TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Astrit Patosi: “Rilindja po kalbet, administrata ka bashkuar peshqit me dele”

Java News - parë: 6 orë

Ish deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi ka hedhur akuza të forta mbi kryeministrin Rama duke thënë se ai po bën që vendi të lundrojë në depresion.

5 artikuj të ndërlidhur »

Skënderbeu në kartëmonedha, më 1921 u bë prerja e parë

Java News - parë: 7 orë

Për herë të parë figura e Skënderbeut në kartëmonedhën shqiptare është përdorur në vitin 1921, kur Shqipëria ende nuk e kishte një Bankë Kombëtare. Në ekspozitën e çelur në 550 e vjetorin e vdekjes ...

133 artikuj të ndërlidhur »

Ministri i Brendshëm i Serbisë: Kosova po pengon hetimin për vrasjen e Ivanoviqit

Java News - parë: 7 orë

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, e ka quajtur të papranueshme reagimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt në lidhje me hetimet për vrasjen e Oliver ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Salianji: Rama nuk rrinte asnjë ditë në zyrë nëse s’do të ishte…

Java News - parë: 8 orë

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, sqaroi arsyet se pse shqiptarët duhet të protestojnë më 27 janar, duke theksuar se i gjithë pushteti i përqendruar në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

May mirëpret Macron në Britani: Siguri kufitare të përbashkët

Java News - parë: 8 orë

Kryeministrja britanike, Theresa May po ndjehet mirënjohëse për marëdhënien e fortë dhe të thellë në mes Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Këto reagime të saj janë parë ndërsa është takuar me ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Kadyrov e tepron, sulmon grupet për të drejtat e njeriut në Çeçeni

Java News - parë: 8 orë

Lideri çeçen i përkrahur nga Kremlini, Ramzan Kadyrov, ka kundërshtuar pretendimet se një aktivist i burgosur pas akuzave për drogë, është viktimë e një supozimi të rremë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Muriqan, Kontrolli në “Renault” fundos trafikantin

Java News - parë: 8 orë

Policia Kufitare e Muriqanit sekuestron 4 kilogramë e 476 gramë heroinë, teksa eshte vene ne pranga trafikanti i dyshuar. Shërbimet e Policisë Kufitare në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Rada Trajkoviq akuzon sërish: Lista Serbe ka gisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Java News - parë: 8 orë

Ish-deputetja serbe e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka folur për vrasjen e politkanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, në Mitrovicën e Veriut.

424 artikuj të ndërlidhur »

Nimiç: Termin “Maqedoni” nuk e shmangim dot

Java News - parë: 9 orë

Ndërmjetësuesi i OKB-së për emrin e Maqedonisë Methju Nimiç ka propozuar një zgjidhje krejtësisht të re për konfliktin mes Shkupit dhe Athinës. Pas negociatave në Nju Jork që zgjatën dy orë, me ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Skënder Minxhozi te “Real Story”: Do ishte romantike që kjo klasë parlamentare të zbulohet sakaq

Java News - parë: 9 orë

Drejtori i Javanews Skëndër Minxhozi është shprehur në emisionin “Real Story” te moderatorit Sokol Balla se ky moment i fundit në zhvillimet e vendit është politik dhe jo juridik.

Moska provokon: Rama kërkon Shqipërinë e madhe

Java News - parë: 9 orë

Vendimi historik për miratimin e ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni ka alarmuar Moskën. Ministria e Jashtme Ruse në një reagim zyrtar të 17 janarit, hartuar nga Departamenti i Informacionit dhe ...

Arrestohet në Holandë shqiptari i shumëkërkuar

Java News - parë: 9 orë

Një i ri shqiptar është arrestuar në bashkëpunim me policinë holandeze pasi është i dyshuari kryesor për vrasjen e 24 vjeçarit maroken, Said Waddoud, të ndodhur në janar të vitit 2015.

7 artikuj të ndërlidhur »

Që Kuvendi, të rrij larg “imunitetit” për arrestimin e deputetit

Java News - parë: 10 orë

Nga Mero Baze/ Lexova me vemendje projekt-ndryshimet në rregulloren e Kuvendit në nenin 118, që bën fjalë për heqjen e imunitetit të deputetëve, dhe nenin që është sot aktualisht në fuqi.

21 artikuj të ndërlidhur »

Futbollisti kolumbian u vra për një autogol në Botëror, arrestohet pas 24 vitesh urdhëruesi

Java News - parë: 10 orë

Të vdesësh për një autogol. Kjo është historia e trishtë e kapitenit të Kolumbisë në Botërorin e 1994-s. Pas 24 vitesh, më në fund është arrestuar urdhëruesi i vrasjes së Andres Escobar më 2 korrik ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pronarët që rrezikohen nga afatet për ankimim në Gjykatë

Java News - parë: 10 orë

Pronarët me vendime ’96, të cilët janë të pakënaqur nga vlerë- simi financiar dhe fatura e dalë me skemën e re, e kanë edhe një mundësi, atë të ankimimit në Gjykatë.

2 artikuj të ndërlidhur »

(VIDEO) NBA/ Basketbollisti thyen dhëmbët për një kosh fantastik

Java News - parë: 10 orë

Ka rezultuar e dhimbshme sfida e NBA për Kris Dunn, basketbollistin e Chicago Bulls. 23-vjeçari amerikan në një moment të sfidës kundër Golden State ka prodhuar një kosh shumë të bukur që ...

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Nga Londra në Tiranë, shqiptarët udhëtojnë me makinën ushtarake ruse ZIL!

Java News - parë: 10 orë

Gent Jakupi sëbashku me menaxherin e firmës së tij, Rob Gerrish kanë mbërritur në Tiranë pasi kanë përshkruar 2600 kilometra me një automjet të vjetër ushtarak rus, ZIL.

5 artikuj të ndërlidhur »

Vrasësi uzbek është i gatshëm të pranojë fajësinë për sulmin në Nju Jork

Java News - parë: 10 orë

Një uzbek i akuzuar për vrasjen e tetë personave në Nju Jork, duke përplasur kamionin për ta, është i gatshëm të pranojë fajësinë dhe dënimin e përjetshëm me burg, nëse prokurorët nuk kërkojnë dënim ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Eksperti boshnjak i sigurisë: Vetëm shërbimi sekret serb e gjen vrasësin e Ivanoviqit

Java News - parë: 10 orë

Eksperti boshnjak i sigurisë, Xhevad Galijaseviq beson se vetëm Serbia mund të vijë deri tek e vërteta për vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Ai tha se hetimi i Thaçit, Haradinajt apo Kadri Veselit nuk ...

424 artikuj të ndërlidhur »

Ekspozimi ndaj rrezeve X, si rriten rreziqet për kancer

Java News - parë: 10 orë

Është në praktikën e përditshme mjekësore që për të vendosur mbi sëmundjet e sakta që kanë pacientët, u kërkojnë një grafi, apo shpesh një skaner, i cili kryhet edhe me lehtë.

6 artikuj të ndërlidhur »