TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Dua Lipa nominohet për tre çmime në “NME Awards”

Koha.net - parë: 3 orë

Pas Brit Awards, në të cilën u nominuar për pesë çmime, këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa ka konfirmuar se është në garë edhe për tre çmime në “NME Awards”.

16 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli: Grupin e të dorëhequrve në VV e bashkon kërkesa kundër Kurtit kryetar

Koha.net - parë: 3 orë

Deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli, ka thënë se grupi i të dorëhequrve nga kjo parti bashkohet vetëm rreth kërkesës së ish-sekretarit organizativ të partisë, Dardan Molliqaj, që deputeti Albin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Chelsea vazhdon tutje në FA Cup, mposht Norwichin në penalti

Koha.net - parë: 3 orë

Chelsea ka arritur të kalojë tutje në FA Cup, duke e eliminuar sot Norwichin, por vetëm pas ekzekutimit të penaltive. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk mjaftuan që skuadra e Antonio Conte të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Incizohet një vjedhje në Prishtinë

Koha.net - parë: 3 orë

Kamerat e sigurisë kanë kapur një moment kur është kryer një vjedhje në një dyqan në Prishtinë. Në një dyqan në Qendrën Tregtare te Bregu i Diellit një burrë shihet duke vjedhur një kuletë, ...

​Britania miraton Ligjin për daljen nga BE-ja

Koha.net - parë: 3 orë

Deputetët britanikë miratuan sot një projektligj qeveritar mbi daljen nga Bashkimi Evropian, në përfundim të një rrugëtimi të stuhishëm, që shpesh herë e ka vendosur në vështirësi ekzekutivin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli kërkon mbështetjen e PE-së për liberalizimin e vizave

Koha.net - parë: 3 orë

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë vizitës së tij në selinë e Parlamentit Evropian në Strasburg ka kërkuar mbështetjen e parlamentarëve evropian për përshpejtimin e liberalizimit të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Rada Trajkoviq: I thashë Oliverit, mos dil në zgjedhje...

Koha.net - parë: 4 orë

Ish – deputetja e Kuvendit të Kosovës Rada Trajkoviq ka thënë se e kishte kritikuar Oliver Ivanoviqin kur kishte vendosur të dilte në zgjedhje , transmeton Koha.net.

837 artikuj të ndërlidhur »

Trump: Rusia po e ndihmon Korenë e Veriut, duke shkelur sanksionet

Koha.net - parë: 4 orë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha sot se Rusia po e ndihmon me furnizim Korenë e Veriut dhe kështu po shkel sanksionet ndërkombëtare. "Rusia nuk po na ndihmon kur është fjala për Korenë e Veriut.

11 artikuj të ndërlidhur »

Espanyoli fiton derbin ndaj Barcelonës në Kupë

Koha.net - parë: 4 orë

Barcelona ka humbur derbin lokal në ndeshjen e parë çerekfinale në Kupën e Mbretit ndaj Espanyolit. Vendasit fituan këtë përballje me rezultat prej 1 me 0, raporton Koha.net.

20 artikuj të ndërlidhur »

Neymari e PSG të pandalshëm, fitojnë 8 me 0

Koha.net - parë: 4 orë

Ylli i Paris Saint-Germainit, Neymar, ka shkëlqyer në fitoren e jashtëzakonshme të skuadrës së tij ndaj Nantesit në xhiron e 21-të të Ligue 1. Sulmuesi brazilian ka realizuar katër gola dhe ka ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Rusia: Deklaratat e Ramës mund të shkaktojnë konflikte të reja në Ballkan

Koha.net - parë: 4 orë

Deklaratat e fundit të kryeministrit shqiptar Edi Rama për Serbinë, në kontekstin e Kosovës dhe Maqedonisë, janë diçka që mund të shkaktojnë konflikte të reja etnike në Ballkan.

7 artikuj të ndërlidhur »

Cikalleshi hero ndaj Beshiktashit

Koha.net - parë: 4 orë

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi ka qenë njeriu i ndeshjes ndaj Beshiktashit në Kupën e Turqisë, duke shënuar të dy golat për skuadrën e tij të Osmanlispor në triumfin 2-1.

8 artikuj të ndërlidhur »

Shkololli emërohet drejtor i Galerisë Kombëtare të Arteve në Shqipëri

Koha.net - parë: 4 orë

Qeveria shqiptare ka emëruar sot Erzen Shkolollin, drejtor të ri të Galerisë Kombëtare të Arteve të Shqipërisë. Ish-drejtori i Galerisë së Arteve në Kosovë në këtë detyrë zëvendëson Artan Shabanin, e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Të gjitha homazhet me rastin e 550 vjetrit të vdekjes së Skënderbeut

Koha.net - parë: 4 orë

Homazhe e aktivitete të ndryshme janë zhvilluar në 550-vjetorin e vdekjes së heroit Gjergj Kastrioti Skënderbeu, raporton KTV. Në gjithë Kosovën, ora e parë e mësimit i është kushtuar figurës së ...

137 artikuj të ndërlidhur »

Makineria që ju shpëton nga palosja e rrobave

Koha.net - parë: 4 orë

Një nga punët më të bezdisshme në shtëpi padyshim është hekurosja e palosja e rrobave. Diçka e bezdisshme, kryesisht për femrat, për shekuj me radhë, por duket se edhe këtij mundimi po i vjen fundi.

Toyota Land Cruiser i ri 2018 del në shitje për 37 mijë euro

Koha.net - parë: 4 orë

Toyota ka prezantuar çmimin e specifikat për SUV-in e saj të ri 2018, Land Cruiser 4x4, transmeton koha.net. Modeli me tre dyer i Land Cruiser 4x4 kushton 37 mijë euro ndërsa modeli me pesë dyer 38.5 ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Grubi: Askush s’mund të ndalë barazinë mes shqiptarëve dhe maqedonasve

Koha.net - parë: 4 orë

Kryetari i grupit parlamentar të BDI-së, Artan Grubi, ka thënë se koalicioni qeverisës nuk do të dorëzohet për Ligjin për gjuhën shqipe, pas refuzimit për dekretim nga ana e presidentit maqedonas ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Xhaferi: Ligji për Gjuhët do të kthehet në Kuvend, sugjerimet e Ivanovit do të shqyrtohen

Koha.net - parë: 5 orë

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit George Ivanov për të mos miratuar ligjin për Gjuhën Shqipe. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ Xhaferri pohoi se ligji ...

94 artikuj të ndërlidhur »

Surroi e krahason Beogradin e vitit 1998 me Prishtinën e vitit 2018

Koha.net - parë: 5 orë

Shkrimtari e publicisti Veton Surroi, sot në një postim në Facebook ka bërë krahasimet e fjalëve që kishte thënë ambasadori amerikan bashkë me Grupin e Kontaktit në kryeqytetin Serbisë në vitin 1998 ...

Sali Musliu fitues i çmimit “Peneli i Flakës së Janarit 2018”

Koha.net - parë: 5 orë

Sali Musliu, piktor gjilanas që jeton e vepron në Gjermani, është fitues i çmimit blerës të “Peneli i Flakës së Janarit 2018”, ngjarje kulturore në të cilën është hapur edhe ekspozita e cila do të ...

2 artikuj të ndërlidhur »