TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

VLORE/ Moti i keq, vdes 53 vjeçari roje vaskash

Java News - parë: 11 orë

Moti i keq i shoqëruar me reshje shiu dhe erëra të forta ka shkaktuar probleme në portin e Vlorës, ku që prej mbrëmjes së djeshme janë shënuar vonesa në mbërritjen e trageteve për shkak edhe të ...

Zidane nuk e fton BBC-në për ndeshjen e Kupës së Mbretit

Java News - parë: 11 orë

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, do ta nisë ndeshjen e parë çerekfinale në Kupën e Mbretit kundër Leganes me treshen Borja Mayoral, Marco Asensio dhe Lucas Vazquez, pasi nuk i ka ftuar ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Përse ua “nxij jetën” vajzave

Java News - parë: 11 orë

Nga Irena Beqiraj/ Debati i fundit për gacmimet seksuale më kujtoi një histori të vjetër. Kur jepja mësim në një universitet në fund të semestrit bëhej vlerësimi i pedagogut.

Meta fshikullon pozitën dhe opozitën: Konflikti dhe përjashtimi nuk i shërben vendit!

Java News - parë: 11 orë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një ceremoni pritje për vitin e ri me trupin diplomatik. Gjatë fjalës së tij Meta u shpreh se Shqipëria ndodhet në një moment kyç të rrugëtimit të saj ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Fotot e panjohura/ Ja si dukej Ambasada e SHBA-ve në Tiranë në vitin 1939

Java News - parë: 11 orë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka publikuar dy fotografi të rralla se si dukej ndërtesa e saj në Tiranë në vitin 1938. Një vit pas realizimit të këtyre fotografive, misioni amerikan u ...

“Falli” i ngrysur i Xhorxh Soros: Bashkimi Europian po vdes, gabova me Gjeorgjinë!

Java News - parë: 11 orë

Miliarderi George Soros ka përsëritur edhe njëherë parlajmërimin e tij për shkatërrimin e Bashkimit Europian. Përmes një interviste të dhënë për “Financial Times”, Soros ka folur edhe për sulmet dhe ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Fakte të reja/ Policia: “Pronari i makinës nga u qëllua Ivanoviç është në Serbi”

Java News - parë: 11 orë

Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka zbuluar pronarin e fundit të veturës nga e cila besohet se është shtënë në drejtim të Oliver Ivanoviqit, i cili të martën në mëngjes mbeti i vdekur në veri të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

TIRANE/ Depresioni, 21 vjeçarja tenton t’i japë fund jetës

Java News - parë: 11 orë

Një vajzë 21 vjeçare tentoi ti japë fund jetës sonte në Tiranë.21-vjeçarja me inicialet H.M ka konsumuar 20 tableta “Depon”. Vajza ndodhet jashtë rrezikut për jetën, por është ende nën kujdesin e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Si sot, më 18 Janar, lindi Monteskje

Java News - parë: 11 orë

1689-Lindi filozofi francez Charles Louis de Secondat, Montescquieu. Ai është autori i veprës “Shpirti i Ligjeve”, në të cilen ai krijoi teorine mbi ndarjen e pushtetit në ate legjislativ, ekzekutiv ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Modelja Goodger lë pak vend për imagjinatë

Java News - parë: 11 orë

Ajo ka pësuar një incident javën e kaluar në palestër, ku mori edhe lëndime. Por, Lauren Goodger ka dëshmuar se është kthyer në formë. 31-vjeçarja ka ekspozuar të pasmet e saj bombastike ku lë pak ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i sportit botëror: Nuk paguaj kurrë kur shkoj në restorant!

Java News - parë: 11 orë

Dy ditë më parë tenistja Simona Halep, kampione bote, pohoi se nuk paguante thuasje asgjë, gjatë pushimeve të saj apo, kur shkonte të ushqehej në restorante.

3 artikuj të ndërlidhur »

Keni bërë plane për këtë fundjavë, shikoni më parë se si do të jetë moti

Java News - parë: 11 orë

Edhe pse ditën e sotme thuajse në të gjithë vendin mbizotërojë dielli, fundjava do të jetë krejtësisht ndryshme, pasi parashikohet të ketë reshje shiu ditën e shtunë dhe të diel.

3 artikuj të ndërlidhur »

Hamsik: Titulli i Serie A është synimi ynë kryesor

Java News - parë: 11 orë

Kapiteni i Napolit, Marek Hamsik ka thënë se synimi kryesor i tij është të fitojë titullin e ligës, ndërsa ka konfirmuar se nuk do të largohet nga Napoli.

2 artikuj të ndërlidhur »

Policia Rrugore me dorë të fortë, në 1 muaj u hiqen pikët 1000 shoferëve

Java News - parë: 11 orë

Veç gjobave për shkelje të Kodit Rrugor përgjatë dy viteve të fundit, afro 1000 shoferë çdo muaj janë penalizuar dhe me heqie pikësh në patentat e tyre.

DOKUMENTI/ Arrestimi i deputetëve, publikohet projekt-vendimi i PS

Java News - parë: 12 orë

Socialistët publikojnë projektvendimin e tyre lidhur me përcaktimet në rregullore të procedurave që ndiqen kur bëhet fjalë për arrestimin e deputetëve.

Kryeministri Haradinaj dënon ofendimet e shefit të veteranëve te UÇK ndaj ambasadorit Delawie

Java News - parë: 12 orë

Sot nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, e ka quajtur “palaço”, ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie. Por gjuhën e tij të përdorur, kryeministri Ramush Haradinaj e dënon e thotë ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Pesë shenjat që tregojnë se lidhja e re nuk do të funksionojë

Java News - parë: 12 orë

Nuk ka asnjë mënyrë të sigurtë për të shmangur vuajtjen nga ndonjë marrëdhënie. Një matës i sjelljes bazë mund të paralajmërojë që të mos vazhdoni lidhjen me dikë që në të ardhmen do t’ju lëndojë. 1.

6 artikuj të ndërlidhur »

Tri arsyet shkencore pse nuk duhet të ankohemi

Java News - parë: 12 orë

Sipas studiuesit Steven Parton, kur ti ankohesh kjo i bën dëm shëndetit. Megjithëse në jetën e përditshme hasni shumë probleme dhe shqetësime është mirë që të mos i shfaqni ato te të tjerët.

5 artikuj të ndërlidhur »

HRW: Mungesa e tolerancës nga ShBA po inkurajon abuzime me të drejtat e njeriut në vendet autoritare

Java News - parë: 12 orë

Organizata, Human Rights Watch, ka thënë se mungesa e tolerancës në vendet me ndikim duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, është duke inkurajuar abuzimin e të drejtave të njeriut në vendet autoritare.

4 artikuj të ndërlidhur »

Liverpool po monitoron James Rodriguezin

Java News - parë: 12 orë

Raportohet se Liverpooli është vënë pas shërbimeve të yllit kolumbian që është në huazim te Bayern Munichu, James Rodriguez, raporton Don Balon. Kolumbiani është i huazuar te Bayerni për dy vjet nga ...

10 artikuj të ndërlidhur »