TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Basha: Rama ligj të posaçëm për mbrojtjen e ‘peshqve të mëdhenj’

Java News - parë: 19 orë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar ashpër kryeministrin Rama lidhur me nismën për ndryshimin e rregullores së Kuvendit sa i takon neneve për autorizimin për procedimin e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Drejtësia, kryeprokurorja Marku takime të përjavshme më përfaqësues të OPDAT

Java News - parë: 19 orë

Kryeprokurorja e re e përkohshme, Arta Marku ka pritur në një takim përfaqësues të OPDAT. Mësohet se takimi që u mbaj në Prokurori, zgjati për rreth 60 minuta, ndërsa kryefjala ishte reforma në ...

15 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Skulptura e Skënderbeut dhe 3 figura të mëdha që pritet të ndërtohen në Labinot

Java News - parë: 19 orë

Një skulpturë e Skënderbeut me përmasa që kurrë nuk e kemi parë më parë, rreth 8 metra e lartë, po realizohet në Labinot të Elbasanit, një ide që sipas gjasave është vetëm fillimi i një projekti më ...

4 artikuj të ndërlidhur »

SKEDA/ I vuri tritol makinës së biznesmenit tek Liqeni i Thatë, arrestohet 31-vjeçari

Java News - parë: 19 orë

Policia e Tiranes ka vene ne pranga autorin e dyshuar të shkaterrimit me tritol të një automjeti tek ‘Liqeni i Thatë’, ngjarje e ndodhur më 30 nëntor 2017.

8 artikuj të ndërlidhur »

Miratohet një tjetër festë zyrtare, administratës i shtohet një ditë pushimi

Java News - parë: 19 orë

Punonjësit e administratës publike duke filluar nga ky vit do të kenë një tjetër ditë pushimi. Komisioni parlamentar për çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut ka miratuar ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Mazhoranca dhe opozita miratojnë me konsensus komisionin për KLGJ e KLP

Java News - parë: 19 orë

Mazhoranca dhe opozita kanë bashkuar votat për ngritjen e komisionit ad hoc, nga ku do të dalin anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

32 artikuj të ndërlidhur »

U dhunua barbarisht, shefi i regjimit të burgut 313: Isha me telefon, nuk i dallova dot

Java News - parë: 19 orë

Zbardhet dëshmia e shefit të regjimit të burgut 313, Bledar Pura, i cili u dhuna ditën e djeshme në zonën e Freskut. Në dëshminë që u ka dhënë policëve Pura tha së është godit nga 3 persona.

18 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet shpërndarësi i kokainës në Kurbin, i riu kishte dhe kazino pa leje

Java News - parë: 19 orë

Sekuestrohen lëndë narkotike e dyshuar “Kokainë”, e ndarë në doza. Në vijim të punës për kontrollin e territorit, parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Rënditja e re e FIFA, Shqipëria fiton 2 pozicione për janarin

Java News - parë: 19 orë

Shqipëria fiton dy vende në renditjen e FIFA-s për muajin janar të publikuar gjatë ditës së sotme . Kombëtarja pozicionohet e 60-ta në FIFA për muajin janar duke fituar dy vende krahasuar me muajin e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj i dorëzon “Çelësin e Qytetit” komunitetit arbëresh

Java News - parë: 19 orë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti dje në një takim të veçantë një përfaqësi të komunitetit arbëresh, që morën pjesë në aktivitetet e zhvilluara në Tiranë me rastin e 550-vjetorit të ...

133 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet shqiptari i dënuar me 16 vjet burg për vrasje

Java News - parë: 19 orë

Pas më shumë se dy vitesh, një 30-vjeçar shqiptar i kërkuar për vrasje është arrestuar në Holandë. Ai është Bojken Zeqo, i akuzuar për një ngjarje të rëndë të ndodhur më 12 Janar 2015 në Itali.

7 artikuj të ndërlidhur »

Misteret e vdekjes së prostitutës shqiptare

Java News - parë: 19 orë

Historia e Silvana Beqirajt, e cila u gjet e vrarë 4 vjet më parë në Francë, është rikthyer në vëmendjen e shtypit britanik. Kështu “The Guardian”, i ka kushtuar një artikull të plotë vrasje së ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Mediat dhe Fejsbuku, fundi i një “dashurie” që duhej të kish mbaruar kohë më parë

Java News - parë: 20 orë

Fejsbuku ka inkurajuar mjetet e informimit që të jenë të varura nga platforma. Kur u propozoi që të përdorin Instant Articles, ato e bënë. Kur i inkurajoi të prodhojnë video, e bënë, duke përdorur ...

Basha dhe “Lulet e ftohta të janarit”!

Java News - parë: 20 orë

Nga Alfred Peza Me gjithë sforcimin si kurrë më parë që nga koha që është zgjedhur kryetar i PD, Lulzim Basha duket se nuk po ia del të krijojë frymë në lidhje me aksionin e tij të parë e më të madh ...

Vrau bashkëshorten greke, Klodi Lesi ka një kërkesë nga qelia e burgut

Java News - parë: 20 orë

Nga qelia ku ai po vuan dënimin, shqiptari Klodi Lesi ka kërkuar që të komunikojë me fëmijët e tij. 37-vjeçari vrau bashkëshorten e tij greke Lela Mavromati dy vite më parë dhe tashmë kërkon të flasë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Reforma e ujit nis më 1 shkurt, zv.ministri i Energjisë mbledh 12 Prefektët

Java News - parë: 20 orë

Në kuadër të hapave që po ndërmerren për rikthimin e ligjshmërisë në sektorin e ujit të pijshëm, zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati, zhvilloi një takim me Prefektët e 12 ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lushnje, 27-vjeçari kapet me “trullosëse elektrike” dhe pranga

Java News - parë: 20 orë

Një 27-vjeçar nga Lushnja është arrestuar nga policia e Lushnjës pasi u kap me armë të ftohta me vete. Policia vuri në pranga Fatjon Myrtaj, 27 vjeç, banues në Kreshpan, Fier.

5 artikuj të ndërlidhur »

‘Nuk duam lëmoshë, duam punë’, naftëtarët bllokojnë qendrën e Fierit

Java News - parë: 20 orë

Naftëtarët e Ballshit dhe të Fieri janë mbledhur sërish sot përpara prefekturës duke bllokuar qendrën e qytetit. Ata kundërshtojnë vendimin e publikuar nga ministri Arben Ahmetaj një ditë më parë për ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Rrëshqitja e dherave, bllokohen disa automjete në Shkodër

Java News - parë: 20 orë

Dhjetëra automjete janë bllokuar në rrugën e Prekalit në Shkodër për shkak se ka pasur rrëshqitje të dherave dhe rrugëve si pasojë e reshjeve të dëborës.

12 artikuj të ndërlidhur »

Çmimet e hoteleve ‘Trump’ bien deri në 66%

Java News - parë: 20 orë

Dhomat në hotelet e njohura Trump kanë pësuar rënie. Sipas njoftimeve të fundit, dhomat në këto hotele ‘Trump’ kanë një rënie të çmimit në 66 përqind që kur Presidenti Donald Trump mori detyrën.

48 artikuj të ndërlidhur »