TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Vuçiq: Nëse nuk bëjmë diçka, nuk do të kemi as popull as shtet

Idividi - 19.03.2018

Beograd, 17 mars 2018 (MIA) - Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot porositi se nëse shqiptarët nuk dëshirojnë kompromis, atëherë nuk do të arrihet zgjidhje.

20 artikuj të ndërlidhur »

Të paktën 16 refugjatë dhe emigrantë e humbën jetën në Detin Egje

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 17 mars 2018 (MIA) - Të paktën 16 persona, në mesin e të cilëve edhe katër fëmijë, e humbën jetën pasi barka e tyre është përmbysur në afërsi të ishullit grek Agatonisi, që ndodhet pranë ...

Policia shqiptare i arrestoi 39 persona për trafikimin e një mijë personave për në SHBA

Idividi - 19.03.2018

Tiranë, 17 mars 2018 (MIA) - Në një mega operacion të zbatuar gjatë natës, policia shqiptare shkatërroi një bandë kriminale me ç'rast janë arrestuar 39 persona dhe janë shpallur në kërkim dymbëdhjetë ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Përmbytje në pjesën qendrore të Kroacisë

Idividi - 19.03.2018

Zagreb, 17 mars 2018 (MIA) - Reshjet afatgjate në rajonin kroat Lika shkaktuan përmbytje, ndërsa njerëzit në rajon druajnë se mund të përsëritet skenari i vitit 2010, kur atje janë përmbytur mbi 150 ...

Tensione në Kuvendin e Kosovës për interpelancën për rastin e Astrit Deharit

Idividi - 19.03.2018

Prishtinë, 16 mars 2018 (MIA) - Interpelanca për rastin e Astrit Dehari, në Kuvendin e Kosovës është zhvilluar me tensione të ashpra mes deputetëve. Deputetët e Vetëvendosjes dhe PDK-së kanë qenë ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi nuk e voton rezolutën e Kurtit për vdekjen e Deharit

Idividi - 19.03.2018

Prishtinë, 16 mars 2018 (MIA) - Mocioni me tri pika i Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me vdekjen e aktivistit Astrit Dehari nuk ka marrë votat e kërkuara, pasi, ishin vetëm 58 deputetë që votuan, nga ...

Haradinaj:Debati për Astrit Deharin nuk meriton epilog të tillë

Idividi - 19.03.2018

Prishtinë, 16 mars 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas tensioneve në Kuvendin e Kosovës dhe shtyrjes që ndodhi në mes deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të PDK-së, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Armata turke ndërmori një rajon strategjik në Afrin

Idividi - 19.03.2018

Stamboll, 17 mars 2018 (MIA) - Armata e lirë siriane e mbështetur nga ushtria turke, e ndërmori rajonin më të rëndësishëm strategjik në Afrin. Ky është rajoni rreth liqenit artificial Mejdanki, prej ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Bakir Izetbegoviq prej sot kryeson me Presidencën e BeH-së

Idividi - 19.03.2018

Sarajevë, 17 mars 2018 (MIA) - Anëtari boshnjak i Presidencës së BeH, Bakir Izetbegoviq prej sot do ta ndërmarrë kryesimin me ekipin e trupit treanëtarësh.

Në Shqipëri arrestime të funksionarëve për shkak të korrupsionit

Idividi - 19.03.2018

Tiranë, 17 mars 2018 (MIA) - Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj, është ndaluat dje nga Policia pasi akuzohet nga Prokuroria shqiptare për shpërdorim detyre, në çështje që lidhen me ndarjen e tokave ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Seancë kuvendore dhe seanca të 13 komisioneve parlamentare

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 38-të. Në parlament seanca do të mbajnë 13 komisione. Në seancën kuvendore plenare do të shqyrtohen ligje nga ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Boshkovski: Ligji i gjuhëve nuk pengon Kushtetutën dhe nuk cenon Maqedoninë

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Ligji për gjuhët nuk është fundi për Maqedoninë, kështu thekson ish ministri i punëve të brendshme Lube Boshkovski në një intervistë të fundit.

21 artikuj të ndërlidhur »

Ahmeti: Ivanov ka obligim ligjor për nënshkrim të ligjit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në një intervistë për Alsat, ka zbuluar porosinë që i ka dërguar kryetarit të shtetit Gjorge Ivanov, menjëherë pas ...

Protestë para shtëpisë së Frosina Remenskit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Një grup qytetarësh kanë protestuar mbrëmjen e djeshme përpara shtëpisë së deputetes Frosina Tashevska Remenski, raporton Aktuale.

25 artikuj të ndërlidhur »

"Nafta e gjelbër" hyn në procedurë qeveritare

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Nesër hyjnë në procedurë qeveritare ndryshimet e Ligjit për bujqësi dhe zhvillim rural me të cilat duhet të vendoset "nafta e gjelbër", paralajmëroi ministri dikasterial ...

Ditët e ujit

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Nën moton "Ditët e ujit" sot në Shkup fillojnë ngjarjet dhe aktivitete me të cilat do të shënohet Dita Botërore e Ujit, 22 marsi.

11 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon gjykimi për "Ryshfetin"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet gjykimi i ri për lëndën "Ryshfeti", në të cilin i akuzuar është kryeministri, Zoran Zaev.

42 artikuj të ndërlidhur »

Pasdite reshje të mëdha, nga enjtja ftohje

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa male reshjet do të jenë të borës. Reshje me intensitet më të madh do të ketë pasdite në ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Nëpër Maqedoni do të transitojë gazi natyror për zhvillim të infrastrukturës në Ballkanin Perëndimor

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Grupi punues i përbërë nga anëtarë të shoqatës aksionare shtetërore, Resurse energjetike të Maqedonisë (REM) dhe kompania greke për menaxhim me sistem për transmetim të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zvogëlohe tnumri i polisave në bujqësi

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 18 mars 2018 (MIA) - Është zvogëluar numri i polisave të sigurimeve në bujqësi për rreth 60 për qind, kumtoi sot drejtori i Agjencisë për Supervizionin e Sigurimeve, Klime Poposki.