TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Grabitja e filialit të Postës Shqiptare, policia e kryeqytetit jep detaje

Java News - parë: 18 orë

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur ditën e hënë pranë Hipotekës. Sipas policisë mësohet se pre e grabitjes ka qenë filialin e Postës Shqiptare. Nga informacionet parapake nuk dihet enda shuma e ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Kuronte kancerin me sodë buke, 5 vite burg mjekut italian që trajtoi të riun në Tiranë

Java News - parë: 18 orë

Tullio Simoncini, mjeku që u arrestua disa kohë më parë për shkak se kishte kuruar me sodë bukë të sëmurë me kancer, është dënuar sot me 5 vjet e gjashtë muaj për vrasje me dashje dhe ushtrim abuziv ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Grabitet me armë zjarri filiali i Postës tek Hipoteka e Tiranës

Java News - parë: 18 orë

Një degë e Postës Shqiptare, brenda ambienteve të Hipotekës së Tiranës, ka rënë pre e grabitjes këtë mesditë nga autorë të armatosur dhe me maska, të cilët kanë marrë një shumë të konsiderueshme ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Ministria e Shëndetësisë: Vaksina falas për gripin, disa këshilla sesi të mbroheni

Java News - parë: 18 orë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpreh dhimbjen për fatkeqësinë e ndodhur në spitalin e Durrësit, ku një 7 vjeçare humbi jetën pasi u paraqit në gjendje të rëndë në spital.

15 artikuj të ndërlidhur »

Sekuestrohen 138 kg kanabis në Tepelenë, ishte fshehur në bidona plastikë

Java News - parë: 18 orë

Policia e Tepelenës ka sekuestruar një sasi prej 138 kilogramë kanabis sativa, ndërsa në pranga është vënë një 62-vjeçar. Sipas policisë lënda narkotike u gjet pas kontrollit që u bë në banesën e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Majko takon shqiptarët e Ukrainës: Do ketë gjithmonë një sy e një vesh për diasporën

Java News - parë: 18 orë

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko zhvilloi një vizitë në fshatin Karakurt, në rajonin e Odesës ku jetojnë më shumë se gjysma e shqiptarëve të Ukrainës.

7 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Automjeti ‘parkon’ në katin e dytë

Java News - parë: 18 orë

Një automjet ka bërë atë që nuk mund ta imagjinonte dot askush. Një “parkim” të pamundur, nëse do të thuhej me nota komike. Automjeti u përplas dhe përfundoi në katin e dytë të një godine, duke u ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Grabitet me armë zjarri banka brenda godinës së Hipotekës në Tiranë

Java News - parë: 18 orë

Grabitet një bankë e nivelit të dytë pranë ish stacionit të Trenit në Tiranë. Informacionet e para tregojnë se persona me kapuç në kokë dhe të armatosur kanë hyrë në bankë dhe pasi kanë kryer ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhja e kryeprokurorit, PD-LSI kërkojnë ndryshimin e Kushtetutës

Java News - parë: 18 orë

Deputetë të PD dhe LSI kanë mbledhur firmat për të ndryshuar Kushtetutën dhe ligjin, në bazë të të cilit zgjidhet Prokurori i Përgjithshëm. Qëllimi sipas opoziitës është për t’i dhënë fund ...

37 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Shembet tavani i bursës në Xhakarta, dhjetëra të plagosur

Java News - parë: 18 orë

Një incident i tmerrshëm ka ndodhur në Xhakarta, pasi është rrëzuar tavani i ndërtesës së bursës në Xhakarta Së paku 75 vetë janë plagosur. Sikurse duket dhe nga pamjet njerëzit shihen duke vrapuar ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Rritja ekonomike në 2017 llogaritet 3.9%, qeveria me projekt të ri për punësimin

Java News - parë: 19 orë

Përtej pritshmërive të qeverisë dhe institucioneve ndërkombëtare ka performuar ekonomia shqiptare gjatë vitit që lamë pas. Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj në një konferencë për ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Shenjat që tregojnë se keni tension të lartë gjaku

Java News - parë: 19 orë

Tensioni lartë i gjakut në rastet më të shpeshta është nxitës për ndalimin e zemrës apo sulmin në zemër, e pacientët kryesisht i injorojnë simptomat që e tregojnë këtë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Zidane nuk largohet, Reali i ofron kontratë të re

Java News - parë: 19 orë

Zinedine Zidane do të vazhdojë të jetë në stolin e Real Madridit edhe për dy sezone të tjera, raporton AS. Pavarësisht sezonit zhgënjyes dhe diferencës së madhe prej 19 pikëve me Barcelonën, Reali ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Bëni më shumë se një punë? Ja sa sigurime shoqërore duhet të paguani

Java News - parë: 19 orë

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në një udhëzues të posaçëm sqaron masën e kontributit për sigurime shoqërore që të dy punësuarit ose ne me shume se dy pune duhet të paguajnë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Punimet në rrjet, OSHEE: Ndërprerje energjie në disa zona në jug të vendit

Java News - parë: 19 orë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka raportuar ndërprerjen e energjisë në disa zona të vendit. Pa drita do të jenë gjatë ditës së sotme një pjesë e jugut, siç janë zonat Radhimë, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

PD mbledh grupin parlamentar, diskuton për qëndrimin që do mbajë në Kuvend

Java News - parë: 19 orë

Partia Demokratike ka mbledhur këtë mesditë grupin parlamentar, vetëm pak orë para seancës së parë plenare për këtë vit, e cila nis sot në orën 17:00 sesionin e ri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Koçijançiç: Asnjë kompromis për kriteret, 2018-a mundësi unike për Ballkanin

Java News - parë: 19 orë

Interesit të televizionit “SCAN” për strategjinë që do të ndjekë Bashkimi Europian për integrimin e Ballkanit Perëndimor, zëdhënësja e Komisionit Europian për punët e jashtme, fqinjësinë e mirë, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Shqipëria e vitit 1961, koleksioni i rrallë i gazetarit gjerman

Java News - parë: 19 orë

Atmosfera e vështirë cila kishte pushtuar Shqipërinë e vitit 1961 kur ajo po ndahej nga Bashkimi Sovjetik, vjen përmes një koleksioni të rrallë fotografik të realizuar nga gazetari ...

Ambasadori britanik takim me kryeprokuroren Arta Marku

Java News - parë: 19 orë

Ambasadori i Britanisë në Shqipëri Duncan Norman, ka shkuar sot në zyrën e prokurorit të Përgjithshëm, Arta Marku. Norman ka disa minuta që ka mbërritur dhe nuk dihet ende tema e bisedës mes tyre.

37 artikuj të ndërlidhur »

Prangoset shqiptari dhe partnerja greke, u kapën me 1.2 kg kokainë

Java News - parë: 19 orë

Polica greke ka vënë në pranga ditën e sotme një shqiptar dhe një greke, pasi janë kapur me drogë. Lajmi është bërë i ditur nga mediat e vendit fqinj, të cilët thonë se pas informacioneve në rrugë ...

2 artikuj të ndërlidhur »