TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

FIER/ Dyshohet se u shit nga familja para 27 vitesh, djali gjendet në SHBA

Java News - parë: 12 orë

Ekziston vetëm në letra dhe është zhdukur që prej vitit 1991, por historia e një djali nga fshatin Gorishovë duket se ka marrë një kthesë të papritur.

Tiranë/ Moikom Zeqo i dhuron 100 libra bibliotekës “Musine Kokalari”

Java News - parë: 12 orë

Arkeologu dhe krijuesi letrar, mjeshtri i madh Moikom Zeqo i ka dhuruar rreth 100 libra, bibliotekës publike “Musine Kokalari”, e cila ndodhet në njësinë 7 në kryeqytet.

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Victoria Beckham sensuale për Vogue Spagna

Java News - parë: 12 orë

Duket nudo, por body ngjyrë mishi që ka veshur e tregon më sensuale se asnjëherë. Victoria Beckham, bashkëshortja e ish futbollistit David, ish Spice Girls, stiliste dhe tani edhe modele, ka pozuar ...

9 artikuj të ndërlidhur »

SHENDETESI/ 20 Ilaçet me efekt anësor që dëmtojnë trurin dhe kujtesën

Java News - parë: 12 orë

Numri i njerëzve që pësojnë efekte anësore dhe komplikime të shkaktuara nga barnat dhe ilaçet është tronditës. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetit janë më shumë se 1.5 milion raste ...

Rama: Një kontakt serioz për aeroportin e Kukësit, për inat të atyre që vunë kujën pse Vlora!

Java News - parë: 12 orë

Kryeministri Edi Rama në profilin e Twitterit ka postuar një status ku jep lajmin e mirë për ndërtimin e aeroportit të Kukësit. Rama shprehet mjaftë optimist për ndërtimin e këtij aeroporti pasi siç ...

30 artikuj të ndërlidhur »

PROTESTA/ Ish ministri i PD-së: Basha po krijon pritshmëri të parealizueshme!

Java News - parë: 12 orë

Ish-ministri Besnik Mustafaj thotë se rezultatet e protestës që opozita ka parashikuar për t’u zhvilluar më 27 janar do të jenë minimale, ndryshe nga sa pretendohet nga krerët e dy partive më të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

PROFIL/ Vuri mina me telekomandë, kush është Klajdi Gjeci, miku i Shullazit

Java News - parë: 12 orë

Zbardhen disa prej ngjarjeve që është akuzuar Klajdi Gjeci, i arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet si personi që i vendosi tritol në automjet biznesmenit pranë Kodrave të Liqenit.

8 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi, e premte 19 janar 2018

Java News - parë: 13 orë

Dashi Nëse e keni lënë pas dore partnerin/en tuaj kohët e fundit, do t’ju duhet të përpiqeni që të rivendosni dialogun e humbur. Ju do të keni mundësi të rregulloni gjithçka, mjafton të tregoni ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rrëshqitja e dheut në Gjirokastër, gjeologu: Banorët mund të rikthehen në pallat, nuk ka rrezik

Java News - parë: 13 orë

Banorët e pallatit 5-katësh në lagjen “Punëtore” në Gjirokastër mund të kthehen në banesat e tyre. Drejtori i Shërbimit Gjeologjik të Gjirokastrës siguron familjet se atyre nuk iu kanoset asnjë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Plani B” i ndërkombëtarëve që kapi gafil aktorët kundër Reformës në Drejtësi

Java News - parë: 13 orë

Nga Ylli Pata/ Kësaj radhe nuk ka pasur supriza: komisioni ad hoc i vettingut për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe të Këshillit të Lartë Gjyqësor, është ngritur ...

32 artikuj të ndërlidhur »

“Deri dje e quanit tradhtar Ivanoviçin por sot…” Reagimi i ashpër i politikanit serb ndaj Beogradit

Java News - parë: 13 orë

Në një intervistë për DW, politikani serb Marko Jaksiç, i është drejtuar Serbisë, veçanërisht Aleksandar Vuçiçit, për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, duke thënë se deri dje Serbia e ka quajtur atë ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Vlorë/ Makina përplas motorin, një i plagosur, policia nis hetimet

Java News - parë: 13 orë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen skelë në qytetin e Vlorës, ku fatmirësisht nuk ka pasur humbje në jetë. Mësohet se një makinë ka përplasur një motor.

7 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni/ Shefi i NATO-s: Miratoni ligjin për gjuhët, zgjidhni çështjen e emrit me Greqinë

Java News - parë: 13 orë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoletenberg, vlerësoi nga Kuvendi i Maqedonisë, mirastimin e ligjit për gjuhët i cili parashikon shndërrimin e shqipes gjuhë të dytë zyrtare në të gjithë ...

161 artikuj të ndërlidhur »

Pas fasadës së lajmit/ Kancelari i Shkodrës falsifikoi mbiemrin

Java News - parë: 13 orë

Javanews shënim/ Përgjigjia që kryegjyqtari i Shkodrës i ka kthyer kërkesës së Ministres së Drejtësisë që ndaj tij të nis hetimi disiplinor, për shkak se ka fshehur dënimin e Kancelarit të Gjykatës ...

TIRANE/ Mashtroi klientin, arrestohet avokati Gazmir Xhurxhi

Java News - parë: 13 orë

Një avokat në kryeqytet ka rënë në prangat e policisë për mashtrim pas denoncimit nga një shtetas. Avokati Gazmir Xhurxhi është denoncuar nga klienti i tij se i ka marrë paratë për të mbrojtur një ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Fshehu dënimin e kancelarit, reagon kryegjyqtari i Shkodrës: Fajin e ka ish-kryesekretari!!

Java News - parë: 13 orë

Kreu i gjykatës së rrethit gjyqësor në Shkodër, Arben Zefi i është përgjigjur ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila kërkoi hetim disiplinor ndaj tij, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

“Kush ka frikë nga drejtësia e pavarur… Opozita apo Rama?”

Java News - parë: 14 orë

Deputeti i PD Edi Paloka, duke bojkotuar seancen parlamentare, ku Kryeministri Edi Rama ka prezantuar programin e qeverise 2013-2017 te koalicionit "Aleanca per Shqiperine Europiane".

6 artikuj të ndërlidhur »

Një tjetër kandidat për kreun e FSHF

Java News - parë: 14 orë

Kur duhen edhe disa javë nga zhvillimi i zgjedhjeve për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, një tjetër rival i është shtuar kandidatëve Bashkim Fino dhe Armando Duka.

23 artikuj të ndërlidhur »

ANALIZA/ Si ndryshon rrjedha e bisedimeve Kosovë-Serbi pas vrasjes së Ivanoviçit

Java News - parë: 14 orë

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është anuluar për një kohë të pacaktuar, kjo me kërkesë të palës serbe e cila pas vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanovic ka deklaruar se nuk do të ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Dimri, gripi dhe virozat e stinës, këshilla se si të mbroni fëmijët

Java News - parë: 14 orë

Në periudhën e dimrit dhe fillimit të pranverës, gripi ose influenza është infeksioni viral i cili haset më shpesh në moshat fëminore. Janë infeksione virale që kryesisht shfaqen me shenja klinike të ...

6 artikuj të ndërlidhur »