TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Kronikë e KTV-së për dështimin e tubimit të Kryesisë së Kuvendit

Koha.net - parë: 8 orë

Pas mesazhit që dha nga Biblioteka Kombëtare për të gjithë ata që tentojnë ta shfuqizojnë ligjin për Gjykatën Speciale, Delawie vazhdoi drejt presidencës, ku takoi presidentin Hashim Thaçi, por larg ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Deri ku kanë arritur hetimet për vrasjen e Ivanoviqit

Koha.net - parë: 8 orë

Ende asnjë i dyshuar për vrasjen e liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq, i cili u vra të martën në mëngjes, raporton KTV. Nga hetimet e deritanishme, Policia e Kosovës thotë se tashmë e di se kush ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi tregon ç’i ka thënë Vuçiqit për hetimet e mundshme të Serbisë rreth vrasjes së Ivanoviqit

Koha.net - parë: 8 orë

Kryetari Kosovës Hashim Thaçi përmes Facebookut sapo ka treguar se sot ka biseduar me kryetarin e Serbisë Aleksandar Vuçiq rreth marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, transmeton Koha.net.

837 artikuj të ndërlidhur »

Juncker: Të gjitha kontestet kufitare në Ballkan duhet të zgjidhen

Koha.net - parë: 8 orë

“Pranimi në Bashkimin Evropian nuk është gjë e lehtë”, ka thënë sot presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Juncker, duke folur në seancën plenare të Parlamentit Evropian në Strasburg, ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli: Kosova siguron mbështetje në Këshillin e Evropës

Koha.net - parë: 8 orë

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Këshillin e Evropës dhe në vazhdim të rritjes së dinamikës dhe përpjekjeve për sigurimin e mbështetjes mbi procesin e anëtarësimit të Republikës së Kosovës në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ivanov nuk e dekreton ligjin për gjuhën shqipe

Koha.net - parë: 8 orë

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov ka refuzuar ta dekretojë Ligjin që e njeh gjuhën shqipe si zyrtare në krejt Maqedoninë. “Më 11 janar të vitit 2018 Kuvendi i Maqedonisë e votoi ligjin për përdorim ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Si të mbrojmë fëmijët nga virozat e dimrit

Koha.net - parë: 8 orë

Në periudhën e dimrit dhe fillimit të pranverës, gripi është infeksioni viral i cili haset më shpesh te fëmijët. Janë infeksione virale që kryesisht shfaqen me shenja klinike të përfshirjes së ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Arbëreshët mbjellin 550 rrënjë ulliri në 550 vjetorin e vdekjes së Skënderbeut

Koha.net - parë: 8 orë

Përfaqësues të komunitetit të arbëreshëve të ardhur nga Italia, në përkujtim të 550-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu mbollën 550 ullinj rreth Kalasë së ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Irinej: Të shtënat në Ivanoviqin, të shtëna në Serbi

Koha.net - parë: 9 orë

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe Irinej ka deklaruar se Oliver Ivanoviq nuk e ka braktisur Serbinë e vjetër (kështu e quan ai Kosovën) as me çmimin jetës dhe se të shtënat kundër tij janë të shtëna ...

837 artikuj të ndërlidhur »

Anulohet meçi i radhës i Ilir Latifit

Koha.net - parë: 9 orë

Luftëtari i arteve marciale të përziera në UFC, Ilir Latifi është detyruar të anulojë meçin e tij të parë për këtë vit. Më 27 janar ai duhej të përballej me Ovince Saint Preux por lëndimi që ka ...

Evertoni kompleton transferimin e Walcottit

Koha.net - parë: 9 orë

Evertoni ka kompletuar transferimin e Theo Walcottit nga Arsenali për 20 milionë funte, sipas BBC-së. 28-vjeçari largohet nga Arsenali pas 12 vjetësh qëndrimi.

26 artikuj të ndërlidhur »

Asteroidi gjigant rrezikon Tokën, do kalojë më 4 shkurt

Koha.net - parë: 9 orë

Një asteroid gjigant pritet të kalojë pranë Tokës brenda dy javëve të ardhshme. Asteroidi, i cili është rreth 1.1 kilometra i gjatë, do të kalojë me një shpejtësi 7.300 kilometra në orë, 15 herë më ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Imeri: ATK ka shtrirje në veri

Koha.net - parë: 9 orë

Sakip Imeri, drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, ka thënë se ky institucion ka shtrirje edhe në veri të vendit. Në “Express” të KTV-së, Imeri ka folur për 18-vjetët e funksionimit të ATK-së ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj e Xhaferi diskutojnë për rritjen e bashkëpunimit Kosovë - Maqedoni

Koha.net - parë: 9 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

21 artikuj të ndërlidhur »

Eminemi paralajmëron videoklipin me Ed Sheeranin

Koha.net - parë: 9 orë

Reperi amerikan, Eminem përmes rrjeteve sociale ka paralajmëruar videoklipin e radhës. Pas “Walk on Water” në bashkëpunim me Beyoncen, Eminemi do të sjellë me videoklip edhe bashkëpunimin me Ed ...

Ndërprerjet e rrymës në disa qytete të Kosovës për ditët e ardhshme

Koha.net - parë: 9 orë

KEDS-i ka paralajmëruar ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës për ditët e ardhshme. Më 19 janar ndërprerje do ketë në TS 110/10(20)kV Prishtina 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Nr.

3 artikuj të ndërlidhur »

Lansohet Land Rover Defender Works V8 i edicionit të limituar me 400 kuaj fuqi

Koha.net - parë: 9 orë

Prodhimi i Land Rover Defender është ndalur 2 vite më parë, por përditësimi i tyre vazhdon ende. Për të festuar 70 vjetorin gjatë këtij viti, ata do të lansojnë versionin më të shpejtë e më të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Premier Liga bindshëm para Serisë A e La Ligas për të drejtat televizive

Koha.net - parë: 10 orë

Premier Liga ka lënë shumë prapa Serinë A dhe La Ligan për të drejtat televizive. Megjithatë është hera e parë që një klub anglez merr primatin në këtë aspekt, transmeton Koha.net.

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjilanasit nuk duan bust për Skënderbeun, por shtatore

Koha.net - parë: 10 orë

Komuna e Gjilanit ka bërë sot zbulimin e bustit të heroit kombëtar Gjergj Kastriotit Skënderbeut, por që gjilanasit shprehen të zhgënjyer se pse komuna nuk ka ndërtuar një shtatore për heroin ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Vetura e djegur pas vrasjes së Ivanoviqit dyshohet se i takon një austriaku me origjinë serbe

Koha.net - parë: 10 orë

Sipas mediumit serb Novosti, vetura e djegur në Mitrovicë, që u gjet dje pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, i takon një austriaku me prejardhje serbe. Ky medium shkruan se pronar i veturës është një ...

4 artikuj të ndërlidhur »