TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Nikollovski: Nuk ka problem me miellin, zbatohet marrëveshja e arritur dhe kërkohet zgjidhje e përhershme

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Nuk ka kurrfarë problemi, ajo që është arritur në Shkup zbatohet. Komiteti i përzier që mbajti mbledhje në Beograd, do të vazhdojnë me seancë në Shkup, deklaroi sot ...

Sela: Nuk kthehemi në Qeveri, por në politikë nuk ka "jo"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se nuk beson se do të ketë gjasa që të kthehen në Qeveri, pasi bëhet fjalë ...

Vdiq një traktorist, i është përmbysur traktori dhe e ka shtypur

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 shkurt 2018 (MIA) - Një person e ka humbur jetën, pasi që është shtypur nga traktori që e drejtuar dhe i cili është përmbysur pasi që e ka humbur kontrollin mbi të.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kallëzime penale kundër katër personave për vjedhje të rënda dhe posedim të paautorizuar dhe tregtim me armë

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Kallëzime penale janë parashtruar kundër katër personave për shkak të vjedhjeve të rënda dhe përpunimit të paautorizuar, mbajtje, ndërmjetësim dhe tregtim me armë dhe ...

Protestë kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Para Qeverisë së RM-së sot u mbajt protestë kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve, të cilin Qeveria e Maqedonisë e miratoi më 14 mars.

3 artikuj të ndërlidhur »

Plaçkitet një farmaci në Shkup

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Rreth 15.000 denarë janë marrë mbrëmë nga një farmaci në bulevardin "Aradhat partizane" afër qendrës tregtare "Antiko" kumtoi policia.

7 artikuj të ndërlidhur »

Do të ndryshojë modeli i sigurimeve në bujqësi

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Është duke u menduar për një model të ri sigurimesh në bujqësi pasi numri i polisave të dakorduara edhe krahas subvencioneve qeveritare prej 60 për qind, në vazhdimësi ...

Osmani: Ligji për gjuhët një mundësi reale për të ndërtuar një shoqëri të qytetëruar multietnike

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Zëvendëskryeministri për Çështje evropiane Bujar Osmani nëpërmjet video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit të Francës në Shkup, Kristian ...

Në Gjykatën Penale seancë për rastin "Sopoti"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë për rigjykimin për lëndën "Sopoti". Ky rast është që nga viti 2003, kur dy ushtarë polakë dhe një shtetas i Maqedonisë e ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Timonie i përgjigjet Osmanit në shqip: “Do të keni përkrahjen e Francës"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Pas disa deklaratave të ambasadorit francez në Maqedoni, Kristian Timonie, që shkonin në kundërshtim me sjelljen e ligjit për shqipen dhe pas reagimit të ...

Mot me vranësira dhe me shi, në male borë

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Në male reshjet do të jenë të borës. Reshje me intensitet më të madh do të ketë pasdite në pjesët ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Euroambasadori Zhbogar për vizitë në Gostivar

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Euroambasadori Sambuel Zhbogar sot do të qëndrojë për vizitë në Gostivar ku do të promovojë fushatën "BE për ty" Zhbogar do të takohet me kryetarin e komunës së Gostivarit ...

65 artikuj të ndërlidhur »

Burime diplomatike greke konfirmojnë se Koxias ka pranuar letër me plumb dhe kanosje për shkak të Maqedonisë

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 17 mars 2018 (MIA) - Burime diplomatike greke për agjencinë e lajmeve ANA-MPA e konfirmojnë lajmin e publikuar në edicionin e sotëm të gazetës "Ta nea" për letrën kërcënuese dhe plumbin e ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Kallëzim penal për një qytetar të Shkupit i cili plaçkiste farmaci

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 17 mars 2018 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup dorëzoi kallëzim penal në Prokurorinë Publike Themelore kundër S.H. (40) nga Shkupi për shkak të dyshimit se dy herë ka plaçkitur ...

Thyhen xhamat në hyrjen e selisë së LSDM-së në Gostivar

Idividi - 19.03.2018

Gostivar, 17 mars 2018 (MIA) - Disa autorë të panjohur me gurë dhe pllaka betoni i kanë thyer xhamat e hyrjes së selisë partiake të LSDM-së në Gostivar.

Nesër shi i rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë e përforcuar

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 17 mars 2018 (MIA) - Shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar, paralajmëron DPHM për nesër. Në orët e hershme të mëngjesit në pjesën perëndimore të vendit moti jostabil dhe i ...

Dimitrov në tryezën e rrumbullakët "Bergedorf" në Sarajevë

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 17 mars 2018 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot në Sarajevë mori pjesë në tryezën e rrumbullakët "Bergedorf", e cila këtë vit u organizua në temë "Rruga e gjatë drejt ...

Rama - Ivanovit: Pa shqiptarët nuk ka Maqedoni

Idividi - 19.03.2018

Tiranë, 17 mars 2018 (MIA) - Kryeministri shqiptar Edi Rama në reagimin në profilin e tij në Fejsbuk, lidhur me qëndrimet e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov rreth ligjit për përdorimin e ...

Serbia paralajmëron kundërmasa nëse deri më 14 prill nuk gjendet zgjidhje e përhershme për miellin

Idividi - 19.03.2018

Beograd, 17 mars 2018 (MIA) - Nëse deri më 14 prill nuk gjendet zgjidhje e përhershme për eksportimin e miellit në Maqedoni, Serbia do të vendos kundërmasa, kumtoi sot ministri i Tregtisë, Turizmit ...

Agjencia pagesore do të jetë në dispozicion më të madh për bujqit

Idividi - 19.03.2018

Kriva Pallankë, 17 mars 2018 (MIA) - Drejtori i Agjencisë për Mbështetjen Financiare të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Nikollçe Babovski sot paralajmëroi "ditë të hapura" të Agjencisë pagesore me ...

6 artikuj të ndërlidhur »