TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Koha.net - parë: 13 orë

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar për KTV-në Jetlir Zyberaj, këshilltar i ...

30 artikuj të ndërlidhur »

MCC e MSH me projekt për monitorimin e cilësisë së ajrit në Kosovë

Koha.net - parë: 13 orë

Ministria e Shëndetësisë do të bashkëpunojë me agjencinë ‘Millenium Challenge Corporation’ nga Washingtoni për hartimin e një projekti për monitorimin e cilësisë së ajrit në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Sholtes: Shfuqizimi i Gjykatës Speciale izolon Kosovën

Koha.net - parë: 13 orë

Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posaçëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të miratohet marrëveshja për demarkacionin.

16 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e mbështetë Kosovën në UNESCO

Koha.net - parë: 13 orë

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Maqedonisë, Hazbi Lika, tha se Maqedonia do të votojë në favor të anëtarësimit të Kosovës në UNESCO, pavarësisht presioneve të vazhdueshme nga ana e Serbisë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Agim Kuleta pritet të zgjidhet Kryesues i KK të Prishtinës

Koha.net - parë: 13 orë

Agim Kuleta, këshilltar i Lëvizjes për Bashkim në Komunën e Prishtinës, pritet të zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal në mbledhjen e së enjtes. Kuleta është i vetmi këshilltar i kësaj Lëvizjeje në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Arrijnë modelet e reja të procesorëve të Intelit

Koha.net - parë: 13 orë

Pas informacioneve lidhur me procesorin me gjashtë bërthama Core i5 8500, tash rrjedhin raportimet edhe për disa procesorë nga linja Core i3-8300, Core i5-8600T dhe Core i7-8670.

Mihajlloviq thotë se “terroristët luajtën letrën e përçarjes” në vrasjen e Ivanoviqit

Koha.net - parë: 14 orë

Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zorana Mihajlloviq, ka bërë thirrje për unitet midis qytetarëve dhe atyre që e udhëheqin vendin. Pa këtë unitet nuk ka as përparim të Serbisë, është shprehur ajo dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Jahti i Titos kthehet në muze

Koha.net - parë: 14 orë

Aty janë negociuar edhe marrëveshje ndërkombëtare, Elizabeth Taylor dhe Sophia Loren kanë lundruar me të, me jahtin “Galeb”, simbol i Jugosllavisë së Titos para se të ndryshkej në një port kroat, që ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Isufi: Jemi kundër Gjykatës Speciale sepse dëmton Kosovën dhe luftën e UÇK-së

Koha.net - parë: 14 orë

Ahmet Isufi nga AAK, pas dështimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, tha se në rendin e ditës ishte edhe pika për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, e cila, tha ai, dëmton Kosovën dhe ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Serbia kërkon përfshirjen me urgjencë në hetimin e vrasjes së Ivanoviqit

Koha.net - parë: 14 orë

Beograd, 17 janar – Ministria e Brendshme e Serbisë ka njoftuar sot se dje, më 16 janar, menjëherë pas dërgimit të dokumentit zyrtar Prokurorisë për Krim të Organizuar, që kërkon pjesëmarrjen e ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Jevtiq mirëpret ardhjen e Vuçiqit në Kosovë

Koha.net - parë: 14 orë

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, deklaroi sot se është gjë e mirë që presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të qëndrojë në Kosovë të shtunën dhe të dielën, ...

30 artikuj të ndërlidhur »

City interesohet për Griezmannin

Koha.net - parë: 14 orë

Manchester City raportohet se ka shprehur interesim për transferimin e Antoine Griezmannit nga Atletico Madridi. Francezi gjatë tërë vitit 2017 ishte lidhur me një transferim te Manchester Unitedi, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi e Borissov flasin për Ivanoviqin dhe proceset integruese të Kosovës

Koha.net - parë: 14 orë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me Kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që e kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian në këtë vit.

18 artikuj të ndërlidhur »

Sefaj kërkon mbështetjen e Policisë për familjen Ivanoviq gjatë përcjelljes së kortezhit mortor

Koha.net - parë: 14 orë

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të ofrojë përkrahje për familjen Ivanoviq, si dhe të krijojë lehtësira për përcjelljen e kortezhit mortor deri në ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Dështon mbledhja e Kryesisë

Koha.net - parë: 14 orë

Kryesia e Kuvendit as sot nuk e ka mbajtur mbledhjen e saj, ku, përveç disa pikave tjera të rendit të ditës, ishte edhe kërkesa e propozime e që sipas të gjitha gjasave ishte edhe kërkesa e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Koha.net - parë: 14 orë

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ka nisur me një orë vonesë pasi ambasadori amerikan ka takuar Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, raporton TV Arta.

19 artikuj të ndërlidhur »

Ooops – Haradinaj vrapon në shesh

Koha.net - parë: 15 orë

Kryeministrin Ramush Haradinaj shpesh është fotografuar duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë. Por vrapimin nuk e ka harruar as kur është në vendin e punës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Lojërat e dhunshme e ndryshojnë trurin e të rinjve dhe i bëjnë më të pandjeshëm

Koha.net - parë: 15 orë

Videolojërat e dhunshme e ndryshojnë trurin e të rinjve duke e zvogëluar aftësinë për t’i procesuar emocionet themelore njerëzore dhe duke i bërë më pak të dhembshur.

Kultura e shkrimit shqip me alfabet latin në “Arealin Kulturor të Veriut”

Koha.net - parë: 15 orë

Jo rrallë ndodh që një studiues të hasë vështirësi në përzgjedhjen e një titulli të përshtatshëm, kur mendon të mbyllë një monografi, sidomos aso rasash, kur është më se i ndërgjegjshëm që nuk mund ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet ish-oficeri i CIA-s, akuzohet si spiun i Kinës

Koha.net - parë: 15 orë

Një ish-oficer i CIA-s është arrestuar në Shtetet e Bashkuara, akuzuar për mbajtjen e paligjshme të informacionit të klasifikuar. Jerry Chun Shing Lee, u ndalua të hënën në aeroportin e JFK të New ...

9 artikuj të ndërlidhur »