TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Samsung lanson smartfonin e veçantë për sportistët e Lojërave Olimpike 2018

Koha.net - parë: 12 orë

Sportistët e të gjithë botës po përgatiten për Lojërat Dimërore Olimpike 2018 që nisin më 9 shkurt në Penian të Koresë së Jugut. Por ka dhe një lajm tjetër të bukur për ta, sipas faqes CNet, ...

Ahmeti takon organizatorët e vrapimit "Shtegu i Shpresës"

Koha.net - parë: 12 orë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, takoi përfaqësuesit e “Kosova Trail Running Assosiation”, me në krye alpinisten e mirënjohur Arineta Mula, të cilët i përgëzoi për punën e palodhshme ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Në përvjetorin e rënies nderohet vepra e heroit Kadri Zeka

Koha.net - parë: 12 orë

Drejtues të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, me rastin e 36 vjetorit të rënies heroike (17 Janar 1982) të Kadri Zekës e që ndërlidhet me manifestimet e “Flakës së Janarit 2017”, kanë nderuar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Turqia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme për herë të gjashtë

Koha.net - parë: 12 orë

Turqia ka vazhduar sot gjendjen e jashtëzakonshme në vend, e cila është vendosur në vitin 2016 pas një përpjekjeje të dështuar të grusht-shtetit. AP thotë se ky veprim është shqetësues për opozitën ...

NBA, amerikani grushton serbin

Koha.net - parë: 12 orë

Në kampionatin amerikan të basketbollit, NBA, është shënuar një sherr me grushte në ndeshjen Orlando Magic - Minnesotta Timberwolves. Në periodën e dytë, Afflalo dhe Bjelica u përjashtuan pas një ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gjilani u bë me bust të Skënderbeut

Koha.net - parë: 12 orë

Në kuadër të shënimit të 550-vjetorit të vdekjes, sot në Gjilan është bërë zbulimi i bustit të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeut, transmeton Koha.net.

137 artikuj të ndërlidhur »

Kopshti zoologjik emëron gjirafën sipas princeshës britanike, Meghan Markle

Koha.net - parë: 12 orë

Meghan Marklet, aktorja amerikane e cila është e fejuar me Princin Harry, i është përtërirë emri pasi një kopsht zoologjik në Londër ia ka vënë emrin e saj një Okapit të porsalindur për nder të ...

Ushqimet që përkeqësojnë gjendjen e veshkave

Koha.net - parë: 12 orë

Gurët në veshka janë masa të forta kristalesh me forma dhe përmasa të ndryshme që formohen brenda sipërfaqes së veshkave të përbëra nga kalciumi, fosfati dhe acidi urik.

6 artikuj të ndërlidhur »

Napoli interesohet për Mignolet

Koha.net - parë: 12 orë

Napoli raportohet se ka shprehur interesim për portierin e Liverpoolit, Simon Mignolet. 29-vjeçari ka pranuar se është duke menduar largimin nga Anfieldi pasi ka humbur pozitën e parë nga Loris ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata Themelore e Prizrenit vjet zgjidhi 43643 lëndë, i mbetën edhe 17597

Koha.net - parë: 12 orë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka prezantuar sot raportin vjetor të punës së saj për vitin 2017. Kryetari Ymer Hoxha me këtë rast tha se është zvogëluar numri i lëndëve të bartura, të kryera për vitin ...

Metodat efektive për uljen e tensionit të lartë të gjakut

Koha.net - parë: 12 orë

Tensioni i lartë i gjakut prek një në tre të rritur për arsye nga më të ndryshmet, duke filluar nga gjenetika deri te stresi. Ilaçet mund të ndihmojnë për ta mbajtur atë në kontroll, por ka edhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Victoria Beckham pozon për “Vogue”

Koha.net - parë: 13 orë

Ajo ka perandorinë e vet të modës. Victoria Beckham tregoi përsëri se është modele e përsosur për linjën i posedon, duke pozuar në mënyrë joshëse për revistën Vogue Spain.

4 artikuj të ndërlidhur »

Koreja Veriore dhe Jugore bëhen bashkë për Lojërat Olimpike dimërore

Koha.net - parë: 13 orë

Koreja Veriore dhe ajo Jugore janë pajtuar që të krijojnë ekipin e përbashkët olimpik dhe të parakalojnë së bashku në hapje të ceremonisë. Dy Koretë janë pajtuar sot që të formojnë një ekip të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Ministrja Hoxha: Skënderbeu na mësoi si ta duam atdheun

Koha.net - parë: 13 orë

Me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit - Skënderbeut, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka theksuar se “Ai e lartësoi epokën e tij duke i dhënë përjetësi vetes dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Sofia Vergara i kthehet xhirimeve të serisë “Modern Family”

Koha.net - parë: 13 orë

Aktorja Sofia Vergara është kthyer kësaj jave në punë pas përfundimit të pushimeve në ishujt e bukur të Karaibeve. Ajo ka postuar një foto në Instagram duke bërë të ditur se i kthehet xhirimeve të ...

Lojtarët dëshirojnë largimin e Sanchezit para ndeshjes me Crystalin

Koha.net - parë: 13 orë

Lojtarët e Arsenalit duan që Alexis Sanchezi të shitet para ndeshjes në Premier Ligë ndaj Crystal Palace. Bisedimet për largimin e kilianit besohet se kanë shkaktuar pakënaqësi te ekipi i Arsene ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Sonte në Rubikon i ftuar Xhavit Haliti

Koha.net - parë: 13 orë

Në Rubikon sonte Xhavit Haliti, deputet i PDK-së dhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës. Çka thotë ai për akuzat e të dënuarit me vrasje, Shkumbin Mehmeti? Çka ka ndryshuar te iniciativa për ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Emri i Maqedonisë, sot në New York raundi i dytë i bisedimeve

Koha.net - parë: 13 orë

Bisedimet për çështjen e emrit të Maqedonisë do të vazhdojnë sot në raundin e dytë të tyre në New York. Përfaqësuesi i Maqedonisë, Vasko Naumovski, dhe ai i Greqisë, Adamantios Vasilakis, së bashku ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Kodheli: Vrasja e Ivanoviqit, një arsye më tepër për të vazhduar dialogu Kosovë – Serbi

Koha.net - parë: 13 orë

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, Mimi Kodheli, bëri sot për mediat shqiptare një deklaratë lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviq, njërit prej udhëheqësve ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Për 18 vjet ATK inkasoi 5.2 miliardë euro

Koha.net - parë: 13 orë

Administrata Tatimore e Kosovës ka shënuar sot 18 vjetorin e themelimit dhe ky institucion përgjatë këtyre viteve ka arritur që të inkasojë mbi 5 miliardë euro të hyra nga tatimet dhe kontributet ...

14 artikuj të ndërlidhur »