TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Idividi

Komunikacioni nëpër rrugë të lagështa, rekomandohet vozitje e kujdesshme

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Komunikacioni nëpër rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Në Kodrën e Diellit vërehen të reshura të dëborës të cilat shkrihen në rrugë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ekspertë dhe profesionistë të pavarur në antikorrupsion, rekomandon Zaev

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev konsideron se Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit duhet të përbëhet nga profesionistë dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Personalisht do t'i mbroj fëmijët e deputetëve

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Fëmijët e deputetëve, personalisht unë, dhe të gjithë përreth meje do t'i mbrojmë, deklaroi sot kryeministri Zoran Zaev duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve në lidhje ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për shërbime mediale audio dhe audio vizuale kaloi në Komisionin për transport dhe lidhje

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Profesionalizimi i punës së Agjencisë për shërbime të mediave audio dhe audiovizuale dhe RTVM-së, është një nga qëllimet e Propozim-ligjit për ndryshim dhe plotësim të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Pasdite reshje të rrëmbyeshme, edhe deri në 20 litra në një metër katror

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Gjatë 24 orëve të kaluara më shumë shi ka rënë në Dojran, dhjetë litra në një metër katror, pas çka pasojnë Berova, Strumica dhe Vinica me nëntë, Kriva Pallanka me tetë, ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Katër persona janë lënduar rëndë, 30 aksidente gjatë fundjavës në Shkup

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Katër persona janë lënduar më rëndë, ndërsa 20 kanë marrë lëndime më të lehta në 19 prej 30 aksidenteve rrugore të evidentuara gjatë fundjavës së kaluar në rajonin e SPB ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kuvelis: Zgjidhja e çështjes së Maqedonisë me marrëveshje ndërkombëtare

Idividi - 19.03.2018

Athinë, 19 mars 2018 (MIA) - Zgjidhja e çështjes së ashtuquajtur të Maqedonisë është edhe në dobi të Greqisë, nën kushtet të cilat kanë të bëjnë me irredentizmin, të sigurimit të kufijve dhe të emrit ...

Zaev kërkoi pjesëmarrjen e opinionit për ta shikuar incizimin për rastin "Ryshfeti"

Idividi - 19.03.2018

Shkup, 19 mars 2018 (MIA) - Avokatët e Zoran Zaevit në fillim të seancës së sotme për rastin "Ryshfeti" kërkuan nga gjykata që opinioni të marrë pjesë dhe t'i shikojë incizimet të cilat janë si ...

42 artikuj të ndërlidhur »

OSBE: Në Rusi nuk ka pasur zgjedhje reale

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 19 mars 2018 (MIA) - Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) sot kumtoi se në Rusi nuk ka pasur zgjedhje reale në zgjedhjet e djeshme presidenciale.

4 artikuj të ndërlidhur »

BE-ja mbështetje të parezervë ndaj Britanisë së Madhe në rastin "Skripal"

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 19 mars 2018 (MIA) - Bashkimi Evropian shpreh tronditje nga helmimi i ish agjentit të dyfishtë Sergej Skripal dhe jep mbështetje të pa rezervë Britanisë së Madhe.

67 artikuj të ndërlidhur »

Zhbogar: BE-ja i përkrah negociatat, por nuk do të angazhohet drejtpërdrejtë

Idividi - 19.03.2018

Gostivar, 19 mars 2018 (MIA) - Sipas euroambasadorit Sambuel Zhbogar, bisedimet të cilat zhvillohen me fqinjin jugor dhe çështjen e emrit të Republikës së Maqedonisë ecin në drejtim të mirë, ndërsa ...

65 artikuj të ndërlidhur »

Asnjë lider perëndimor nuk e uroi Putinin

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 19 mars 2018 (MIA) - Presidenti rus Vlladimir Putin sot mori një numër shumë të madh të urimeve me rastin e fitores së re në zgjedhjet e mbrëmshme, por deri tash asnjë lider i shteteve ...

28 artikuj të ndërlidhur »

BEQ mendon ta ndërpresë blerjen masive të aksioneve në bursat evropiane

Idividi - 19.03.2018

Frankfurt, 19 mars 2018 (MIA) - Në Bankën Evropiane Qendrore zhvillohen diskutime për ndërprerje të programit për "lehtësim kuantitativ" në kuadër të së cilit BEQ bleu aksione dhe bono me vlerë 2,5 ...

Brukseli dhe Londra para marrëveshjes përfundimtare për Bregzit

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 19 mars 2018 (MIA) - Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe u dakorduan rreth pjesës më të madhe të kushteve në marrëveshjen për dalje të vendit nga blloku, deklaroi sot në Bruksel, ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Parlamenti britanik akuzon Zukerbergun për mashtrim, duhet të paraqitet para komitetit për media

Idividi - 19.03.2018

Londër, 19 mars 2018 (MIA) - Kreu i komitetit për media në Parlamentin britanik Dejmian Kolins njoftoi se Fejsbuk i ka gënjyer parlamentarët britanikë për atë se sa është rreziku i të dhënave të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Në Bruksel takim i jashtëzakonshëm kushtuar Bregzitit

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 19 mars 2018 (MIA) - Diplomatët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të angazhuar për negociatat për Bregzit, sot janë ftuar në takim të jashtëzakonshëm të negociatorëve.

15 artikuj të ndërlidhur »

NATO fillon me zhvendosjen në ndërtesën e re në Bruksel

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 19 mars 2018 (MIA) - Selia e NATO-s sot filloi zhvendosjen e saj, dhe atë prej tani do të gjendet menjëherë përballë selisë së deritanishme, ndërsa e cila në të ardhmen do të përdoret në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

KQZ: Vlladimir Putin fitoi rezultat më të lartë në zgjedhjet e fundit presidenciale

Idividi - 19.03.2018

Moskë, 19 mars 2018 (MIA) - Vlladimir Putin dje fitoi rezultat më të lartë në zgjedhjet e fundit presidenciale në Rusi, kumtoi zëvendëskryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor rus, Nikollaj Bulaev.

Ekspertë për armë kimike në Londër për shkak të aferës Skripal

Idividi - 19.03.2018

Londër, 19 mars 2018 (MIA) - Ministri britanik i Punëve të Jashtme Boris Xhonson, njoftoi se sot në Londër do të vijnë ekspert nga Organizata për armë kimike për të analizuar substancën me të cilën ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Boris Xhonson: Rusia më nuk mund ta gënjejë askënd

Idividi - 19.03.2018

Bruksel, 19 mars 2018 (MIA) - Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Xhonson, sot merr pjesë në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së.

67 artikuj të ndërlidhur »