TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ina

Gazetari maqedonas Eftov dhunën ndaj deputetëve e quan patriotizëm?!

Ina - parë: 2 orë

Gazetari kontrovers maqedonas, Vasko Eftov e ka quajtur patriotizëm reagimin e qytetarëve dhe huliganëve në Kuvend. “Nuk ka demokraci kur populli hyn në Kuvend dhe rrah deputetë.

Ja se si huligani në moshë godet me stativin e kamerës deputeten Sheqerinska (FOTO)

Ina - parë: 2 orë

Para se deputetja e LSDM, Radmilla Sheqerinska të tërhiqen për flokë nga një protestues i dhunshëm, ajo paraprakisht është goditur me stativin e kameras nga një protestues tjetër në moshë.

Protestuesi brohoritje për maskat, kërkonin koka të deputetëve (VIDEO)

Ina - parë: 2 orë

Pritje me brohoritje e personave të maskuar që rrahën brutalisht deputetët e LSDM dhe kreun e LR-PDSH, Ziadin Sela. Njëri nga përkrahësit e tyre i bëri thirrje huliganëve që përse nuk sollën kokat e ...

199 artikuj të ndërlidhur »

Selmani: Si është e mundur që Sela pas shpinës së deputetëve të BDI-së të marrë lëndime serioze, e ata as nuk u ...

Ina - parë: 2 orë

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA në degën e Tetovës, Adnan Selmani, në profilin e tij ka parashtruar një sërë pyetjesh mbi ngjerjet e mbrëmshme në Kuvend, pyetje të cilat fokusohen mbi BDI-në, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ramadani: Sulmi ndaj Selës, provokimi më i rëndë ndëretnik në Maqedoni

Ina - parë: 2 orë

Analisti Ramadan Ramadani, në Ora e Fundit ka thënë se sulmi i huliganëve ndaj deputetit Ziadin Sela është provokimi më i rëndë ndëretnik në Maqedoni.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zekiri: Njerëzit me maska ishin me radiolidhje të komanduar nga Çavkovi

Ina - parë: 2 orë

Muhamed Zekiri i LSDM-së sonte në Click Plus në Tv21 u shpreh se personat me maska që kanë hyrë në Kuvend kanë qenë njerëz të policisë dhe kanë qenë me radiolidhje.

17 artikuj të ndërlidhur »

Ky është profili i shqiptarit të Çairit që ishte me protestuesit në Kuvend (FOTO)

Ina - parë: 2 orë

Ky është profili i Milit nga Çairi, i njohur me emrin Fatmir që ishte pjesë e protestuesve përkrahës të VMRO-DPMNE në protestat dhe aktet e dhunshme në Kuvendin e ...

Spasovski rrëfen tmerrin: Më goditën disa herë me shufër metalike. Personat e maskuar ishin të armatosur

Ina - parë: 3 orë

Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Oliver Spasovski në intervistë në emisionin “360 gradë”, zbuloi se shumica e njerëzve me maska që kanë hyrë në parlament ishin të armatosur.

Komandant Çakalli: Ziadin vëlla, për ty mu përzie loti sikur për Begun e Mirsadin

Ina - parë: 3 orë

( Kot e thojn nuk qan Burri ) —-!!!-ZIADIN PER TY VELLA MU PERZIE LOTI SI DITEN KUR U VRAN BEGU E MIRSADI – QAJA QAJA QAJA ME LOT DHE ZEMERE QDO VIT SHQIPES PI THEHET NGA NJE KRAH ...

Zijadin Sela bëhet simbol i qendresës, shqiptarët shpërndajnë masivisht foton e tij (FOTO LAJM)

Ina - parë: 4 orë

Ziadin Sela ishte në grupin e deputetëve që u rrahën keq sëbashku me Zoran Zaevin gjatë bastisjes së Kuvendit të Maqedonisë nga huliganët mbrëmjen e djeshme.

