TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

OPCV: Asnjë vend nuk ka deklaruar se posedon gaz nervor të tipit "Noviçok"

Idividi - 19.03.2018

Hagë, 16 mars 2018 (MIA) - Organizata për ndalesën e armëve kimike (OPCV) kumtoi se ka filluar t'i hetojë informacionet e gazit nervor nga grupi "Noviçok" dhe theksoi se asnjë vend nuk ka njoftuar se ...