TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

VIDEO/Nuk i hapet parashuta, ja si ulëret burri i tmerruar nga frika

Java News - I sapo botuar

Momente tmerri për një parashutist i cili bëri një rënie të rrezikshme në tokë, pasi parashuta nuk iu hap që në ajër. Videoja është bërë në Kossen, Austri në 14 qershor, ku tregon parashutistin në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Selami: Koha e ka lënë prapa PD-në, do kontribuoj për një garë model

Java News - I sapo botuar

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami, ka folur pasditen e sotme nga selia blu. Ish-deputeti i PD tha se është gati t’i japë partisë një lidership model dhe bashkëkohor.

40 artikuj të ndërlidhur »

Zaev uron Ramën: Zgjedhjet treguan vlerat europiane të shqiptarëve

Java News - parë: 23 min

Kreu i Qeverisë maqedone, Zoran Zaev i dërgoi sot një urim kryeministrit shqiptar Edi Rama për fitoren në zgjedhjet parlamentare. “Zgjedhjet demokratike në Republikën e Shqipërisë e tregojnë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Misteri, si u zhduk 26-vjeçarja kineze, studente në SHBA (VIDEO)

Java News - parë: 23 min

Studentja 26-vjeçare kineze Yingying Zhang u zhduk më 9 qershor. Ajo u pa për herë të fundit në një video survejimi tek hyn në një makinë të zezë në Urbana, të shtetit Illinois.

Tronditet Berati, 53-vjeçari vret veten me armë pas ndarjes nga gruaja

Java News - parë: 28 min

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Berat, ku një person I ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë. Policia bën me dije se 53-vjeçari me iniciale A.Ç, ka marrë automatikun dhe në oborrin ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Bushati: Shkodra i tha “JO” personazheve të filmave me mafiozë

Java News - parë: 33 min

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë në Shkodër, Ditmir Bushati me anë të një statusi në Facebook falënderon të gjithë ata që e mbështetën gjatë fushatës dhe vlerëson mbi të gjitha të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja në Lazarat e oficerit të Renea-s, vëllezërit Aliko rrezikojnë burg përjetë

Java News - parë: 38 min

U arrestuan për vrasjen e oficerit të Renea-s më 24 qershor 2015, rrezikojnë të kalojnë tërë jetën në burg vëllezërit Arbjon dhe Alban Aliko nga Lazarati.

Fleckenstein: Shqipëria e kaloi testin e zgjedhjeve, KE të hapë negociatat për anëtarësim

Java News - parë: 53 min

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Flekenshtajn thotë se Shqipëria e kaloi testin e zgjedhjeve pavarësisht parregullsive në procesin zgjedhor.Në një intervistë ekskluzive për ABC ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Përballja e “Europa League”, Partizani ftesë tifozëve: Stadiumi duhet të jetë i frikshëm nesër

Java News - parë: 58 min

Partizani luan nesër në orën 17:00 takimin e parë për fazën kualifikuese të “Europa League” kundër bullgarëve të Botev Plovdiv dhe këtë e sheh si një mundësi shumë të mirë për të marrë një rezultat ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Me Lulzimin “e ngrirë” apo kundër Lulzimit “të shkrirë”…

Java News - parë: 1 orë

“Kërkoj heqjen dorë nga një qasje qorre dhe shurdhe e drejtimit dhe funksionimit të PD-së. Nga një mënyrë që e ka në përmbajtjen e saj vetëshkatërrimin e ngadaltë, por të pandalshëm të çfardo ...

265 artikuj të ndërlidhur »

Rama mesazh falenderimi në Facebook (dhe një përgjigje për kritikët)

Java News - parë: 1 orë

Kryeministri Rama ka postuar sot një falenderim të gjatë në rrjetin social Facebook. Në mesazhin e tij, Edi Rama shkruan se çimbisjet e kritikëve janë ushqim për mendjen.

7 artikuj të ndërlidhur »

Në filmin e Scarlett Johansson dëgjohet muzikë shqiptare

Java News - parë: 1 orë

Me mega hitin e saj “BON BON”, këngëtarja shqiptare Era Istrefi arriti të pushtojë rrjetet sociale dhe jo vetëm. Kontrata milionëshe me Sony-n, intervista në mediat ndërkombëtare, reklama të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Së shpejti hidhen në treg syzet me kamera

Java News - parë: 1 orë

Kompania që ka aplikacionin e famshëm mobile Snapchat së shpejti do të hedhë në treg syzet me kamera. Syzet do të dalin në treg me një çmim prej 130 dollarësh dhe do të jenë në gjëndje të filmojnë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari kishte mbushur dollapin në tarracë plot me kokainë, por pikaset nga policia

Java News - parë: 1 orë

Një tjetër shqiptar është arrestuar nga policia italiane, të cilit ju gjet në zotërim një sasi e konsiderueshme kokaine. Në Rimini u arrestua 37-vjeçari me iniciale B.L në banesën e të cilit u ...

8 artikuj të ndërlidhur »

FOTOT/ Kur yjet tregojnë ‘zogun’ në publik

Java News - parë: 2 orë

Vera ka filluar me gjithë fuqinë e saj. Tashmë është koha kur yjet më shumë zhvishen se vishen Një koleksion na tregon disa momente të sikletshme në publik. Ndiqini më sipër në fotogaleri.

Përplasi me karrocën me kalë 55-vjeçaren, pranga të riut në Korçë

Java News - parë: 2 orë

Një 33-vjeçar ka rënë në pranga, pasi aksidentoi me karrocën e tij një 55-vjeçare. Ngjarja në fjalë ndodhi në aksin rrugor Korçë-Ravonik. Burime zyrtare nga policia e Korçës bënë me dije se Emiljano ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Shallari pranon vrasjen e Artan Cukut, tregon emrin e porositësit dhe armët

Java News - parë: 2 orë

Kur kanë kaluar pak më shumë se dy javë nga arrestimi si autor i dyshuar i vrasjes se komisarit Artan Cuku, Mikel Shallari ka pranuar vrasjen. 24-vjeçari nga Kuçova ka treguar emrin e personit që e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Vijon plakja e Shqipërisë, bien lindjet dhe rriten vdjekjet. Ja statistikat për tremujorin e parë 2017

Java News - parë: 2 orë

Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e parë 2017, pasqyron një rënie me 33,6 %, në krahasim me tremujorin e parë 2016. Gjatë kësaj periudhe numri i lindjeve tejkaloi me 852 numrin e vdekjeve, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Stoltenberg kërkon rritje të shpenzimeve të mbrojtjes nga anëtarët e NATO-s

Java News - parë: 2 orë

NATO-ja, e nxitur nga presidenti amerikan Donald Trump që të shpenzojë më shumë, pret një rritje prej 4,3 për qind të shpenzimeve të mbrojtjes në Evropë dhe në Kanada në vitin 2017, njoftoi të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Veseli uron Ramën: Zgjedhje cilësore, dëshmi e demokracisë shqiptare

Java News - parë: 2 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës në detyrë, Kadri Veseli, ka përgëzuar kryeministri Edi Rama për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit. Nëpërmjet një postimi në statusin e tij social Facebook, Veseli ...

38 artikuj të ndërlidhur »