199 artikuj të ndërlidhur »

Pas sulmit ndaj Selës, boksieri i njohur shqiptar ka një porosi për hienat sllave në Maqedoni (FOTO)

Ina - parë: 4 orë

Nuri Seferi, apo i njohur si Nuri “Albanian Tyson” Seferi, boksieri i njohur shqiptar, përmes faqes së tij në facebook ka reaguar ndaj zhvillimeve ne kuvendin e Maqedonisë dhe sulmit ndaj deputeti ...

Grubi godet Lëvizjen Besa, e quan “Lëvizja IK”

Ina - parë: 4 orë

Deputeti i BDI-së Artan Grubi sonte në Click Plus në Tv21 tha se deputetët e Lëvizjes BESA nuk e votuan shqiptarin e parë si kryeparlamentar në Maqedoni.

27 artikuj të ndërlidhur »

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje vizitoi Ziadin Selën në spital

Ina - parë: 4 orë

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje në përbërje të shefit të Grupit Parlamentar Glauk Konjufca, deputetes Donika Kadaj dhe anëtarit të Kryesisë Xhelal Sveçla, vizituan deputetin Ziadin Sela i cili ...

199 artikuj të ndërlidhur »

“Trimat” e “besës” ikën në shtëpi

Ina - parë: 4 orë

Trimat e “Besës”, që në politikën shqiptare erdhën nga xhamia, Shtëpi e Zotit në të cilën e ka të mbyllur derën politika, hynë në Kuvend edhe me “votën” e popullit mysliman shqiptar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Historiani politikan i Serbisë e mohon kombin maqedonas dhe Maqedoninë

Ina - parë: 5 orë

Një historian, politikan dhe ish-diplomat i Serbisë është kategorik se kombi maqedonas nuk ekziston dhe e mohon krejtësisht ekzistencën e shtetit të tashëm (Maqedonisë).

3 artikuj të ndërlidhur »

Anita Latifi: Ziadin Sela i vetmuar e i përgjakur në dyshemet e parlamentit por fitoj një ushtri të tëre prapa vetes

Ina - parë: 5 orë

Ca fjalë për sot, për dje…. Për ne të gjithëditurit e facebook-ut 1. Është trimëri të përmbash veten dhe mos nxisish nxefje gjakrash edhe kur të vjen të shqyesh dikë me dhëmbë.

Ky është truproja që mbrojti deputetët dhe gazetarët nga huliganët (Video)

Ina - parë: 5 orë

Sonte në Clik Plus i ftuar ka qenë deputeti shqiptar nga radhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri, i cili mes tjerash ka thënë se meritë që asnjë deputet nuk e humbi jetën ka qenë pikërisht truproja e ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Porosia e fuqishme e profesorit nga Kumanova: Mjaft luftëra, të mendojmë për rininë!

Ina - parë: 6 orë

Profesori i njohur kumanovar, Xhafer Ymeri, i cili për shkak të përndjekjes nga sistemi monist tani disa dekada jeton në Zvicër, ka dërguar një porosi të fuqishme pas dhunës që ndodhi mbrëmë në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mehmeti: Pse nuk pyesim ku ishte policia, po ku ishin deputetët e Lëvizjes Besa?!

Ina - parë: 6 orë

Pas kthimit nga Tirana, shkrimtari ynë Kim Mehmeti ka bë një analizë të zhvillimeve në Parlamentin e Maqedonisë. “Më në fund u ktheva në Shkupin tim! Dhe nuk mund të mos ndjehesh i mposhtur kur i ...

4 artikuj të ndërlidhur »

BDI mbledh kryesinë qendrore, Arifi: Dhuna, turp për vendin

Ina - parë: 6 orë

Kryesia qendrore e BDI-së po mban edhe në këto momente një mbledhje të jashtëzakonshme. Anëtarët e kryesisë pritet në çdo moment të dalin me qëndrimet zyrtare lidhur me situatën në vend dhe vendimet ...

6 artikuj të ndërlidhur »