TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Autorizimi i Metës, Dule: Të fitojmë kohën e humbur me Greqinë

Java News - parë: 24 orë

Në ditën Kombëtare të Greqisë, kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për autorizimin e ministrit Ditmir Bushatit për çeljen e negociatave me shtetin helen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

DEBATET/ Edmond Spaho: Projektligji për shfuqizimin e 20 shkurtit u hartua nga deputeti Agron Shehaj!

Java News - 19.03.2018

Mbledhja e sotme e grupit parlamentar të PD ka filluar me një sqarim, që më pas është kthyer në një debat nga kreu i grupit parlamentar, Edmond Spaho.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kandidate për në Kushtetuese, Gashi dorëhiqet përkohësisht nga KED

Java News - 19.03.2018

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të ngelet me 8 anëtarë gjatë momentit që do të shqyrtohen 37 kandidaturat e përcjella nga Presidenti dhe që konkurrojnë për t’u ulur në dy vendet bosh si gjyqtarë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Euro vijon nënçmimin, i afrohet 130 lekëve

Java News - 19.03.2018

Euro ka shënuar sërish një rekord të ulët në tregun vendas, duke u këmbyer në kuotën e 130.86 lekëve. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë euro ka vijuar të nënçmohet në vend, duke ruajtur ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Basha takon Rudy Gulianin: Simboli modern i luftës kundër krimit!

Java News - 19.03.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar sot me Rudy Gulianin, ish Kryebashkiakun e New Yorkut. “Sot në Tiranë, pata nderin dhe kënaqësinë të takoj Rudy Guliani, simboli modern i ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Si sot, më 19 Mars vdiq Kunning

Java News - 19.03.2018

1796 – Republika e Francës solli Dekretin për Lirinë e Shtypit, i cili pas ardhjes së Napoleonit në pushtet dy vjet më vonë, pushoi së qeni e vlefshme dhe shtypi iu nënshtrua censurës së rreptë.

FOTOT/ Robert Ndrenika: Mos e jepni teatrin me PPP, nëse doni të bëni kulla na jepni sheshin “Vëllezërit Frashëri”

Java News - 19.03.2018

Një grup artistësh janë mbledhur bashkë, ndërsa po diskutojnë për problematikat e Teatrit Kombëtar, ku në fokus është ndërtimi i godinës së re. Bujar Asqeriu ka prezantuar para artistëve një projekt ...

17 artikuj të ndërlidhur »

EMRAT/ ALUIZNI: 321 persona që duhet të plotësojnë dokumentet për të marrë lejet e legalizimeve

Java News - 19.03.2018

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 2 (Drejtoria e shtesave) informon qytetarët që kanë emrin në listë të paraqiten në institucion për të plotësuar dokumentacionin e nevojshëm për t’u pajisur me leje ...

Marreveshja e detit me Greqinë, Presidenti Meta i jep Bushatit autorizimin

Java News - 19.03.2018

Presidenti Ilir Meta ka lëshuar sot autorizimin për Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, për Plotfuqinë për Grupin Negociator të Republikës së Shqipërisë për negocimin e ...

52 artikuj të ndërlidhur »

Lezha, “beslidhja” e krimit mbi baza familjare, fijet e të cilit të çojnë drejt politikës

Java News - 19.03.2018

Lezha është një nga qarqet më problematikë sa i takon kriminalitetit por edhe zyrtarëve që kanë patur probleme me ligjin. Lidhjet mes krimit dhe politikës, janë bërë shkaktarë edhe për incidentet më ...

2 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Presidenti Assadi nget vet veturën drejt Ghoutas së çliruar nga rebelët

Java News - 19.03.2018

Presidenti sirian Bashar al-Assad e ka celebruar me një propagandë të fortë suksesin e tij të pjesshëm ndaj një periferie të Damaskut të kontrolluar nga rebelët, duke ngarë vetë një veturë Honda ...

3 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Batërdi në Jalë, më keq se te “Rana e Hedhun”, shkatërrohet faqja e malit nga ndërtimi për zgjerimin e plazhit

Java News - 19.03.2018

Plazhi i bukur i jalës prej rreth një muaji është kthyer në kantier ndërtimi. Në vijën e rërës së këtij plazhi ka filluar zgjerimi i një kompleksi turistik i cili më herët ka shërbyer si pub ditor, ...

Debati Ilda Bejleri-Mustafa Nano/ Ardian Vehbiu: Provokacija!

Java News - 19.03.2018

Në debatin e krijuar së fundmi pas deklaratave të analistit Mustafa Nano për zhveshjen e prezantueseve shqiptare në ekran, është përfshirë edhe publicisti Ardian Vehbiu.

36 artikuj të ndërlidhur »

Rama i prerë: Del nga skema e ndihmës ekonomike kush refuzon punën

Java News - 19.03.2018

Kryeministri Edi Rama gjatë një vizitë në një fabrikë këpucësh, që eksportonte në Gjermani, Spanjë dhe Britaninë e Madhe, u dha një përgjigje ndaj të gjitha akuzave të opozitës për reduktimin e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ndodh në Angli/Kishte patentë me fytyrën e personazhit vizatimor Simpson

Java News - 19.03.2018

Gjatë një kontrolli rrugor, një burrë u ka treguar policëve një dokument të falsifikuar me fytyrën e verdhë të personazhit të famshëm vizatimor Homer Simpson.

6 artikuj të ndërlidhur »

Pronat në bregdet/ Çfarë ka pas vendimit të qeverisë për pezullimin e të gjitha akteve të pronësisë?

Java News - 19.03.2018

Me pretendimin se i nevojitet të krijojë “një fond toke në mbështetje të investimeve strategjike”, qeveria shqiptare urdhëroi pezullimin e regjistrimit të të gjitha tokave të shpërndara nëpothuajse ...

EMRAT/ Fier, përplasen dy mjete, plagosen 3 gra, njëra në gjendje të rëndë

Java News - 19.03.2018

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Levan-Fier ku dy automjete janë përplasur me njëri – tjetrin. Nga ky aksident kanë mbetur tre persona të plagosur, të treja janë femra ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Analistët presin që Vuçiç ta përkrahë përmendoren e Millosheviçit në Beograd

Java News - 19.03.2018

Kryetari i nderit i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe njëri nga iniciuesit e idesë që Sllobodan Millosheviqit t’i ngrihet përmendore në Beograd, Milutin Mërkonjiq, është i bindur se për këtë ...

FOTO/ Klandestinë drejt SHBA e Kanadasë, koka e trafikut biznesmeni krutan i nikelit

Java News - 19.03.2018

Një nga personat që kishte rol drejtues e organizativ në trafikimin e klandestinëve drejt SHBA-ve dhe Kanadasë është edhe biznesmeni 47-vjeçar nga Kruja, Ardian Corri.

Makinat e braktisura dhe ato me tabela “shiten” 15 ditë afat për t’i hequr nga hapësirat publike, ndryshe…

Java News - 19.03.2018

Hapësirat e zëna nga automjetet e braktisura apo prej atyre që kanë dalë në shitje, shumë shpejt do t’i rikthehen qytetarëve. Policia bashkiake ka nisur disa muaj më parë identifikimin e automjeteve ...