TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

InfoSport

Nuhiu: Të shënosh katër gola në fushë si e jona, duhet të kesh kualitet!

InfoSport - parë: 3 orë

4:1 rezultati i thellë ndaj Renovës, kthen vetëbesimin te FC Shkupi për të vazhduar me vullnet më të madh në ndeshjet në vijim të kampionatit vendor të futbollit elitar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Ndeshje e bukur, më gëzon serioziteti i ekipit! (VIDEO)

InfoSport - parë: 3 orë

Fitorja e thellë 4:0 ndaj “Skopjes” për trajnerin e Shkëndijës së Tetovës Qatip Osmanin ka rezultuar ndeshje e mirë, ndërsa më shumë i pëlqen serioziteti i skuadrës që të përzgjedhurit e tij e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Hasani shënon tripletën e dytë në karrierë (VIDEO)

InfoSport - parë: 3 orë

Ferhan Hasani sot ishte në element në ndeshjen ndaj Skopjes, ndaj së cilës skuadër Shkëndija shënoi fitore me rezultatin 4:0, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni i “kuqezinjëve” realizoi “hat-trik” ndaj ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Rekordi historik në boks, regjistrohet “Nok aut” për vetëm 11 sekonda (VIDEO)

InfoSport - parë: 4 orë

Ndeshja e boksit e zhvilluar në Belfast mes afrikanojugorëve Zolani Tete dhe Soiboniso Gonya ka hyrë në historinë e këtij sporti. Kjo për faktin se Tetes iu deshën vetëm 11 sekonda për të hedhur në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Golat dhe rastet nga ndeshja Shkëndija-Skopje (VIDEO)

InfoSport - parë: 4 orë

Shkëndija sot përballë skuadrës së fundit në tabelë, Skopjes në asnjë moment nuk vuri në diskutim fitoren, e cila në fund ishte e pastërt si loti me një rezultat të thellë 4:0, njofton “infOSport.mk”.

7 artikuj të ndërlidhur »

Dimitrov mund belgun Gofin dhe shpallet kampion i “ATP Finals”

InfoSport - parë: 4 orë

Turneu “ATP Finals” këtë vit i ka takuar tenistit bullgar Grigor Dimitrov, pasi ky i fundit në finale fitoi ndaj belgut Deivid Gofin me rezultat 2:1. Seti i parë u mbyll me shifra 7:5 në favor të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Interi i falet Ikardit, as Berisha nuk gjeti kundërpërgjigje për të (VIDEO)

InfoSport - parë: 4 orë

Interi ka fituar 2:0 ndeshjen e fundit të së dielës në kuadër të javës së 12-të në Serie A, duke mundur me rezultatin 2:0 Atalantan e Etrit Berishës, njofton “infOSport.mk”.

19 artikuj të ndërlidhur »

Momenti kur Pelisteri u dëmtua nga arbitrat? (VIDEO)

InfoSport - parë: 6 orë

Derbi i javës së 16-të në elitën e futbollit vendor midis Vardarit dhe Pelisterit u mbyll me fitore minimale 1: 0 të kampionëve në fuqi, mirëpo shumë lehtë mund të ndodhte që kjo ndeshje të mbyllej ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Adem: Është ndjenjë e mirë të shënosh, por më e rëndësishme fitorja ekipit!

InfoSport - parë: 6 orë

FC Shkupi regjistroi fitore të rëndësishme në xhiron e 16-të të elitës së futbollit vendor, duke mundur Renovën në Çair me rezultat 4:1. Dy herë shënoi Jasharovski dhe nga njeherë Stojkoski dhe Adem, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari Visar Musliu vendos derbin Vardari – Pelisteri (VIDEO)

InfoSport - parë: 7 orë

Visar Musliu ka rezultuar deçiziv në fitoren e Vardarit ndaj Pelisterit në derbi ndeshjen e javës së 16-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”.

8 artikuj të ndërlidhur »

Juve rizgjohet vonë, pëson në transfertën ndaj Sampdorias (VIDEO)

InfoSport - parë: 10 orë

Juventusi ka pësuar një disfatë të pabesueshme në transfertën ndaj Sampdorias në kuadër të javës së 13-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Kampionët në fuqi të Italisë pësuan me rezultatin 3:2, ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Vëllazërimi vetëm barazim ndaj Labunishtës, lëshon kreun

InfoSport - parë: 10 orë

Vëllazërimi i Kërçovës ka humbur kreun e tabelës pas barazimit 1:1 në ndeshjen e javës së 13-të ndaj Labunishtës, njofton “infOSport.mk”. Të dy golat në këtë ndeshje u realizuan gjatë pjesës së dytë, ...

Serzhinjo shpëton Rabotniçkin, Sileksi superior në transfertën ndaj Pobedës (VIDEO)

InfoSport - parë: 11 orë

Rabotniçki falë golit të brazilianit Serzhinjo në minutat shtesë të takimit i ka shëptuar disfatës në transfertën në Strumicë ndaj Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”.

Alioski shënon gol edhe ndaj Midëllsbrout (VIDEO)

InfoSport - parë: 11 orë

Ezgjan Alioski i ka dhënë fitoren skuadrës së tij Lids Junajtedit përballë Midëllsbrout me rezultat 2:1. Alioski rezultoi të jetë vendimtar në këtë përballje, duke shënuar golin e dytë të takimit në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija vallëzon nën ritmin e Hasanit (VIDEO)

InfoSport - parë: 12 orë

Shkëndija ka mundur me shumë lehtësi Skopjen në ndeshjen e javës së 16-të, ndeshje kjo që kaloi nën ritmin e kapitenit Ferhan Hasani, njofton “infOSport.mk”.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shkupi shkëlqen ndaj Renovës (VIDEO)

InfoSport - parë: 12 orë

Shkupi ka shkëlqyer sot në përballjen e javës së 16-të ndaj Renovës, duke mundur ekipin nga Xhepçishti me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Ardian Nuhiu ishin më të mirë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shkupi avanson ndaj Renovës (VIDEO)

InfoSport - parë: 13 orë

Shkupi pas 45 minutave të para në Çair po avanson me rezultatin 2:1 në ndeshjen e javës së 16-të kundër Renovës, njofton “infOSport.mk”. Të pranishmit në tribuna patën mundësinë të shohin një super ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zajazi rikthehet në identitet

InfoSport - 19.11.2017

Zajazi më në fund është rikthyer në identitet. Skuadra kërçovare në ndeshjen e javës së 13-të në Ligën e Dytë – Perëndim mundi Lokomotivën e Shkupit me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”.

Bashakshehir dhe Adebajor demolojnë Galatasarajin (VIDEO)

InfoSport - 18.11.2017

Bashakshehir i ka dhënë një shuplakë të fuqishme skuadrës së Galatasarajit në derbi ndeshjen e javës së 12-të në Superligën turke, njofton “infOSport.mk”.

Derbi madrilen shumë i luftuar, por pa asnjë gol të shënuar (VIDEO)

InfoSport - 18.11.2017

Derbi i Madridit si çdo herë dhuroi emocione të shumta, mirëpo për fat të keq sonte u mbyll pa asnjë gol të shënuar dhe fitues. Sfida e zhvilluar në “Uanda Metropolitana” ishte e luftuar nga fillimi ...