TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Gaxherri e Sfeçla përplasen për Prishtinën e komunat tjera

Koha.net - parë: 36 min

Deputeti Xhalal Sfeçla është i bindur se Vetëvendosje do të konfirmojë se është subjekti i parë politik në Kosovë. Këtë bindje e ka shprehur në “Interaktiv” të KTV-së, ku ka qenë në përballje me ...

Haradinaj në Suharekë: Muharremaj do ta bartë frymën tonë të qeverisjes këtu

Koha.net - parë: 55 min

Ditën e dytë të fushatës, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar në Suharekë. Haradinaj duke kërkuar votën për Bali Muharremajn, tha se ky i fundit “do të sjellë frymën e qeverisjes Haradinaj ...

52 artikuj të ndërlidhur »

Vetëvendosje i prezanton 56 kandidatët për kryeqytet

Koha.net - parë: 1 orë

Në zgjedhjet e 22 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje, votën përveç Shpend Ahmetit kandidatit për kryetar të Prishtinës, e ka kërkuar edhe për 56 kandidatët për asamble komunale.

37 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: T’i japim fund qeverisjes kriminale të PDK-së

Koha.net - parë: 1 orë

Në hapjen e fushatës zgjedhore në Prizren, kandidati i Nismës për kryetar të kësaj komune, Zafir Berisha, është shprehur i bindur në fitoren e tij për t’i dhënë fund qeverisjes së PDK-së në Prizren.

3 artikuj të ndërlidhur »

Haziri e nis fushatën duke sulmuar kundërkandidatët

Koha.net - parë: 1 orë

Me ovacione është pritur kandidati i LDK-së për të parin e Gjilanit, Lutfi Haziri. Fakti se salla e teatrit të këtij qyteti, ishte e mbushur më shumë sesa numri i ulëseve në të, sipas Hazirit, është ...

12 artikuj të ndërlidhur »

PDK-ja, ditën e dytë të fushatës e koncentruar në Prishtinë e Prizren

Koha.net - parë: 2 orë

Në ditën e dytë të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj, është shprehur i bindur se do të jetë kryetari i ardhshëm i ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Shkon në 286 numri i të vdekurve nga tërmeti në Meksikë

Koha.net - parë: 2 orë

Në Meksikë, ekipet e shpëtimit rifilluan sot në mëngjes operacionet e kërkimit në qytetin e goditur nga tërmeti, “Mexico City”, me shpresat për të gjetur të mbijetuar nën rrënojat e ndërtesave të ...

87 artikuj të ndërlidhur »

Si kanë lindur bestytnitë dhe pse i besojmë akoma

Koha.net - parë: 2 orë

Macet e zeza dhe fat i keq? Ishte “faji” i një Pape: si erdhën besëtytnitë? Edhe pse të paarsyeshme dhe arbitrare, besimet popullore gjithmonë kanë qenë një goditje e madhe ndaj njerëzve.

Vuçiq e Guterres flasin për dialogun Serbi – Kosovë

Koha.net - parë: 3 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, bisedoi sot në New York me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, për dialogun e Serbisë me Kosovën, situatën në rajon dhe rrugën ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Uragani Maria drejt ishujve Turks dhe Kaikos

Koha.net - parë: 3 orë

Mëngjesin e sotëm epiqendra e uraganit Maria po i afrohej ishujve Turks dhe Kaikos me erëra maksimale të qëndrueshme me një shpejtësi 205 kilometra në orë.

50 artikuj të ndërlidhur »

Isufi tregon se përtoi të hynte në Komisionin shtetëror për demarkacion

Koha.net - parë: 3 orë

Qeveria e Kosovës sot emëroi Komisionin e ri për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror. Florim Isufi, anëtar i Komisionit të ri për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, tha se ky ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Me plan A apo B ushtria bëhet deri në fund të vitit, premton Thaçi

Koha.net - parë: 3 orë

“Përmes planit A apo B, Kosova do ta ketë ushtrinë deri në fund të vitit”. Kështu ka shprehur bindjen kreu i shtetit, Hashim Thaçi, në një intervistë për 21.

8 artikuj të ndërlidhur »

Pacolli kërkon anëtarësimin në Kartën e Adriatikut

Koha.net - parë: 3 orë

Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, mori pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Kartës së Adriatikut.

56 artikuj të ndërlidhur »

16 vjeçja që u abuzua seksualisht para 4 vjetësh ndjehet e pasigurt për jetën

Koha.net - parë: 3 orë

Emisioni “Fiks Fare” ka denoncuar mbrëmjen e së premtes disa institucione të drejtësisë, arsimore dhe lokale, të cilat kanë lënë në mëshirë të fatit një vajzë të abuzuar seksualisht në moshën ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Përdorimi i tepruar i Euros në Ballkan ka edhe disavantazhe serioze

Koha.net - parë: 4 orë

Banka Qendrore Europiane paralajmëron Ballkanin nga përdorimi i shtuar i Euros. BQE-ja e përshkruan një fenomen të tillë si sfidë serioze ndaj politikave rajonale, sepse mund të prekë linjën monetare ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Hoxha: Gjakovës do t’ia kthejmë dinjitetin

Koha.net - parë: 4 orë

Nisma për Kosovën ka mbajtur tubim elektoral në Gjakovë, ku kandidati i kësaj partie për kryetar të Gjakovës, Fazli Hoxha tha se sot po e fillojnë një betejë të përbashkët që Gjakovës t'ia kthejnë ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Gigi Hadid vishet si buqetë me lule

Koha.net - parë: 4 orë

Jeremy Scott sot ka bërë paraqitjen e veshjeve vjeshtë 2018 në Milano. Me këtë rast, ai ka dizajnuar edhe një fustan që ka veshur modelja Gigi Hadid, e që duket si një buqetë lulesh gjigante, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

BE duartroket fjalimit të kryeministres May

Koha.net - parë: 4 orë

Bashkimi Evropian mirëpriti “frymën konstruktive” të fjalimit të kryeministres britanike, Theresa May, e cila tha se Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë “të respektojë angazhimet e saj” në buxhetin ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Kosova anëtarësohet në organizatën ndërkombëtare “Cigra”

Koha.net - parë: 4 orë

Kosova është votuar në organizatën ndërkombëtare “Cigra”, si anëtare e 59 me të drejta të plota. Ky anëtarësim do t’i ndihmojë Kosovës në shkëmbimin e përvojave por edhe në mundësinë e sjelljes së ...

Këpucët e viteve të ’90-ta rikthehen në Milano

Koha.net - parë: 4 orë

Alberta Ferretti, stiliste dhe rrobaqepëse italiane, ka sjell edhe njëherë në modë këpucët e gomës të cilat në vitet e ’90-ta ishin në trend. Vitin e kaluar stilistja i shfaqi në treg ato, me modelet ...