TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Seks me marinarët grekë për çamçakëzë dhe damkosja në vendet intime e 2 vajzave durrsake në 1969-ën

Java News - 17.01.2018

Një histori e denjë për filma ka ndodhur në Portin e Durrësit në 1969, ku dy vajza të cilat punonin në sektorin e spontimit u damkosën në vendet intime nga marinarët e një anije greke.

9 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në FSHF, Fino i prerë: Shoqatat fantazëm të mos guxojnë të afrohen në Durrës!

Java News - 17.01.2018

Bashkim Fino ka folur sërish për skandalin e 12 Ahoqatave fantazmë të cilët nuk janë të rregjistruara në Gjykatë. Ne “Report TV”, Fino u shpreh se këto Shoqata të mos afrohen më datë 7 shkurt të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

‘Ushtari’ i Shullazit: Beqja më premtoi të më bënte ortak

Java News - 17.01.2018

Krahu i djathtë i Emiljano Shullazit dëshmoi ditën e djeshme në gjyq, në lidhje me shantazhin ndaj biznesmenit Ylvi Beqja, për pronësinë e ish-hotel “Vollgës”.

3 artikuj të ndërlidhur »

STUDIMI/ 4 arsye pse është e vështirë të humbisni peshë në dimër

Java News - 17.01.2018

E keni menduar ndonjëherë që rënia nga pesha nuk varet domosdoshmërisht nga regjimi ushqimor i balancuar dhe aktiviteti fizik, por edhe nga stina? Për shembull në verë dielli shkëlqen, ditët janë më ...

Shtimi i rasteve me anemi, ushqimet që e parandalojnë

Java News - 17.01.2018

Anemia është sëmundja që lidhet me uljen e numrit të rruazave të kuqe të gjakut dhe pakësimin e përqindjes së hemoglobinës. Së fundmi është kthyer në një nga problemet shëndetësore kryesore të ...

FOTOT/ PD pasi dështoi me logon “Republika e Re’, i rikthehet sigles së vjetër

Java News - 17.01.2018

PD “fshin” Republikën e Re, rikthen logon e Partia Demokratike është rikthyer në identitet. Faqja zyrtare e Partisë Demokratike të Shqipërisë, ka ndryshuar sërish.

4 artikuj të ndërlidhur »

Manastirliu: Sistemi i patronazhimit nga mjekët, histori suksesi!

Java News - 17.01.2018

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka folur për problematikat e shëndetësisë në vendin tonë dhe nismat që ka ndërmarrë qeveria për përmirësimin e saj.

10 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Ivanoviçit/ Jeronim Baze: Akt në dëm të stabilitetit

Java News - 17.01.2018

Ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm Jeronim Bazo ka deklaruar se vrasja e Oliver Ivanoviҫ, do të sjell pasoja në dëm të stabilitetit të Kosovës. “Vetë akti që ndodhi dje ndaj politikanit të këtij ...

424 artikuj të ndërlidhur »

AMENDAMENTI ‘ANTI MARKU’/ Kryemadhi: Nesër nis letër ambasadorëve, Rama as që e lexoi!

Java News - 17.01.2018

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, tha se do ti drejtohet nesër me një letër informuese Ambasadorëve në vendin tonë dhe institucioneve të tjera ndërkombëtare lidhur me propozimin e opozitës për ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Bashkim Fino: Ja kur do të heq dorë nga mandati si deputet

Java News - 17.01.2018

Bashkim Fino, kandidat për President të Federatës Shqiptare të Futbollit është i ftuar në emisionin Repolitix të drejtuar nga Denis Minga në REPORT TV.

23 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Ish- pornostarja: Kam qenë e lidhur me Trump, më pagoi 130 mijë USD që të mos flisja

Java News - 17.01.2018

Një ish- pornostare ka deklaruar se është paguar 130 mijë dollarë në vitin 2016 për të mbajtur gojën mbyllur për lidhjen e saj me Donald Trump. Stephanie Clifford pretendon se ka pasur një ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania dhe Austria mbyllin portat për azilkërkuesit, ja vendimi i Merkel e Kurz

Java News - 17.01.2018

Kancelari i ri austriak, Sebastian Kurz, 31 vjeç, zhvilloi sot një takim me homologen e tij gjermane, Angela Merkel, në Berlin, për çështjen e azilkërkuesve.

8 artikuj të ndërlidhur »

Arsyet perëndimore dhe shqiptare, përse duhet Gjykata Speciale!

Java News - 17.01.2018

Nga Mero Baze/ Baton Haxhiu mbron idenë e shfuqizimit të Gjykatës Speciale, mbështetur tek fakti që komandantët shqiptarë të luftës, thuajse të gjithë, janë marrë nën hetim, ndërkohë që e konsideron ...

95 artikuj të ndërlidhur »

Ish agjenti i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës: Pas vrasjes së Ivanoviç qëndron Beogradi zyrtar

Java News - 17.01.2018

Bojan Bozhoviq, ish-gazetar dhe për dikur agjent i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, ka thënë se njerëzit e thjeshtë besojnë që prapa vrasjes së liderit të SDP, Oliver Ivanoviq, qëndron Beogradi ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Superoperacioni, prangosen 11 shqiptarë në SHBA, vlerësohen si “mafiozë të rrezikshëm”

Java News - 17.01.2018

Një operacion i gjerë që ka përfshirë tri shtete ka bërë të mundur arrestimin e të paktën 11 personave më shtetësi shqiptare të dyshuar për përfshirjen në rrjetin e trafikimit të lëndëve narkotike.

14 artikuj të ndërlidhur »

Lërini prokurorët amerikanë të merren me drejtësinë!

Java News - 17.01.2018

Nga Anri Bala Ai ka ardhur nga Amerika, në një kohë kur pranë oxhakut në të ftohtin e këtij dimri, mund të shkruante kujtime dhe ndodhi reale nga jeta e tij.

Maqedoni/ Xhaferi: Do ta rivotojmë ligjin për gjuhën shqipe, i kemi votat!

Java News - 17.01.2018

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në një prononcim për Report Tv ka reaguar pas vendimit të Presidentit për të mos dekretuar ligjin për gjuhën shqipe.

92 artikuj të ndërlidhur »

ARRESTIMI I DEPUTETEVE/ PS propozon ndryshime të Rregullores së Kuvendit

Java News - 17.01.2018

Grupi parlamentar socialist i ka paraqitur kryetarit socialist të Parlamentit, Gramoz Ruçi, disa propozime për ndryshimin e rregullores. Ajo që bie në sy janë ndryshimet në rastin e një kërkesë të ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Moti i keq, apeli i Policisë: Aksi rrugor ku dhet të bëni kujdes!

Java News - 17.01.2018

Si pasojë e motit të keq me rreshje shiu, në aksin rrugor Xibrakë-Pishkash, në segmente të ndryshme ka pasur rënie gurësh dhe inertesh.Shërbimet e Policisë Rrugore të Elbasanit dhe Librazhdit janë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Greqi/ Vritet Vasilis Stefanakos, kapo i mafies greke dhe miku i Alket Rizait

Java News - 17.01.2018

Vasilis Stefanakos një nga krerët kryesorë të botës së krimit në Greqi është ekzekutuar me 15 plumba kallashnikovi në Athinës. Stefanakos njihet si një nga miqtë e shqiptarit të famshëm në Greqi, ...

14 artikuj të ndërlidhur »