TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Në Kërçovë rriten veprat penale vjedhje të rënda

Idividi - 19.03.2018

Kërçovë, 17 mars 2018 (MIA) - Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga SPB-Ohër e që kanë të bëjnë me rajonin që e mbulon stacioni policor në Kërçovë, në periudhën nga një janari deri më 15 mars ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Nikollovski: Përmes komitetit të përzier punojmë për gjetjen e zgjidhjes së përhershme për miellin

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 17 mars 2018 (MIA) - Maqedonia përmes Komitetit të Përzier punon në gjetjen e zgjidhjes së plotë dhe sistematike për importimin e miellit serb, thotë ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe ...

Ahmeti - Garet: Me miratimin e Ligjit për gjuhët rrumbullakësohet Marrëveshja e Ohrit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 17 mars 2018 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, sot është takuar me ambasadorin Britanik në Maqedoni Çarls Garet.

Stërvitje e përbashkët e MPB-së dhe ambasadës së SHBA-së

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 17 mars 2018 (MIA) - Pjesëtarët e MPB-së nesër do të mbajnë stërvitje të përbashkët për reagim të shpejtë me Ambasadën e SHBA-së në Shkup. Aktivitetet stërvitore, siç informojnë nga MPB-ja, do ...

Shi i rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë e përforcuar

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar.

Serbia paralajmëroi kundërmasa, Maqedonia thotë se kërkon zgjidhje për importimin e miellit të Serbisë

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Në pritje të zgjidhjes së problemit me miellin e Serbisë në Maqedoni që u aktualizua periudhën e kaluar nëse deri më 14 prill nuk gjendet zgjidhje e përhershme Serbia do ...

Tribunë për përfitimet prej sigurimit të prodhimeve bujqësore

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - "Përfitimet prej sigurimit të prodhimit bujqësor" është tema e tribunës që sot do të mbahet në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave.

Letër me plumb para vizitës në Koxiasit në Maqedoni

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Në vigjilje të vizitës së ministrit grek të Punëve të Jashtme, Nikos Kocias në Republikën e Maqedonisë për javën e ardhshme, ai sërish ka marrë letër kërcënuese dhe plumb ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Fitore e madhe Putinit - edhe gjashtë vjet të tjera në Kremlin

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 19 mars 2018 (MIA) - Me shumicë të madhe votash të fituara në zgjedhjet e djeshme, presidenti aktual i Federatës ruse, Vlladimir Putin (66) edhe në gjashtë vitet e ardhshme do të mbetet në ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Putini iu falënderua rusëve dhe kërkoi ta ruajnë unitetin

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 19 mars 2018 (MIA) - Presidenti i rizgjedhur rus Vladimir Putin mbrëmë u paraqit në një koncert në Moskë me rastin e përvjetorit nga anektimi i Krimesë dhe iu falënderua qytetarëve për ...

Tramp: Hetimi mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016 është i pabazuar

Idividi - 19.03.2018

Uashington, 19 mars 2018 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp ka vënë në pikëpyetje paanshmërinë e hetimit të prokurorit special Robert Mjuler për përfshirjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale ...

Rusët zgjedhin president, Putini favorit

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 18 mars 2018 (MIA) - Në Rusi sot mbahen zgjedhje presidenciale në të cilat pritet fitore e shefit aktual të shtetit, Vladimir Putin. Në garën për president të Rusisë janë tetë kandidatë.

74 artikuj të ndërlidhur »

Putin: Sukses është çdo rezultat që më jep të drejtë ta kryejë funksionin president

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 18 mars 2018 (MIA) - Kandidati presidencialë dhe president aktual i Rusisë, Vladimir Putin deklaroi se e konsideron sukses çdo përqindje të votave, të cilat i japin të drejtë t'i kryejë ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Britania e ndaloi qasjen e diplomatëve rusë deri tek Skripali

Idividi - 19.03.2018

Londër, 18 mars 2018 (MIA) - Autoritetet britanike refuzuan ta miratojnë qasjen e diplomatëve rusë deri tek ish-spiuni rus, Sergej Skripal i cili u helmua në qytetin anglez Solsberi, ndërsa si ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Deputetët britanikë: Të shqyrtohet mundësia për anulimin e Bregzitit

Idividi - 19.03.2018

Londër, 18 mars 2018 (MIA) - Londra duhet ta shqyrtojë mundësinë për shtyrjen e Bregzitit pasi që është e mundur të mos ketë kohë të mjaftueshme për arritjen e marrëveshjes me Bashkimin Evropian para ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Boris Xhonson: Rusia ka rezerva të agjensit nervor "Noviçok"

Idividi - 19.03.2018

Londër, 18 mars 2018 (MIA) - Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Xhonson deklaroi sot se Rusia ka grumbulluar rezerva nga agjensi nervor vdekjeprurës "Noviçok" që ka qenë i dobishëm për ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Zahofer: Të mbetet dhe të zgjerohet kontrolli ndaj kufijve të Gjermanisë

Idividi - 19.03.2018

Berlin, 18 mars 2018 (MIA) - Ministri i ri gjerman i Punëve të Brendshme, Horst Zahofer dëshiron që kontrolli ndaj kufijve gjermanë të ruhet në kohë të pacaktuar dhe të përhapet edhe në vendkalimet e ...

Putin fitoi 76,67 për qind nga votat në zgjedhjet e djeshme presidenciale në Rusi

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 19 mars 2018 (MIA) - Vladimir Putin është rizgjedhur president në zgjedhjet në Rusi, të cilat u mbajtën dje, duke fituar 76,67 nga votat, tregojnë të dhënat nga komisioni zgjedhor nga 99,9 për ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori britanik: Helmimi i Skripalit është sulm mbi vlerat ndërkombëtare

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 17 mars 2018 (MIA) - Ambasadori britanik në Rusi, Lorens Bristou deklaroi sot se helmimi me gaz nervor ndaj ish-spiunit rus Sergej Skripal dhe vajzës së tij Julia në Angli paraqet sulm mbi ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Boris Xhonson: Me siguri Putin ka marrë vendim për helmimin e Skripalit

Idividi - 19.03.2018

Londër, 16 mars 2018 (MIA) - Ministri britanik i Punëve të Jashtme Boris Xhonson sot tha se personalisht presidenti rus Vladimir Putin ka marrë vendim që të përdoret një agjent nervor në sulmin ndaj ...

67 artikuj të ndërlidhur »