TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Prokuroria koreanojugore kërkon arrestimin e ish-presidentit të vendit

Idividi - 19.03.2018

Seul, 19 mars 2018 (MIA) - Prokuroria e Koresë Veriore sot kërkoi të jepet urdhër për arrestimin e ish-presidentit Li Mjun-bak, i akuzuar për marrje të ryshfetit dhe shkeljeve të tjera.

4 artikuj të ndërlidhur »

Në Arabinë Saudite po mbahet Forumi i parë ekonomik i grave

Idividi - 19.03.2018

Riad, 19 mars 2018 (MIA) - Në Arabinë Saudite po mbahet Forumi i parë ekonomik i grave, që sot filloi në Riad. Forumi dyditor i titulluar "Ejani të flasim për nesër" ka për qëllim që t'i promovojë ...

Rikonstruim i Qeverisë knineze

Idividi - 19.03.2018

Pekin, 19 mars 2018 (MIA) - Kina sot kumtoi se ka kryer rikonstruktim të Qeverisë që është procedurë në çdo pesë vite, ndërsa këtë vit paraqitet në vazhdimësi për shkak të mbajtjes së disa ...

Gutën Lindore sot e kanë braktisur më shumë se gjashtë mijë njerëz

Idividi - 19.03.2018

Guta Lindore, 19 mars 2018 (MIA) - Më shumë se gjashtë mijë njerëz sot në mëngjes e kanë braktisur Gutën Lindore, kumtoi zëdhënësi i Qendrës ruse për pajtim të palëve armike në Siri, gjeneral-majr ...

Vendosja e doganave për importimin e çelikut dhe aluminit në SHBA nuk do të ketë ndikim të madh ndaj çmimeve me pakicë

Idividi - 19.03.2018

Uashington, 19 mars 2018 (MIA) - Konsumatorët nuk blejnë çelik dhe alumin të papërpunuar, dhe këto metale janë vetëm një pjesë e vogël e shpenzimeve për prodhimin e më shumë produkteve, prandaj nuk ...

MIA Retro 7 Botë

Idividi - 19.03.2018

12 mars Prishtinë - Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi e rëndësishme por vetëm Kosova mund të zgjedhë të ardhmen e saj, tha sot ndihmës-sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike Ues ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Monumenti i bitkoinit në Kranj

Idividi - 19.03.2018

Kranj, 14 mars 2018 (MIA) - Në qytetin slloven Kranj sot do të zbulohet monumenti dedikuar bitkoinit të kriptovalutës. Skulptura rrethore metalike me shkronjën B është e rëndë tre tonë dhe ka një ...

"Versaçe": Nuk do të vrasim kafshë për shkak të modës

Idividi - 19.03.2018

Romë, 16 mars 2018 (MIA) - Shtëpia e modës "Versaçe" do të ndalojë përdorimin e gëzofit të kafshëve në koleksionet e veta. Me këtë, ajo bashkohet Guçit, Xhorxho Armanit, Hugo Bos, të cilët tashmë ...

Hoking ka lënë amanet për atë çfarë të shkruajë në varrin e tij

Idividi - 19.03.2018

Kembrixh, 16 mars 2018 (MIA) - Fizikanti i njohur Stiven Hoking la ndërruar jetë më 14 mars në moshën 77-vjeçare. Derisa ishte gjallë, ai shumë qartë ka thënë çfarë do të dëshironte të qëndronte në ...

Djali i Donald Tramp, drejt divorcit

Idividi - 19.03.2018

Uashington, 16 mars 2018 (MIA) - Sipas të dhënave publike të gjykatës, Vanesa Trump kërkon divorc të pakontestueshëm nga djali më i madh i presidentit amerikan, por detaje të kërkesës nuk janë bërë ...

Rita Ora dhe Dua Lipa së shpejti përballë njëra tjetrës

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 14 mars 2018 (MIA) - Yjet me origjinë shqiptare dhe shumë të famshme në skenat muzikore ndërkombëtare, Rita Ora e Dua Lipën, duket midis tyre kanë një armiqësi të hershme.

12 artikuj të ndërlidhur »

Federer dhe Del Potro do të luajnë për trofeun e Mastersit në Indian Uells

Idividi - 19.03.2018

Indian Uells, 18 mars 2018 (MIA) - Zvicerani Roxher Federer dhe argjentinasi Huan Martin del Potro, do të luajnë në finalen e tenisit Masters në Indian Uells, SHBA.

12 artikuj të ndërlidhur »

Mançini dëshiron të jetë seleksionues i Italisë

Idividi - 19.03.2018

Romë, 17 mars 2018 (MIA) - Trajneri italian Roberto Mançini e pranoi se për të do të ishte nder i veçantë ta kryesojë ekipin kombëtar të vendit të tij.

Në Greqi konfiskohet sasi e madhe e ushqimit të dëmshëm të importuar nga Turqia

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 19 mars 2018 (MIA) - Autoritetet në Greqi ditët e fundit kanë konfiskuar më shumë se 400 tonë ushqim të dëmshëm i cili në vend ka hyrë përmes Turqisë.

Erdogan: Qendra e Afrinit është nën kontrollin e plotë të luftëtarëve sirianë të mbështetur prej Ankarasë

Idividi - 19.03.2018

Ankara, 18 mars 2018 (MIA) - Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se qendra e qytetit sirian Afrin tashmë tërësisht është nën kontrollin e luftëtarëve sirianë të mbështetur nga Ankaraja.

28 artikuj të ndërlidhur »

Kurdët sirianë mohojnë se forcat turke dhe kryengritësit sirianë e kanë pushtuar Afrinin

Idividi - 19.03.2018

Bejrut, 18 mars 2018 (MIA) - Një përfaqësues i lartë i kurdëve sirianë i mohon pohimet e Turqisë se e kanë pushtuar qytetin veriror sirian Afrin dhe theksojnë se vazhdojnë luftimet.

28 artikuj të ndërlidhur »

Skandal i ri me mishin e prishur belg në Kosovë

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 18 mars 2018 (MIA) - Mediat belge publikojnë se përveç firmës belge Veviba, edhe një firmë tjetër belge Valomel ka eksportuar mish të prishur në Kosovë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdon dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 19 mars 2018 (MIA) - Në Bruksel prej sot deri më 21 mars do të vazhdojnë negociatat Beograd-Prishtinë në nivel të ekspertëve. Tema të diskutimit janë paraparë; marrëveshja për asociacionin ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Sulmohet Ambasada turke në Danimarkë

Idividi - 19.03.2018

Kopenhagë, 19 mars 2018 (MIA) - Të paktën dy persona sot e sulmuan Ambasadën Turke në Kopenhagë me koktej molotovi. Nga sulmi nuk ka të lënduar, ndërsa është shkaktuar vetëm dëm i vogël material në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Pako me marihuanë në det në Dubrovnik

Idividi - 19.03.2018

Dubrovnik, 17 mars 2018 (MIA) - Në detin para mureve të qytetit në Dubrovnik janë vërejtur pako plot me marihuanë, publikuan mediat lokale. Sipas gazetës së Dubrovnikut, është gjetur sasi e madhe e ...

5 artikuj të ndërlidhur »