TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Rriten shitjet e veturave në Evropë

Koha.net - parë: 15 orë

Viti 2017, ka qenë viti i katërt me rradhë që janë rritur shitjet e veturave në Evropë, duke shënuar shitjen e 15 milionë veturave për herën e parë brenda një dekade, transmeton AP.

6 artikuj të ndërlidhur »

Vizita e Stoltenberg në Maqedoni, shenjë se i hapen dyert e NATO-s

Koha.net - parë: 15 orë

Pas afro katër viteve një sekretar i përgjithshëm i NATO-s viziton Maqedoninë. Jens Stoltenberg mbrëm arriti në Shkup, ndërsa nesër do të ketë takime me autoritetet më të larta shtetërore dhe do të ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Nimetz: Termi “Maqedoni” do të jetë pjesë e emrit

Koha.net - parë: 15 orë

Termi “Maqedoni” do të jetë pjesë e propozimit për zgjidhje të kontestit të emrit sepse këtë term e kanë pranuar më shumë se 100 vende të botës, kështu ka deklaruar për Televizionin grek TV Antena ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Qosja propozon formimin e një këshilli mbarëkombëtar për Vitin e Skënderbeut

Koha.net - parë: 15 orë

Qeveria e Shqipërisë e ka shpallur vitin 2018 Vit të Skënderbeut. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka propozuar themelimin e një komisioni të posaçëm për organizimin dhe përurimin e këtij viti.

4 artikuj të ndërlidhur »

Gazsjellësi arrin në Tetovë e Gostivar më 2019

Koha.net - parë: 15 orë

Qytetarët e Tetovës, Gostivarit dhe Manastirit brenda dy viteve do të bëhen me gaz natyror, por vetëm nëse autoritetet komunale janë të gatshme që deri atëherë të ndërtojnë rrjet lokal të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Prezantohet Meizu M6s, vjen me skaner anësor për gishtërinj

Koha.net - parë: 15 orë

Është zbuluar zyrtarisht smartfoni i shumëpërfolur Meizu M6s. Ky smartfoni i kompanisë kineze Meizu vjen me ekran në raport 18:9, procesor të ri Exynos 7872 me 6 bërthama, si dhe me skaner për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ooops - Ministrja Reshitaj gati sa nuk rrëzohet

Koha.net - parë: 15 orë

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor për pak nuk rrëzohet teksa po rreshtohej bashkë me kolegët e saj në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Sfidë e madhe reformimi i ATK-së në 18-vjetorin e saj

Koha.net - parë: 15 orë

Administrata Tatimore e Kosovës ka shënuar 18 vjetorin e themelimit të saj. Me këtë rast kryeministri Ramush Haradinaj ka përgëzuar ATK për punën e saj e në veçanti për luftën ndaj informalitetit.

14 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria e Greqia me patrullime të sinkronizuara të kufirit të përbashkët

Koha.net - parë: 15 orë

Një takim i nivelit të lartë mes drejtoreshës së Kufirit dhe Migracionit Aida Hajnaj dhe koleges së saj greke, Zaharoula Tsirigoti është zhvilluar ditën e sotme.

3 artikuj të ndërlidhur »

Si mund ta ndryshojë Britania mendjen për Brexit

Koha.net - parë: 15 orë

Ideja e Brexit po konsiderohet tashmë si e pashmangshme nga votuesit e zhgënjyer, megjithatë një kombinim i opinionit publik me politikën mund të sjellë një përmbysje të referendumit që nxjerr ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj para shtatores së Skënderbeut: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Koha.net - parë: 16 orë

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i Kuvendit, Kadri ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Enrique Iglesias dhe Anna Kournikova prezantojnë fëmijët për herë të parë

Koha.net - parë: 16 orë

Një prej çifteve më të famshme të showbizzit në muajin dhjetor janë bërë prindër të dy binjakëve, një vajze dhe një djali. Bëhet fjalë për këngëtarin Enrique Iglesias dhe tenisten Anna Kournikova.

9 artikuj të ndërlidhur »

Pritet zyrtarizimi i Walcottit tek Evertoni

Koha.net - parë: 16 orë

Theo Walcott ka kaluar testet mjekësore dhe është pajtuar me kushtet personale te Evertoni, raporton Sky Sports. Walcott është parë në qendrën stërvitore të Everrtonit të martën pasdite dhe ka ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Pensionistët e Maqedonisë mund të pushojnë falas nëpër banjat e vendit

Koha.net - parë: 16 orë

Pensionistët e Maqedonisë kanë mundësi njëmujore që të aplikojnë për pushim falas në banjat e vendit, që ofrohet nga Ministria për Punë dhe Politika Sociale, bën të ditur Koha.

Delawie: Specialja nuk do të gjykojë një popull, por rastet individuale

Koha.net - parë: 16 orë

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie ka dal në një konferencë me anë të së cilës ka folur për, siç tha ai, rëndësinë që ka Gjykata Speciale. Ai shprehu ngushëllime për vrasjen e liderit të ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Puidgemont, një President-hologram

Koha.net - parë: 16 orë

Parlamenti katalan në Barcelonë prej 83 ditësh është i zbrazur. Të vetmit që punojnë atje janë pjesëtarët e stafit të pastrimit që heqin rrjetat e merimangave.

3 artikuj të ndërlidhur »

Moska shijoi vetëm gjashtë minuta rreze dielli gjatë dhjetorit

Koha.net - parë: 16 orë

Moska ka përjetuar njërin prej dhjetorëve më të errët në histori pasi në vitin 2017 ka shijuar vetëm gjashtë minuta rreze të diellit. Kryeqyteti rus zakonisht shijon një orë dritë në muajin e fundit ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Veshja e duhur në momentin e duhur

Koha.net - parë: 16 orë

Nëse mendojmë se do të takojnë një person të famshëm e mendojmë mirë veshjen me të cilën do të paraqiten, por disa të tjerëve u ka rënë “xhekpoti”. Në rrjetet sociale qarkullojnë disa foto, ku ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Franca i huazon sixhaden e famshme Britanisë

Koha.net - parë: 16 orë

Sixhadja e famshme e Bayeux do të ekspozohet në Mbretërinë e Bashkuar pasi Franca ra dakord që ajo të lërë brigjet e saj për të parën herë në 950 vjet.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet depoja me 800 kg drogë në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Koha.net - parë: 16 orë

Një prej depove më të mëdha të drogës në Itali u zbulua në zonën e Bisceglie, të Puglia, nga policia e Barit. Në vendin e ngjarjes u gjetën dhe sekuestruan mbi 800 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar ...