TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Dimri nuk largohet, borë e shi pritet edhe sot

Java News - parë: 12 orë

Gjatë ditës së sotme deri në orët e mbrëmjes, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat Jugore ndërsa shira të dobët do të ketë në Veri dhe Qendër.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pas Greqisë e Italisë, marrëveshje edhe me Kandanë për pensionet

Java News - parë: 13 orë

Përveç Greqisë dhe Italisë së shpejti do të ketë një marrëveshje edhe me Kanadanë për çështjen e pensioneve. Këtë gjë e bëri të ditur drejtori i ISSH Astrit Hado në një lidhje direkte për Ora News.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kuriozitet/ Mbyllet lotoja në Austri, kosovarët protestojnë para zyrtarëve

Java News - parë: 13 orë

MByllet nje bastore ne nje qytet ne Austri, por kjo ka ngjallur shume protesta. SHkaktare te kesaj proteste jane nje grup shqiptaresh qe banojne ne qytet.

7 artikuj të ndërlidhur »

Unitedi e “blindon” me një kontratë të re Youngun

Java News - parë: 13 orë

Mbrojtësit anglez, Ashley Young, pas paraqitjeve fantastike me Manchester Unitedin, pritet t’i ofrohet kontratë e re. Trajneri portugez, Jose Mourinho, ka bërë të ditur se dëshiron ta mbajë Youngun ...

2 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë në Dibër, 32-vjeçari vritet me armë në oborrin e banesës

Java News - parë: 13 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër në orët e para të mëngjesit ku një person është vrarë me armë zjarri. 32-vjeçari me inicialet E.K. është gjetur i vdekur në oborrin e banesës së tij në fshatin ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Kryemadhi: Donin të eliminonin Ilir Metën, nuk ishte aksident…

Java News - parë: 22 orë

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka rikujtuar aksidentin e shumë viteve më parë të Ilir Metës, në kohën e përplasjeve me Fatos Nanon. Aso kohe makina ku ndodhej Meta u godit me një furgon dhe doli ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Lirimi i Frrokajt e zyrtarëve të tjerë, gazetari: Gjyqtari u kërcënua!

Java News - parë: 22 orë

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë më shumë detaje për arrestimin dhe dhënien e masës së sigurisë arrest shtëpie për 23 të arrestuarit për tjetërsimin e pronave në Lezhë.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk do ta shkatërroni Amerikën”, beteja e paprecedentë mes ish-agjentëve dhe Trump në rrjetet sociale

Java News - parë: 22 orë

Kur zyrtarët e strukturave ligjzbatuese apo atyre inteligjente përfundojnë karrierën, zakonisht bëjnë një jetë të qetë larg vëmendjes mediatike. Sigurisht që as nuk është menduar ndonjëherë që ata të ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Tjetërsimi i pronave/ Denoncuesi që zbuloi skandalin: I çuam informacion Ramës por…

Java News - parë: 22 orë

Në Tonight llva Tare ku po diskutohej cështja e tjetërsimit të pronave në Bashkinë e Lezhës, ndërhyri përmes një reagimi me shkrim denoncuesi kryesor i kësaj skeme, të cilit i është vjedhur prona, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

“Rama donte Llallën Ministër Drejtësie, ambasadorët e ndaluan”

Java News - parë: 22 orë

Kryeministri Edi Rama dhe Prokurori i Pergjithshem Adriatik Llalla, duke dale nga prezantimi i strategjise kombetare anti kanabis. Rama ka deklaruar se kjo strategji, do ti jape fund pergjithmone ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Dikur armik i LSI, sot Kryemadhi mbron fort Frrokajn e PD

Java News - parë: 22 orë

Kryetarja e LSI Monika kryemadhi ka dalë në mbrojtje të kryebashkiakut të djathtë të PD në lezhë Fran Frrokaj. Duket ironike kjo avokati nëse kujtojmë se pikërisht për bashkinë e Lezhës, 3 vite më ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Denoncimi i fortë: Si u tentua grabitja e 3 ishujve të Ksamilit

Java News - parë: 22 orë

Deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni, i ftuar sot në Report TV në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, reagoi lidhur me shqetësimet e opozitës se Prokuroria mund të jetë duke ndërmarrë një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Trafikuan 1 mijë klandestinë, mbeten në burg 39 të arrestuarit

Java News - parë: 23 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda dha arrest me burg për 39 të arrestuarit për trafik të klandestinëve nga Shqipëria në SHBA, Kanada dhe Angli kundrejt shumave të konsiderueshme të parave.

5 artikuj të ndërlidhur »

Skandali, ish-ministri i kërkon seks studentes në këmbim të notës

Java News - parë: 23 orë

Prokuroria e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj ish-ministrit të Arsimit, Rexhep Osmani. Ai akuzohet se ka ngacmuar seksualisht studenten e tij. Gjithçka ka ndodhur në zyrën e Osmanit dhe në më pas ...

“Habilaj”/ “Garanci nga drejtori, duan 30 %…”, përgjimet që fundosën policët

Java News - parë: 23 orë

Kërkesa e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës për moszgjatje të hetimeve u rrëzua nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Por, ndërsa ish-zyrtari i policisë është në arrati, së bashku me dy vartësit e tij ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Secili për hall të vet!

Java News - parë: 23 orë

Nga Mero Baze Reagimet politike që po pasojnë arrestimin e dhjetra zyrtarëve në Lezhë mbi tjetërsimin e pronësisë, duket se më së paku kanë të bëjnë me të arrestuarit, dhe më shumë kanë të bëjnë me ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Mbathjani larg nga Luli dhe Mona

Java News - parë: 23 orë

Nga Prof. Dr. Arben Manasterliu/ Luli dhe Mona po bëjnë atë lojën e fëmijëve: fiton ai që nuk lëviz. Të dy janë vënë përballë njëri tjetrit dhe shihen në sy ditë e natë pa lëvizur, madje as edhe ...

Merrnin nga 25 mijë USD për një vizë, Krimet e Rënda lenë në burg 39 të arrestuarit

Java News - parë: 23 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë për 39 të arrestuari si të përfshirë në një rrjeti trafikantësh ndërkombetare që dërgonin shtetas shqiptarë në mënyrë të paligjshme në Shtetet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Meshkuj lërini “llogjet”, ja cilat janë veprimet që t’i bëni femrat për vete

Java News - parë: 23 orë

Kryesisht meshkujt kanë frikë kur u pëlqen ndonjë vajzë, dhe nuk mungojnë rastet kur takimi shndërrohet në katastrofë totale. Është mirë të dini se si merrni qëndrim dhe në cilën mënyrë ta joshni ...

5 artikuj të ndërlidhur »

GREQI/ Shqiptari i dënuar me 108 vite burg, ‘i gjen anën’ dhe fiton lirinë

Java News - parë: 24 orë

Shtypi grek ka trajtuar lirimin e parakohshëm nga burgu të një shqiptari, që sipas tyre ka ndodhur për faj të ligjit aktual të quajtur “Paraskevopoulos”.

7 artikuj të ndërlidhur »