TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Ligji për gjuhën shqipe, reagon Qeveria e Maqedonisë

Koha.net - parë: 5 orë

Qeveria e Maqedonisë ka shprehur keqardhje për vendimin e presidentit, Gjorgje Ivanov, për të mos e nënshkruar Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Me këtë rast duam që edhe njëherë të theksojmë se të ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Unitedi konsideron shitjen e Darmianit

Koha.net - parë: 6 orë

Manchester Unitedi mund ta shesë Matteo Darmian në këtë afat kalimtar, raporton Calciomercato. Sipas këtyre raporteve thuhet se interesim për shërbimet e tij kanë shprehur Milani e Valencia, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Haliti flet për atentatin e përgatitur ndaj tij

Koha.net - parë: 6 orë

21:55 - Ishte viti 1998 kur gjatë mbledhjes së Rambujes që po mbahej afër kryeqytetit francez, persona ende të panjohur u përpoqën ta vrisnin Xhavit Halitin.

7 artikuj të ndërlidhur »

Athinë, ekzekutohet organizatori i arratisjeve të Alket Rizait

Koha.net - parë: 6 orë

Persona të panjohur kanë ekzekutuar me 15 plumba një prej emrave më të lakuar të botës së krimit në Greqi. Vasilis Stefanakos ka humbur jetën mbrëmjen e së mërkurës, kur është qëlluar në makinën e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi mposhtet në shtëpi nga lideri i Ligës Ballkanike

Koha.net - parë: 6 orë

Bashkimi është mposhtur në shtëpi në ndeshjen e parë për vitin 2018 në Ligën Ballkanike. Skuadra prizrenase u mposht 75:91 nga Blokotehna e Maqedonisë në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren.

5 artikuj të ndërlidhur »

Droni i parë me pasagjerë, gati në Mars

Koha.net - parë: 6 orë

Një kompani britanike për ndërtimin e dronëve pretendon se ka gjetur më në fund edhe përgjigjen për t’i vendosur këto makineri në shërbim të udhëtarëve.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sevilla mposht Atleticon në çerekfinalen e Kupës

Koha.net - parë: 6 orë

Sevilla ka arritur të fitojë ndeshjen e parë çerekfinale në Kupën e Mbretit ndaj Atletico Madridit. Andaluzianët mposhtën madrilenët në udhëtim me rezultat prej 1 me 2, raporton Koha.net.

5 artikuj të ndërlidhur »

Eurodeputetja Viorica Dancila emërohet kryeministre e Rumanisë

Koha.net - parë: 6 orë

Presidenti rumun i qendrës së djathtë, Klaus Iohannis emëroi sot eurodeputeten socialdemokrate, Viorica Dancila në postin e kryeministres, duke e zëvendësuar me Mihai Tudose, i shtyrë drejt ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Hetohen ish-anëtarët e KPK-së që ia zgjaten vetes mandatin

Koha.net - parë: 6 orë

Zëvendës-kryeprokurorja e Shtetit, Sevdije Morina, dhe kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku, mund të përballën me drejtësinë, raporton KTV.

Scaparrotti: NATO-ja mund ta humbë dominimin ndaj Rusisë

Koha.net - parë: 7 orë

Komandanti suprem i NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan, Curtis Scaparrotti, ka tërhequr vërejtjen se aleanca nuk do të jetë “dominante”, në disa fusha pas pesë vitesh, nëse dështon të modernizohet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Britania me ministër për Vetmi

Koha.net - parë: 7 orë

Londra ka emëruar ministrin për Vetmi me qëllim që të vazhdohet puna e deputetes së vrarë Joe Cox dhe që të zgjidhet problemi i izolimit me të cilin po ballafaqohet pothuaj çdo i 10 person në këtë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mustafa përkujtoi Jusuf e Bardhosh Gërvallën, Kadri Zekën dhe Smajl Hajdaraj

Koha.net - parë: 7 orë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët e shquar kombëtarë, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, në 36 vjetorin e vrasjes nga regjimi ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Pallati i akullt i Stalinit

Koha.net - parë: 7 orë

Një labirint i jashtëzakonshëm me tunele akulli i ndërtuar në arktikun rus gjatë Luftës së Ftohtë, po shkrin. Pamje të pabesueshme tregojnë se struktura, e quajtur “Pallati i akullt i Stalinit”, një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Prezantohen artefakte të ndryshme në përvjetorin e vdekjes së Skëndebeut

Koha.net - parë: 7 orë

Në përvjetorin e 550 të vdekjes së Gjergj Kastriotit - Skënderbeut, Muzeu i Kosovës dhe Museum Illyricum nga Zvicra organizuan sonte një ekspozitë me libra, pulla dhe bankënota nga Mesjeta e deri në ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Vrapimi i Haradinajt

Koha.net - parë: 7 orë

Pas homazheve kryeministri Haradinaj është nisur drejt ndërtesës së Kuvendit me vrap. Kjo ka shtyrë edhe përcjellësit e tij të vrapojnë pas tij. Zëdhënësja e kabinetit të tij Donjeta Gashi i ka thënë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea ofron 25 milionë euro për Emersonin

Koha.net - parë: 7 orë

Chelsea raportohet se ka ofruar 25 milionë euro për mbrojtësin e majtë të Romës, Emerson Palmieri. Kjo është shuma që ka kërkuar Roma për shërbimet e 23-vjeçarit, ndërsa për Chelsean vjen gati dyfish ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria çeke jep dorëheqje

Koha.net - parë: 7 orë

Qeveria çeke e miliarderit Andrej Babis miratoi formalisht sot dorëheqjen e tij të radhës, pasi dështoi një ditë më parë që të marrë besimin e deputetëve. “Qeveria miratoi dorëheqjen e saj.

3 artikuj të ndërlidhur »

Xherdan Shaqiri - më i miri i Stoke Cityt

Koha.net - parë: 7 orë

Xherdan Shaqiri është futbollisti më i mirë në sezonin aktual te skuadra e tij Stoke City. Kjo, sipas rezultateve të Sky Sports, që ka përzgjedhur lojtarët më të mirë të secilit klub të Premier Ligës.

5 artikuj të ndërlidhur »

A ka qenë Kosova e barabartë me Serbinë në dialogun e deritashëm

Koha.net - parë: 8 orë

Detyra e Avni Arifit si udhëheqës i delegacionit të qeverisë kosovare për bisedime me Serbinë nuk nisi mbarë. Raporton KTV. Arifi, pas anulimit të takimit nga delegacioni serb, gjatë ditës, është ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Sa është e rrezikshme kërcitja e gishtërinjve?

Koha.net - parë: 8 orë

Simptomat e Artritit përfshijnë dhimbje të përbashkët dhe inflamacion. Por, a mund të çojë kërcitja e gishtërinjve drejt gjendjes së dhimbshme? Artriti prek rreth 10 milionë njerëz në Britani të ...