TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Nënkampionia shqiptare e botës rezulton pozitive në doping

Koha.net - parë: 16 orë

Peshëngritja shqiptare vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, për "dy anët e medaljes" që i ka. Të martën mediat tiranase kanë njoftuar se Romela Begaj, që i bëri krenarë shqiptarët në botërorin e ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Hoti përkujton deputetin e ndjerë të LDK-së, Smajl Hajdaraj

Koha.net - parë: 16 orë

Lidhja Demokratike e Kosovës, në 15 vjetorin e vrasjes, ka përkujtuar deputetin e kësaj partie Smajl Hajdaraj dhe komandantin të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rugovë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Payet lëndon portierin me një lëvizje mashtruese

Koha.net - parë: 16 orë

Dimitri Payet realizoi një gol të bukur në ndeshjen që Marseille e fitoi ndaj Strasbourgut dhe mori vëmendjen shkaku i mjeshtërisë që tregoi në realizimin e tij.

6 artikuj të ndërlidhur »

Oliver Ivanoviq nesër varroset në Beograd e në Mitrovicën e veriut do të jetë ditë zie

Koha.net - parë: 16 orë

Nga orët e vona të djeshme, gjatë natës dhe sot herët numër i madh qytetarët nga pjesa veriore e Mitrovicës, por edhe nga pjesë të tjera të Kosovës dhe Serbia, po i japin nderimet e fundit liderit të ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Kërcënon ish-bashkëshorten përmes mesazheve, arrestohet në Gjilan

Koha.net - parë: 16 orë

Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në Gjilan pasi në vazhdimësi përmes mesazheve kishte kanosur ish-bashkëshorten e tij. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Emërohen drejtorët e qeverisë lokale të Prizrenit

Koha.net - parë: 16 orë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka,të martën ka shpalosur përbërjen e ekzekutivit lokal, të krijuar në bazë të koalicionit të LVV-së me LDK-në, Nismën, KDTP-në dhe NDS-në, shkruan sot ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Tenton të ndalë zënkën e të rinjve në Prizren, pëson lëndime

Koha.net - parë: 16 orë

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi ka tentuar të ndalë një zënkë të disa të rinjve në Prizren të martën në mesditë. Viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Mediat e huaja: Vrasja e Ivanoviqit, ekzekutim mafioz - fajtorët, serbë

Koha.net - parë: 16 orë

Vrasja e Oliver Ivanoviqit mbizotëron në mënyrë të pashmangshme lajmet e medias kosovare e asaj serbe. Beogradi është hedhur në ofensivë duke kërkuar me ngulm të tregojë se ekzekutimi i politikanit ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Tenton t’i ikë policisë shkaku i pesë urdhëresave nga Gjykata në Viti

Koha.net - parë: 16 orë

Një person është arrestuar në Kaçanik të martën pasdite pasi nuk ka përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë për t’u ndalur. Shkak i mosrespektimit të këtyre urdhrave ishin pesë urdhëresa të lëshuara ...

Arrestohet në Rinas hajni gjakovar me pasaportë false i dënuar në mungesë me mbi 4 vjet burgim

Koha.net - parë: 16 orë

Një 31-vjeçar nga Gjakova është arrestuar në Rinas pasi ishte shpallur në kërkim për vjedhje me dhunë nga autoritetet kosovare. Policia e Shtetit bën të ditur se Astrit Th.

7 artikuj të ndërlidhur »

Kërcënohet përmes rrjeteve sociale në Prishtinë

Koha.net - parë: 16 orë

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se është kërcënuar përmes rrjeteve sociale. Viktima ka njoftuar PK-në se është kërcënuar dhe shantazhaur nga disa persona të panjohur të martën pasdite ...

I dehuri rrah fqinjët në Prishtinë

Koha.net - parë: 17 orë

Një person është arrestuar të martën në rrugën “Sali Nivica” në Prishtinë pasi nën ndikimin e alkoolit kishte sulmuar fizikisht fqinjët e tij. Dy meshkuj, njëri prej tyre i mitur, dhe një femër kanë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Policia në Prizren arreston hajnat e veturave

Koha.net - parë: 17 orë

Në mesnatë, rreth orës 02:30 minuta, përmes telefonit 192, Policia në Prizren ka pranuar një informatë e cila bënte me dije se në rrugën “Petrit Bytyqi” po ndodh një vjedhje nga një automjet Golf II.

4 artikuj të ndërlidhur »

Në helikopterin e rrëzuar ushtarak në Kolumbi, 10 të vdekur

Koha.net - parë: 17 orë

Së paku dhjetë persona, në mesin e të cilëve tetë ushtarë, kanë humbur jetën të martën gjatë rrëzimit të një helikopteri ushtarak në provincën Antioquia, në veri të Kolumbisë.

5 artikuj të ndërlidhur »

E majta rumune propozon një eurodeputete në postin e kryeministrit

Koha.net - parë: 17 orë

Social-demokratët rumunë zgjodhën sot një eurodeputete, Viorica Dancila, për të pasuar kryeministrin që e detyruan të dorëhiqet për shkak të një konflikti brenda mazhorancës së majtë.

11 artikuj të ndërlidhur »

Realizohet bashkëpunimi i parë muzikor mes njeriut dhe inteligjencës artificiale

Koha.net - parë: 17 orë

Albumi i parë muzikor i krijuar nga inteligjenca artificiale tashmë është një realitet, është publikuar më 12 janar 2018 dhe ekspertët mendojnë se teknologjia që është në bazë të kësaj mund të sjellë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Qendra e re e Paraburgimit në Prizren, peng i lokacionit dhe buxhetit

Koha.net - parë: 17 orë

Nisma për ndërtimin e një qendre të re të paraburgimit në Prizren ka mbetur në pikën zero. Dy vjet pas dërgimit të kërkesës në Komunën e Prizrenit për gjetjen e një lokacioni të përshtatshëm për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi pret lideren e Ligës Ballkanike

Koha.net - parë: 17 orë

Bashkimi i Prizrenit e pret liderin në ndeshjen e parë për vitin 2018 në Ligën Ballkanike në basketboll, shkruan sot Koha Ditore. Të mërkurën mbrëma (sonte, 19:30), në palestrën "Sezai Surroi" në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Rita uron ditëlindjen e nënës me një foto të veçantë

Koha.net - parë: 17 orë

Këngëtarja e famshme me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka uruar ditëlindjen e nënës së saj, Vera Ora, duke postuar në Instagram një foto të veçantë. Në këtë fotografi shihet nëna e saj, Vera, dhe ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Dënohen pesë persona për fajde, detyrim e posedim të armëve në Prizren

Koha.net - parë: 17 orë

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka shpallur aktgjykimin ndaj pesë personave të akuzuar për disa vepra penale, ndër to edhe për fajde, ndërkaq tre të tjerë janë liruar.