TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Apple do të paguajë 38 miliardë USD taksa, më e madhja në histori

Java News - parë: 14 orë

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” do të paguajë 38 miliardë dollarë taksa për përfitimet e realizuara jashtë vendit, për shkak të reformës së re fiskale të votuar nga SHBA-ja, njoftoi sot ...

9 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Luksi në burgjet norvegjeze, të gjitha shërbimet ‘ekstra’…

Java News - parë: 14 orë

Dënimi maksimal në Norvegji duke përfshirë edhe vrasjen është 21 vjet dhe kushtet brenda burgut mundohen sa më shumë të imitojnë jetën jashtë, që të dënuarit t’i përgatisin për lirinë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi/ Moikom Zeqo, qeveria do të mbulojë pjesërisht shpenzimet për kurimin e tij

Java News - parë: 14 orë

Nëpërmjet një vendimi, qeveria ka vendosur që të mbulojë pjesërisht shpenzimet për kurimin e shkrimtarit Moikom Zeqo. Sipas vendimit të qeverisë, qeveria do të japi një shumë prej dy milionë e 500 ...

5 artikuj të ndërlidhur »

DIBER/ Tronditet koalicioni PS- PDIU, shkak punësimet nga partia e çamëve

Java News - parë: 15 orë

Debate të forta dhe sherr në mbledhjen e Partisë Socialiste, ku e pranishme ishte koordinatorja e PS për këtë qark, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe kryebashkiaku Muharrem Rama.

Identifikohet grabitësi i filialit të bankës brenda Hipotekës

Java News - parë: 15 orë

Autori i grabitjes së bankës brenda Hipotekës ishte filmuar qartësisht nga kamerat e sigurisë 5 minuta para se të vinte në zbatim planin e tij. Policia e kryeqytetit thekson se është shpallur një ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Thaçi: Vrasësit e Ivanoviçit donin të dëmtonin Kosovën

Java News - parë: 15 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ata që e kanë menduar e planifikuar vrasjen e Oliver Ivanoviç kanë dashur të dëmtojnë Kosovën. Në intervistë për Deutsche Wellen ka theksuar se shpreson ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Drejtori i ri i GKA/ Kumbaro vlerëson punën e Shabanit dhe mirëpret Shkolollin

Java News - parë: 15 orë

“Dua t’i uroj mirëseardhjen dhe punë të mbarë drejtorit të ri të Galerisë Kombëtare të Arteve, Erzen Shkololli me të cilin do të nisim një udhëtim të ri në institucionin më të rëndësishëm të artit ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Ministrja e Drejtësisë: Të hetohet kreu i Gjykatës së Shkodrës, fshehu dënimin e kancelarit

Java News - parë: 15 orë

Ministrja e Drejtësisë kërkon hetim disiplinor për kryetarin e Gjykatës së Shkodrës. Në Këshillin e Lartë të Drejtësisë, ka mbërritur kërkesa për hetim disiplinor për kryetarin e Gjykatës së Rrethit ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Evropa përfshihet nga moti i keq, 3 viktima në Holandë

Java News - parë: 15 orë

Të paktën tre persona kanë humbur jetën në incidentet e sotme që ndodhën për shkak të stuhisë së fuqishme që goditi Holandën dhe disa shtete tjera evropiane.

2 artikuj të ndërlidhur »

Një sustë si lavjerës pritjeje, nga opozita në opozitë

Java News - parë: 15 orë

Nga Lorenc Vangjeli Në më pak se dhjetë ditë nga protesta e paralajmëruar e 27 Janarit, populli opozitar po tendoset si sustë. Po e mbushin me energji për të shpërthyer në bindjen se të shtunën e ...

Vrasja e Ivanoviç/ Përfshirja e Serbisë në hetime, vjen reagimi i Haradinajt

Java News - parë: 15 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka pranuar ndonjë kërkesë të Serbisë për t’u involvuar në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovic, derisa ka komentuar edhe adresimin e ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për ata që u është refuzuar viza

Java News - parë: 15 orë

Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë shqiptarët që u janë refuzuar viza, të mos aplikojnë menjëherë pasi u është refuzuar ajo. Ja çfarë njofton ambasada sot: “A duhet të aplikoni ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Vdes ish – kryetari i Komunës së Prishtinës

Java News - parë: 15 orë

Ish-kryetari i Komunës së Kosovës ka ndërruar jetë. Ka ndërruar jetë të mërkurën mbrëma, në moshën 87-vjeçare, politikani, gazetari dhe autori i një libri për kryeqytetin, Sherafedin Sylejmani.

8 artikuj të ndërlidhur »

Pushteti i medias, opozita dhe integrimi në BE

Java News - parë: 16 orë

Nga Artur Ajazi Roli apo “pushteti” i medias, në zhvillimet politiko-shoqërore të Shqiprisë, ka qenë dhe mbetet vendimtar, pavarsisht se shpesh politika e ka etiketuar atë edhe si “të anëshme”, por ...

Ulja e borxhit publik, ende larg objektivit

Java News - parë: 16 orë

Qeveria mbetet e vendosur të ulë borxhin publik por objektivi për të prekur një nivel nën 60 për qind të Prodhimit të Brendshëm Bruto nuk do të jetë së afërmi.

DEA amerikane operacion të gjerë antidrogë, disa shqiptarë të arrestuar

Java News - parë: 16 orë

Një operacion i gjerë policor në Shtetet e Bashkuara bëri të mundur arrestimin e të paktën 11 personave, të dyshuar për përfshirje në trafikun e lëndëve narkotike.

3 artikuj të ndërlidhur »

Tensionet me Korenë, SHBA dislokon bombardues bërthamorë në Guam

Java News - parë: 16 orë

Pas luftanijes anfib “Wasp”, SHBA-ja ka vendour të dërgojë tre lloje të ndryshme avionësh bombardues strategjikë, në gjendje të transportojnë armë bërthamore, në bazën ushtarake të Guam, në Paqësor, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Njeriu misterioz që grabiti 500 mijë $ dhe ‘avulloi’…

Java News - parë: 16 orë

Bill Brennan më 22 shtator 1992 erdhi në Stardust Casino në Las Vegas, duke shkuarnë punë sikurse çdo ditë tjetër. Por, kur atë mëngjes shkoi në shtëpi me vete mori 500 mijë dollarë në para kesh dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk dua të jem kryeministër i ardhur nga protesta”

Java News - parë: 16 orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në Elbasan se pasoja më tronditëse e aleancës së Edi Ramës me Krimin është emigrimi i më shumë së 100 mijë të rinjve gjatë qeverisjes së tij.

27 artikuj të ndërlidhur »

“Je e bukur si vajzat e mia”, pornostarja rrëfen bisedat me Trump në shtrat…

Java News - parë: 17 orë

Ylli i pornografisë e njohur me emrin artistik Stormy Daniels, në vitin 2006 kishte përfunduar në shtrat me Donald Trump, jo shumë kohë pasi gruaja e tij Melanie i kishte lindur djalin Barron.

48 artikuj të ndërlidhur »