TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Presioni ndërkombëtar sërish e dështoi dërgimin e Speciales në Kuvend

Koha.net - parë: 10 orë

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e paralajmëruar për t’u mbajtur sot dhe nga pritej të procedohej për në Kuvend çështja e shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale, nuk arriti të mbahej ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Përurohet shkolla e re në Pantinë të Vushtrrisë

Koha.net - parë: 10 orë

Nxënësit, mësuesit dhe banorët e fshatit Pantinë të Vushtrrisë sot i janë gëzuar ndërtimit të objektit të ri shkollor. Përurimi i kësaj shkolle jo vetëm që ka përkuar me Vitin e Skënderbeut, por ajo ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Zjarrin e luftës për liri ta kthejmë në respekt për veten dhe tjerët

Koha.net - parë: 10 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë kushtuar 550-vjetorit të vdekjes së Skënderbeut, në kuadër të aktiviteteve që po mbahen në shënimin e Vitit ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Mascherano javën e ardhshme largohet nga Barcelona

Koha.net - parë: 10 orë

Futbollisti argjentinas Javier Mascherano do të luajë të enjten e ardhshme kundër Espanyolit në Kupën e Mbretit, në ndeshjen e fundit në fanellën e klubit, raporton Mundo Deportivo.

Vulin verifikon në Rashkë gatishmërinë luftarake të ushtrisë serbe

Koha.net - parë: 10 orë

Pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, nuk mund të themi se situata është e qetë dhe në rregull. Kështu tha sot ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i cili në Rashkë, qytetin më të afërm në ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Noizy publikon “Gjuha e Kampionit”

Koha.net - parë: 10 orë

Reperi nga Shqipëria Rigels Rajku, i njohur si Noizy, ka publikuar këngën e tij më të re. “Gjuha e Kampionit”, titullohet kjo këngë të cilën ai e sjell edhe me videoklip, transmeton Koha.net.

21 artikuj të ndërlidhur »

Kapërcimi i shujtave rrezikon shfaqjen e dhjamit në bel dhe diabetit

Koha.net - parë: 10 orë

Ngrënia e shujtave më të vogla është një mënyrë për të humbur peshë, por anashkalimi i shujtave në përgjithësi është lidhur me rritjen e dhjamit abdonimal për shkak të mënyrës se si ajo i ngatërron ...

Dy të akuzuar për përkrahje të ISIS-it

Koha.net - parë: 10 orë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë për dy persona për shkak të veprës penale “bashkimi apo pjesëmarrja në ushtrinë ose policinë e huaj”. Sipas njoftimit nga Prokuroria, K.P.

12 artikuj të ndërlidhur »

Aktakuzë ndaj një lipjanasi për përkrahje haptas të ISIS-it

Koha.net - parë: 10 orë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore të Prishtinës ndaj të pandehurit K.P. nga Lipjani, nën veprën penale “bashkimi apo pjesëmarrja në ushtrinë ose policinë e ...

12 artikuj të ndërlidhur »

UEFA për zgjedhjet në FSHF: Politika të qëndrojë larg futbollit

Koha.net - parë: 10 orë

Gara për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit po hyn në një pikë të nxehtë, me gjithçka ndodh në sipërfaqe dhe nën të. Në një intervistë ekskluzive për Top Channel, Pedro Pinto ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Vëllai i Ivanoviqit: Familja jonë tani do të jetojë në Beograd

Koha.net - parë: 11 orë

Oliver Ivanoviq do të varroset në Beograd, e në të ardhmen edhe të gjithë anëtarët e familjes do të jetojnë atje. Siç ka thënë i vëllai i të ndjerit për mediat serbe, Mirosllav Ivanoviq vendimi që ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Steven Seagal mohon akuzat për ngacmim seksual

Koha.net - parë: 11 orë

Në vorbullën e denoncimeve për ngacmim seksual është përfshirë edhe një ndër emrat më të njohur të filmave aksion të Hollywoodit. Steven Seagal është aktori i akuzuar nga aktorja Rachel Grant.

4 artikuj të ndërlidhur »

Parakusht për paqen në Ballkan, përfshirja në BE e të gjitha vendeve të tij

Koha.net - parë: 11 orë

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq tha sot në Sarajevë se parakusht për paqe në Ballkan është hyrja në BE e të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe që problemet të zgjidhen brenda ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Para 550 vjetësh vdiq njëri nga gjeneralët më të shquar evropianë

Koha.net - parë: 11 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka shkruar për kryeheroin tonë kombëtar, Gjergj Katrioti – Skënderbeun. Ai, ka thënë se Skënderbeu, i cili ishte në krye të shtetit ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Shefi i Dortmundit nuk i kupton sjelljet e Aubameyangut

Koha.net - parë: 11 orë

Shefi i Borussia Dortmundit, Peter Stoger, ka pohuar se nuk mund ta kuptojë sjelljen e sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang. Sulmuesi është përjashtuar nga skuadra për arsye disiplinore dhe kjo është ...

21 artikuj të ndërlidhur »

NASA publikon pamje mahnitëse nga sateliti më i madh i Saturnit

Koha.net - parë: 11 orë

NASA ka shpërndarë foto mahnitëse të xhiruara nga misioni Cassini në satelitin më të madh të Saturnit, Titan. Gjatë kohës së këtyre xhirimeve, Cassini ndodhej 33,083 kilometra larg satelitit më të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Janjiq fajëson pushtetin serb për rrethanat që çuan në vrasjen e Ivanoviqit

Koha.net - parë: 11 orë

Vrasja e Oliver Ivanoviqit prodhon pasoja, të cilat shpresoj të jenë të përkohshme, siç është ngecja në dialogun teknik, ose refuzimi i autoriteteve të Kosovës që të bashkëpunojnë me Beogradin rreth ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Infiniti prezanton konceptin Q Inspiration në Detroit

Koha.net - parë: 11 orë

Kompania e njohur Infiniti ka prezantuar prototipin Q Inspiration në panairin e veturave që po mbahet në Detroit. Ky koncept do të shërbejë si një gjuhë e re dizenjimi për modelet e reja të Nissanit.

12 artikuj të ndërlidhur »

EULEX-i, Serbisë: Qeveria e Kosovës vendos për përfshirjen apo jo të Serbisë në hetime

Koha.net - parë: 11 orë

Shteti serb i ka dërguar një kërkesë Misionit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, për të lejuar përfshirjen e Serbisë në hetimet për vrasjen e liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Otamendi vazhdon kontratën me Cityn

Koha.net - parë: 11 orë

Nicolas Otamendi ka vazhduar kontratën me Manchester Cityn deri në verën e vitit 2022. Mbrojtësi argjentinas është pjesë e klubit anglez që prej vitit 2015, duke realizuar 118 paraqitje.

6 artikuj të ndërlidhur »