Çapriqi

Koha.net - parë: 18 orë

Vlerësimet për krijimtarinë e tij letrare, studimet, nivelin prej ligjëruesi e njeriu, i kanë paraprirë dhënies së lamtumirës për Basri Çapriqin, të martën, në Prishtinë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Komuna e Pejës s’e përligj vendimin e vet për tabelat me ndryshime

Koha.net - parë: 18 orë

Ishte pritur 2 vjet që të përfundonte në Kuvendin Komunal dokumenti me plotësime dhe ndryshime emërtimesh të rrugëve, rrugicave dhe vendeve publike në Komunën e Pejës.

Përmbledhje e KTV-së e reagimeve në Beograd për vrasjen e Ivanoviqit

Koha.net - parë: 18 orë

Beogradi është shokuar me lajmin e vrasjes së Ivanoviqit, raporton KTV. Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka folur me tone të ashpra, duke thënë se ky është akt terrorist, i cili nuk do të mbetet i ...

837 artikuj të ndërlidhur »